E46 320D sam ubrzava u LIMP mode-u


Recommended Posts

Pozdrav, E46 320D 2001 (150HP), automatic, imam ga jedno 3 meseca, uzeo ga kao za zenu da vozi, al' zaljubih se u isti I realno ga skoro uvek ja vozim, uvek uzmem njega da vozim pre nego svoj auto, toliko je zabavan za voznju. Da ne davim, ne lezi vraze, od pre mesec dana pocela da se pali DDL lampica I ASC lampica bukvalno kada predjem preko rupe. U tom trenutku udje u limp mod, krene sam laaaagaaaano da ubrzava od 0-30km/h, gas papucica ne reaguje uopste, bilo da ga pritisnem do kraja ili ne, on samo sam ubrzava lagano do 30 I to je to, kad stisnem kocnicu, sam otpusti gas I stane, pustim kocnicu onda opet ubrzava, automatic sam lepo salta brzine mislim do 2-3, I tako ostane. Ugasim auto, dam kontakt, lampice ostanu DDL I ASC, auto se upali sasvim normalno, I opet isti simptomi. To traje dok ne ubodem opet prvu, drugu, n-tu rupu na putu, onda se pogase lampice I nastavi kao da mu nista nije ni bilo, bukvalno drzim gas do kraja, on nista, ubrzava sam kako on hoce do 30, onda ubodem rupu I auto poleti.

Vozim normalno ceo dan, onda opet ubodem neku rupu, dovoljno je I manja neravnina, I opet, ignorise mi gas I uspori na 30km/h. Pa se opet ugasi, nekad u voznji se tako upali/ugasi lampica nekoliko puta na par km, ako namerno jurim rupe. Ono sto sam primetio je da nekad dok gori lampica, I stojim, ako stisnem gas do kraja on ugasi lampicu, ja pustam, stiskam gas, ignorise me potpuno sekund (ne ubrzava) I onda opet krene sam da ubrzava polako do 30km/h).

Kad su lampice ugasene nikakav apsolutno problem nemam, ide kao blesav, salta lepo sam, sve 5. Dakle ili je mrtav ili radi normalno, nema sredine.

Odvezao auto tako u limp mode-u do servisa, naravno za baksuz ugase se lampice I proradi, iscitaju mi greske, CAM sensor, Throttle position sensor, svasta nesto jos, obrisu I kazu idi vozi da se upali pa se vrati. Naravno za baksuz nema sanse da se pojavi greska kad ja hocu, tako da sam ga vozio sat vremena, jurio lezece I nista. Odem kuci, I naravno od sutra na prvu rupu se ponovo upali lampica.

Krenem opet uvece u neko gluvo doba u servis, (da ne nerviram ljude u saobracaju preko dana), vozim 10km, sve vreme mi gore lampice I idem 30km/h stignem bukvalno na 5m od servisa, ubodem rupu slucajno I lampice se ugase I sve proradi. Vozio jos par km  u nastojanju da ga nateram da ponovo upali lampice ali nista. Ujutru dodjem do servisa, upalim auto, uteram u servis, sve radi (u medjuvremenu psujem zlu sudbinu), ljudi ga opet nakace na dijagnostiku I opet iste greske, CAM sensor, Throttle Pedal sensor I jos jedno 4-5 komada potpuno nepovezanih, nigde veze.

Rece majstor da moze tek za par dana pogleda auto, potpuno ga razumem, kvar je nocna mora za servisere, pogotovo sto sad stoji u servisu 'ispravan', ali je imao razumevanja da me ne tera kuci pa da se opet dovlacim kroz saobracaj tako kljakav, te auto ostade u servisu.

Iz svega ovoga, da li je neko imao slucajno slican problem, a I ako ne, javljam ovde kada majstor bude pogledao sta je bilo I ako resi, pa mozda nekom drugom pomogne ova tema.

 

 

Link to post
Share on other sites