Recommended Posts

;) nabavila sam jedan e21 motor u njemu je 318 obican sa karburatorom , ali posto generalna treba da se radi na drugoj specijali imace malo vise ,e sad imiam dilemu dali da uradim generalnu ili da kupim neki drugi sveziji motor

samo da napomenem da je auto rasturen komletno radi se jedna dooobra restauracija ,sa limarijom sam pri kraju ,tako da ce pitanje motora doci na red veoma brzo,koliko gubim na autenticnosti ako ubacim neki motor novije generacije,,da napomenem samo da auto ostavljam za sebe i ne planiram uopste da ga prodajem,

kakve su vase sugestije ........

unapred zahvalana

Link to post
Share on other sites

Ovo mi se svidja sto radis!Vozio sam e21 315 5godina,garantujem ti da je to nesto najbolje iz bmw,nije nesto brz ali udobnost i izdrzljivost su mu na prvom mestu,to je auto koji sto vise vozis sve je bolji.Imam kocku 325i u super stanju ali se i dalje kajem zbog tog e21.E sad sve zavisi sta zelis .ako hoces mali jak auto da ga vozis zustrije stavi jaci motor,a ako hoces bas uzivanje ostavi taj motor ili ubaci drugi iste kubikaze!

Link to post
Share on other sites

hvala na savetima , ja sam vise za tu opciju da ostavim stari motor,mada svaki kvalitetan savet je dobro dosao,interesuje me posto si dugo vozio e21 dali mozda znas kako bih mogla da dodjem do prednje maske ,ona plastika gde stoje farovi i pokazivaci pravca,moja je malo vise ostecena,

poz

Link to post
Share on other sites

ipaj je on e21 KING

a javice se ubrzo ....

Link to post
Share on other sites

Bravo za tebe!!!! ;) E21 je super autic,moj savet ti je da ostavis 1.8 motior,da uradis svoj ili ubacis drugi,jer koji god noviji da stavs,sa ajnspricom,imaces dosta posla oko elektronike! A postoji resenje i da taj ide jako dobro,mozda cak bolje nego sa direktnim ubrizgavanjem,ako imas volje....za svaki cilindar stavis poseban karburator(vakuum ili siber) video sam auta sa takvim prepravkama i mogu ti reci da odkidaju kako idu u odnosu na fabricke!!!

Puno srece!!!! :ok: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites

Nisi rekla koje je godiste auto?Ako je model posle 1980 karburator je Zenith 2b4,neces se s njim usreciti.Ako stavljas 1.6 ili 1.8 ili 1.8i prepravke su manje nego za 2.0,2.3,2.5.Sve se moze,zavisi sta hoces....

Link to post
Share on other sites