Recommended Posts

auto mi je palio do pre nekoliko dana na prvi zub sto se kaze... zimi isto tako, nikada nisam verglao, znaci samo okrenem kljuc i pali. sada kada je ladan vergla jedno 7-8 sekundi i onda pali. sta moze da bude u pitanju? meni se cini da je neki grejac riknuo. kako mogu da proverim i da li mogu sam da ga zamenim a da nesto ne zajebem...

Link to post
Share on other sites
tebe druze je poterao neki veliki maler u zadnje vreme?

jebe me godina proizvodnje, salim se, nije bas veliki al nije ni sve kako treba... polako dovescu ga ja u red

Link to post
Share on other sites
Uzmes zicu od plusa i diras svaki grijac. Ako varnici radi, ako ne varnici onda ne radi.

nisam te bas najbolje razumeo, odakle uzmem zicu od plusa... jel mogu ga ja promeniti ako nadjem koji je?

Link to post
Share on other sites

koliko sam razumeo auto je dizel tako da nema bobinu

ta proba sa zicom nije bas pouzdana jer se desi da krejac ne preori i da varnici kada se povezuje,ali da greje kraj grejaca do navoja tako da je to isto kao da ne radi.najbolje je da skines grejace i da proveris dali svi greju,kada su u redu potrebno je da se vrh usija,ili ako ti je lakse da skines dizne pa da pogledas kroz rupu od dizni dali crveni vrh,mada nisam siguran dali se vidi ispod dizni na bmw-u

Link to post
Share on other sites

ajd sad ja malo, delimicno sam video kako to radi majstor kod mene.

ima neki jack sa desne strane ispod plasticnog pokloca sa 6 rupa i lepo ispitivac u ruke das kontakt i krenes redom da zabijas taj ispitivac, tamo gde nesija taj je rikno samo neznam kako je odredio npr cetvrti, uglavnom skinuo je taj i zameno ga bez skidanja ostalih grejaca.

drago mi je da sam pomogao ako jesam :D

Link to post
Share on other sites
ajd sad ja malo, delimicno sam video kako to radi majstor kod mene.

ima neki jack sa desne strane ispod plasticnog pokloca sa 6 rupa i lepo ispitivac u ruke das kontakt i krenes redom da zabijas taj ispitivac, tamo gde nesija taj je rikno samo neznam kako je odredio npr cetvrti, uglavnom skinuo je taj i zameno ga bez skidanja ostalih grejaca.

drago mi je da sam pomogao ako jesam :D

ok hvala, zato meni mozda i sija ona lampica zelena peta po redu na instrument tabli, neko mi je rekao da je taj grejac po redu i riknuo

Link to post
Share on other sites

E,taj te opravio :D

To ti je znak da treba da menjas uskoro ulje, sto manje crtica, to je servisni interval blize ( ako je uopste resetovan pri promeni ulja).

Nadji ovde negde postupak kako se resetuje INSPECTION, pa ce ti sve biti jasnije, bar sto se tice tih lampica na ins.tabli

Link to post
Share on other sites
ok hvala, zato meni mozda i sija ona lampica zelena peta po redu na instrument tabli, neko mi je rekao da je taj grejac po redu i riknuo

e pa kazi tom liku da nikad vise ne pridje kolima .... ma ni biciklu ...

Link to post
Share on other sites
ajd sad ja malo, delimicno sam video kako to radi majstor kod mene.

ima neki jack sa desne strane ispod plasticnog pokloca sa 6 rupa i lepo ispitivac u ruke das kontakt i krenes redom da zabijas taj ispitivac, tamo gde nesija taj je rikno samo neznam kako je odredio npr cetvrti, uglavnom skinuo je taj i zameno ga bez skidanja ostalih grejaca.

drago mi je da sam pomogao ako jesam :preved:

brate sad sem se drkao bas sa tim konektorima, ispod te kutije ima dva sklopa zica po 6 komada, jedan sklop je sa tanjim zicama a drugi sa debljim, tamo sa debljim sijaju mi sve a sa tanjim jedna sija ekstra jedna malo zizi a ostale cetiri ne sijaju uopste...

Link to post
Share on other sites

probas na te sa debljim one su spojene na grejace,ali moze se desiti da grejac nije pregoreo ali ne greje gde treba kao sto sam ti napisao par postova iznad

Link to post
Share on other sites