Recommended Posts

imam jos jedan "problemcic"

prokisnjava mi negde prednje staklo

kad pada kisa uvek mi je mokar onaj deo iza retrovizora

a koliko mogu da vidim ne prolazi voda izmedju lajsne i stakla

jel postoji mogucnost da lajsna nije dobra

Link to post
Share on other sites

postoji mogucnost da lajsna nije dobra ali lajsna je samo za ukras.odes u neki glass service da ti pogledaju ili ako znas sam gde tacno pusta zalepis lepkom za sajbe

Link to post
Share on other sites

pa stavljao sam silikon izmedju lajsne i karoserije

i jedno vreme je bilo ok, ali opet pocelo

a jel moguce da su kanali koji odvode vodu sa sibera???

gledao sam, nisu zapuseni

ali nemam pojma kako su radjeni

jel moguce da negde pustaju

Link to post
Share on other sites

ako si stavljao silikon na bazi sirceta to uopste nije dobro jer ono sadrzi sircetnu kiselinu koja nagriza metal i on brzo korodira.a ako si stavio silikon koji nije na bazi sircetne kiseline ok.ne mogu trenutno da se setim kako mu je naziv (stao mi mozak).imao sam isti problem na mom kamionu pa sam zeznuo stvar iz neznanja.morao sam da odem kod limara posle nekoliko meseci da mi radi kamion .bolje se raspitaj kod nekog u glas servisu sta treba da radis da ne napravis gresku koju sam ja napravio.

Link to post
Share on other sites

stavljao sam taj sto se oseca na sirce

a onda sam stavljao neki crni koji nije na bazi sircetne kiseline

i sve je bilo ok

a onda je opet pocelo

pa nista

moracu da skidam sve pa da gledam sta je

Link to post
Share on other sites

silikon ja stavljam samo u kupatilo na autu nema sta da trazi a ako vec onda akrylni a ovaj sircetni je sranje i dobar je za plocice tj.keramiku.lepo ti kazem ima lepak za sajbe i sa njim zalepis ali nece ni on sad drzati zato sto je sve umazano sa silikonom i to sa sircetnim i on je masan.moras sav selikon temeljno octstiti najbolje sa nitro ili aceton ali moras paziti jel ovi nagrizaju gumu i farbu.a sto se tice sibedaha i kanala moras sam da vidis gde pusta pa onda tu namazati a ne mazati svuda sa silikonom.inace da se lepak osusi treba mu najmanje dan.

Link to post
Share on other sites

probao sam

sipao sam preko 30L vode u one kanale u siber

unutra nema ni kapi

a da je izmedju stakla i lajsne curilo bi mi niz staklo unutra

znaci samo ostaje izmedju karoserije i lajsne

e sad

tu je sve napunjeno silikonom

Link to post
Share on other sites

Proveri prvo gde ti pusta, ako je u pitanju sajbna, nemoj se zezati vec idi kod majstora i zavrsi posao. Licno iskustvo je bilo da sam lepio silikonom i posle nekog vremena opet isto. Odem kod majstora, on mi uzme ako se dobro secam, oko 30-40e i zalepi. Evo i danas nikakvih problema. Mozda ti je ovo skupo za lepljenje sajbne ali on ti tu cenu daje zbog rizika da je polomi prilikom odlepljivanja (skidanja).

Naravno, tvoja stvar, ali mislim da ti je bolje da ti celu sajbnu skine, ocisti i zalepi, nego da se sam mucis i na kraju opet oodes kod majstora, a pritom, skuplja dara nego mera.

Link to post
Share on other sites