Recommended Posts

Auto je e36 318tds godiste 96. Imao sam dosta problema sa paljenjem prosle zime, a nisu bili grejaci, pa mi je majstor rekao da su dizne, medjutim kad sam ih skinuo bile su kao nove. E sad imam problem sto mu duze treba da ga upali kad je zagrejan. Znaci stanem negde na neko krace vreme i vergla ga malo duze d bi upalio mada ga pali iz prvog verglanja, retko kad iz drugog. Kada upali izbaci dima dosta ali belog.I kada ga palim hladnog palo ok, mada dok dok se ne zagreje stuca motor i izbacuje neravnomerno beli dim iz auspuha. Da li je neko imao slican problem ili neko zna sta bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites

mozda je pumpa za gorivo pri kraju .... mada me buni taj beli dim ....

Link to post
Share on other sites

Imao isti problem.

Pomeranjem ugla paljenja sam dobijao da auto ne dimi, ali mi ostajao nemiran rad na leru i povecana potrosnja. Naravno kada se ugreje onda sve radi normalno. Ujutro kada bih ga palio hladnog, bilo bi me sramota da ga upalim jer je pravio dimnu zavesu.

Ako su ti sve komplet dizne ciste, bosch pumpa je u pitanju, bar tako je kod mene bilo.

Imas ovlascen bosch servis u Novom Milosevu ,,Zeravica,, koji vaze za najbolje u Srbiji, a ujedno za razliku od drugih koji samo pregled iste naplacuju od 50-150e, kod njih ti je taj pregled ispravnosti besplatan. Inace remont ti kosta od 100-?e, sve zavisi u kakvom je stanju. Mene je remont kostao 150e (e34 524td) dok je mog prijatelja pre nekih mesec dana kostao tacno 700e ili koliko je to vec danas posto je na racunu stajalo 56,000,oo din. (audi a6 2.5tdi). Ako je bosch pumpa u pitanju, sta da ti kazem, znam da je mnogo, ali znaj da ti je to najskuplji deo na svakom dizelu.

Redosled pre svega ovoga bi bio, kao sto ti Dragance rece, prvo pumpa za gorivo, dizne, upaljaci i na kraju bosch pumpa.

Link to post
Share on other sites

Ma i ja sam mislo da je ili bosch pumpa, ili pumpa za gorivo. Mada kakve sam srece u zadnje vreme sa autom bice da je i jedno i drugo :) a kad se zagreje stvarno radi dobro, nego dolazi zima pa cu opet pola zime biti bez auta jer nece da pali. Videcu ceim budem stigao da oteram kod nekog majstora da sredim to.

Link to post
Share on other sites

Proveri prvo kako je uzupcena i nastelovana bosh pumpa i proveri spojeve za dovod goriva da slucajno ne vuce fals vazduh,to je najjeftinije pa posle sve ostalo

Link to post
Share on other sites

Brate vozio sa dizela punih 5 godina i 3 meseca u pitanju je bio auto golf 2 td imao sam muke i lepa iskustva sa njim ali u principu svaki disel je isti tj. radi na isti fazon slican problem se i meni desavao na golfu ( nije vezano za temu bmw je ipak u pitanju ali ce pomoci) znaci kad je zagrejan verglas 10 sekundi pumpa mi bila remontovana dizne nove grejaci novi ali sta nije bilo novo je motor! Kompresija bila losa trosio ulje ko nezdrav i kao ladan je palio od 1 na 2 krug ali kao vruc1 morao sam da ga grejem i po 20 sekundi i jedva sastavi.

Savet otidji ti lepo izmeri kompresiju , ne znam kakav ti je motor ali ako trosi ulje onda generalka, inace ako tesko pali kao vruc tu karika nema a posto baca beli dim veoma je moguce da paljenje nije uzupceno na pumpi za pola zuba proveri prvo to!( imao sam isti problem na VW)

Link to post
Share on other sites

Ulje trosi ali navodno prska turbina pa gubi ulje samo tu. A kompresiju sam merio odmah i bila je oko trideset svuda, sto je ok, jel mu je minimum 22. A radio sam polu generalnu pre nekih godinu-dve.

Link to post
Share on other sites