Recommended Posts

Planiram da kompletno uradim kocioni sistem, tj. da obradim prednje diskove, zadnjer dobose i nabavim nove pankove. Postoji li neki servis koji je provereno dobar i naravno povoljan? Receno mi je da u proseku obrada jednog diska sa montiranjem kosta oko 1000 din. Ima li jeftinije od toga?

Hvala unapred :blink:

Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto je za 2002ku jako tesko naci nove delove u Srbiji, ako ne i nemoguce, dok u Nemackoj kostaju ohoho. Novi komplet za prednji disk ili dobos iznosi preko 100€ po komadu (ako je originalan, naravno)! Ovi moji su menjani pre otrpilike 10ak godina i odtad auto nije mnogo vozen, mozda 40ak hiljada km. Zato sam se odlucio da za sada saniram stanje sa masinskom obradom i novim paknovima.

Link to post
Share on other sites

ako ti nije daleko mladenovac ima jedan lik koji obrađuje doboše i diskove

ortak je radio kod njega na 520-ici odradio extra dobro jer ima strug koji skida sa obe strane

ne sećam se koliko mu je uzeo ali mislim oko 40 e

Link to post
Share on other sites

nemoj se truditi samo ce da ti istanji i nedaj bopze da ti jos pukne pose toga

odes u euro7 u zemunu 011 3076147 3076149

za moju 523i 97 god prednji set j ekostao nov 11500 dinzdi

Link to post
Share on other sites
Majstori dobro znaju koliko mogu da skidajau na strugu a da i dalje bude siguran, slobodno idi to uradi ako diskovi i dobosi imaju dovoljnu debljinu za obradu.

Tako je...

Samo prvo, da li ti je potrebno ravnanje?

Razumem tvoj problem oko delova. Posto je i moj auto u dobrim godinama, imam slican problem. Medjutim, poznajem coveka koji radi sa takvim automobilima i kod njega mogu da nabavim bas sve za moj model, i uz to su delovi mnogo kvalitetniji od ovih sto se nude na trzistu..Moj savet je pronadji tako nekog.

Sto se tice cene, vec sam napisao jednom, al ajde opet, meni ravnanje sva cetiri diska 1500din+kocione plocice(za sva cetiri tocka)3600din=5100din+ruke 2000=7100din.Radjeno pre par meseci.

Link to post
Share on other sites

cena za diskove je jako dobra ... malo su ruke skuplje ... ali da ne gusimo temu ....

Link to post
Share on other sites
Tako je...

Samo prvo, da li ti je potrebno ravnanje?

Razumem tvoj problem oko delova. Posto je i moj auto u dobrim godinama, imam slican problem. Medjutim, poznajem coveka koji radi sa takvim automobilima i kod njega mogu da nabavim bas sve za moj model, i uz to su delovi mnogo kvalitetniji od ovih sto se nude na trzistu..Moj savet je pronadji tako nekog.

Sto se tice cene, vec sam napisao jednom, al ajde opet, meni ravnanje sva cetiri diska 1500din+kocione plocice(za sva cetiri tocka)3600din=5100din+ruke 2000=7100din.Radjeno pre par meseci.

Da, samo ravnanje. Cene deluju zanimljivo. Imas li kontakt od tog majstora?

Link to post
Share on other sites

Na ravnanje je diskove odneo moj majstor kod nekog lika. Mogu pitati majstora za tel. tog sto radi ravnanje..

Inace to je u Zrenjaninu. Ako ti to ne predstavlja problem, raspitacu se za broj telefona.

Link to post
Share on other sites
Na ravnanje je diskove odneo moj majstor kod nekog lika. Mogu pitati majstora za tel. tog sto radi ravnanje..

Inace to je u Zrenjaninu. Ako ti to ne predstavlja problem, raspitacu se za broj telefona.

Zrenjanin? Onda nista... Ima da mi ode benzina taman toliko sto bih prosao jeftinije nego u Beogradu.

Hvala u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

Pa otprilike.Zato sam ti i naglasio da je u Zrenjaninu. Nego, verovatno i u bg mozes da nadjes po slicnoj ceni. Ja sam ti rekao koliko je mene izaslo da bi izmedju ostalog imao orijentaciju u ceni. POZZ

Link to post
Share on other sites

Da i ja uletim u raspravu,znaci koplet predji diskovi i plocice i zadnje plocice sa ugradnjom 118e.Jel to realna cijena ili ne,ne razumijem se bas u to pa bih volio da znam koliko kostaju dobre kvalitetne kocnice za moj auto?

Link to post
Share on other sites