Gangland tablice


Recommended Posts

Verovatno ste videli tablice koje pravi Gangland iz Juznog Bulevara. Razmisljam se da napravim jedne za sebe s obzirom da su ove moje u dosta jadnom stanju. E sad, znam da se registracije tretiraju kao sluzbena isprava i da je njihovo krivotvorenje kaznjivo. Sa druge strane, vidjam po gradu dosta kola sa tim Gangland tablicama. Postoji li neka pravna zackoljica tu? Da li je neko imao iskustva sa ovime?

Link to post
Share on other sites

imao ja ali ne licno.

patrola pretekla mercedes 190 i zaustavila ga tacno ispred parkinga restorana u kom radim. malo ga cimali i meni nije bilo jasno zasto sve dok mu policajac nije dao srafciger i ovaj poceo da skida bas te tablice. kad ih je skinuo, stavio ih u gepek, i cekao da mu policajac ispise kaznu, ali kad mu je drug policajac uredno ispisao kaznu, onda mu je trazio tablice, a ovej mu ih sa kiselim osmehom naravno predao.

ne vidim potrebu za tim tablicama, ionako svi ocekujemo nove

Link to post
Share on other sites

Verovatno ste u pravu. Racunao sam da svi to kace zato sto mozda u zakonu postoji neka rupa, ali ako murija vec pise kazne, onda cu bolje da sacekam. Doduse, vidjao sam dosta raznih hand made registracija, pogotovu na malo boljim kolima. U stvari, ja sam prvo hteo da zamenim ove postojece regularne tablice, odnosno da mi u policiji samo izrade par novih. Nazalost, ni to nije moguce jer ako prijavim da su mi napr. otpale tablice, oni moraju da mi daju potpuno novi registarski broj a to je dosta cimanja.

Zakon je planiran jos poodavno, ali jos se ne vidi kada ce poceti izdavanje novih registracija. Prvo je bilo planirano za proslu godinu, pa za proletos, zatim za juli a sada saznajemo da je ceo posao prebacen za sledecu godinu.

Link to post
Share on other sites

I to sto kazes... Jedan pandur kod mene u kraju vozi nekog Nissanovog dzipa na americke dilerske tablice, odnosno to i nije registracija nego samo karton sa adresom prodavca.

Link to post
Share on other sites

tablice na kolima ne smeju da nose drugaciji oblik a ni boju od propisane....

Link to post
Share on other sites

Juce sam proverio, Gangland je prestao da izdaje registracije. Sada rade samo obicne natpise na tablicama tj. imena, oznake modela i tako to. Kosta 1700 din po komadu. Imaju i dosta slova i boja.

Link to post
Share on other sites

Pa koliko ja znam to je najstrozije kaznjivo. Ali se ljudi provlace. Meni se to licno bas svidja. Ali stvarno ne zelim da privlacim time paznju i da mi panduri kidaju zivce uzimaju vreme zbog glupih tabli. To je i jedini azlog zbog kojeg ne zelim da zatamnim auto.

Link to post
Share on other sites