Problem sa el. podizacima


Recommended Posts

Zeza me el. podizac stakla sa leve strane. Naime jedno vreme se culo krckanje kad podizem prozor, da bi onda prozor spao sa onih viljuski koje ga nose i viljuske su se malo iskrivili, ustvari kad sam skinuo tapacirung vrata video sam da su pukle dve pop nitne i da se sistem isktrivio. E sad ja sam to zavario, i motor podizaca radi, ali kada krenem da podizem prozor negde trpi neko opterecenje i viljuske ispadaju iz prozora. Dali neko zna dal to mogu negde da popravim i gde, ili moram da menjam ceo taj mehanizam? Hvala na pomoci unapred!!!

Link to post
Share on other sites

Mislim da je najbolje zamijeniti ga sa novim, jer im je to ocigledno boljka. Imam slican problem sa soferskim vratima i receno mi je da se moze popraviti, no radije bih zamijenio.

Link to post
Share on other sites

nekada se desi da samo propadnu oni plasticni drzaci jabucica pa zato ispada,ja sam kod sebe napravio problem kada sam ih podmazao pa su stalno ispadale,tako da sam morao da ih osusim i sada rade,proveri da se neki klizac tj vodjica nije uvila ili da se kuma po kojoj klizaju stakla nije negde zavrnula pa glavi...

Link to post
Share on other sites
011/3910 507-servis kod autokomande

Kako se zove taj servis posto sam zvao par puta niko se ne javlja, pa ako mozes da mi kazes kako se zoce i koja je ulica pa da svratim kada budem prolazio. A koliko znam vrata nisu udarana, nego je najverovatnije podizac radio pod losim uglom, tj jos uvek je pod losim uglom pa zato nece.

Link to post
Share on other sites

servis se nalazi u bulevaru jna, kada udjes u ulicu od autokomande posle manje od 100 metara, samo sto ti dodju sa leve strane - znaci polukruzno. oni rade i ozvucenje i alarme, centralne brave, ma sve. nemoguce da ti se niko ne javlja na tel.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

danas kad sam upalio auto kad sam hteo da spustim prozore nisu hteli da rade. do sada nikad nisam imao problema sa prozorima. proverio sam osigurace i rade. postavio sam i drugi prekidac za spustanje prozora ali i dalje nece da radi. zna li neko sta moze da bude. hvala

Link to post
Share on other sites

Ispod zadnje klupe nalazi se elektronika od prozora. Nesto kao ECU. Kada podignes klupu nalazi se iza vozacevog sedista. Izgleda kao "kertridz" zaboden. Unutra su kao releji medju ostalom elektronikom. Vidi dobija li to struju, ako nisu osiguraci ja bih problem trazio tu. Probutaj. Vidi da li "cakcu" releji u tom ECU- kada stiskas prekidac

Link to post
Share on other sites

imao sam jednom takav problem ali meni i centrala bila stala i siber i brisaci.pogledaj tamo negde imas jedan osigurac on je izolovan sa gumom kao kabal to je tanka jedna ploca meni se nalazi kod 7-mice na kablu kod akumulatora 5-icama se nalazi na prednjoj strani ispod haube kod krila da ti to nije pregorelo slucajno...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

problem je u desnom prozoru tj podizacu vodjici ili sta vec..znaci kupe je ..problem je sto kad se zatvori prozor on ode do kraja, nekad ode taman i stane na onoj granici taman jos koliko mu treba da kad se zatvore vrata da povuce jos malo na gore da zadihtuje tj do kraja,ja sam na M-u imao isti problem ali ja sam imao jezicak koji je na bravi koji sam malo procackao i resio problem e sad ovde nema na bravi na stubu tog jezicka..otvorio sam tapacir i gledam ko tele nemam pojma sta i kako da uradim,hvala unapred...takodje i kad je prozor zatvoren kad treba suvozac da izadje treba da malo spusti prozor medjutim moram da ga prvo spustim da ne bi slomio prozor vec je par puta bio na ivici da pukne..pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Neko pre tebe je menjao bravu, svaki kupe mora na bravi da ima taj jezicak. Dzabe skidas tapacire. Probaj da skines bravu i vidis ima li kabla koji se se kaci na dzek na jezicku, ako ima samo kupi bravu sa jezickom i resio si problem.

Link to post
Share on other sites
Neko pre tebe je menjao bravu, svaki kupe mora na bravi da ima taj jezicak. Dzabe skidas tapacire. Probaj da skines bravu i vidis ima li kabla koji se se kaci na dzek na jezicku, ako ima samo kupi bravu sa jezickom i resio si problem.

Upravo to, ili ti je crko taj prekidac..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
nekada se desi da samo propadnu oni plasticni drzaci jabucica pa zato ispada,ja sam kod sebe napravio problem kada sam ih podmazao pa su stalno ispadale,tako da sam morao da ih osusim i sada rade,proveri da se neki klizac tj vodjica nije uvila ili da se kuma po kojoj klizaju stakla nije negde zavrnula pa glavi...

Gde naci ove plasticne vodjice,ja sam slomio 2?

Help

Link to post
Share on other sites

Imao sam problem sa zadnjim prozorima na e39, podizaci nisu radili, tj ispadalo je to iz jabucice i kraj price. U koji god servis sam otisao govorili su novo mora. Namestio mi ih je majstor Zuca, lik je stari majstor za sajle mislim prvenstveno, ali je sada u principu "svastojed". Bio sam skeptik, 3 god mi zadnji nisu radili, on je to namestio za sat vremena najvise. Matori je pun ideja, a popravka me kostala nesto izmedju 10 i 15 eur.Radionica je u zanatskom centru u, mislim, Jovanke Radakovic sa leve strane, par km posle omv pumpe ka mirijevu. Pored njega su limari neki, ima masa servisa, ma ne moze se omasiti. A nema problema koji nece resiti...a koji se iole ticu sajli i tako tih stvari. Neka vas ne zbunjuje lik i radionica :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu. Naime, od skoro mi se javio problem sa podizacima na e36 92-go godiste. Auto ima 4 podizaca i desava se da rade par dana svi pa par dana ne rade i sve tako. U cemu bi mogao biti problem?

Link to post
Share on other sites

proveri relej za podizace mene je tako zeao siber cas radi cas ne pretresao sam celu instalaciju i nista da bi na kraju otvorio relej koji sam skidao jedno sto puta i video da je jedan lem popustio,preletovao ga i resen problem e sad kod kupea taj relej sluzi i za prozore i za siber da pusti struju kad otvoris vrata,dobija signal sa brave i zatvara stujno kolo kako bi sve to radilo bez kontakta nalazi se ispod volana veliki plavi relej,ako nije u njemu problem onda je u GM ili ti general modul

Link to post
Share on other sites