Recommended Posts

i opet ja a gde se nalazi dizna za hladan start, nju predpostavljam da mogu da ocistim u ultrazvucnoj kadici posto imam jednu na poslu pa bi cena bila prihvatljiva :)

Link to post
Share on other sites
A reci mi kako se cisti ler-lauf da probam? Pre nego sto dam skoro 100e na sondu, ili i ona mozda moze da se ocisti? E da u zadnje vreme mi se povecala potrosnja, pre sam sa 1000din prelazio oko 200km a sad jedva nekih 150, 160 samo sto sam to propisivao vecoj ceni plina i nisam obracao toliko paznju...

Pa sta ne valja sa potrosnjom ja sa dizelom sa 1000 din predjem 130 km po gradu

Link to post
Share on other sites
Pa sta ne valja sa potrosnjom ja sa dizelom sa 1000 din predjem 130 km po gradu

ma nezalim se ja nego samo kazem da se povecala u odnosu na pre par meseci ali i ovo je i dalje vrlo mala potrosnja

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

i evo me najzad...posto nisam uspeo da nadjem drugi shiber ventil ja moj ocistio WD-om, svasta nesto gadno je izaslo iz njega i sad je sve ok sem sto kad pustim gas obrtaji padnu na 1000 zadrze se par sekundi i onda pada na normalnih 700, ako je to uopste normalan ler? ima li ko ideju sta bi to moglo biti?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Isti problem, sumnjam takodje na protokomer, mada sam procitao da "njihanje" obrtomera, trokiranje pri kretanju dok se ne zagreje i nesto povecana potrosnja, mogu da budu uzrokovani neispravnom lambda sondom iliti senzorom kiseonika. Sumnjao sam i ja na svecica, promenio ih i nista se desilo, sumnja je pala i na ler-lauf, Shone_666 ga je ocistio, medjutim, bio je prilicno cist i ocigledno da ipak to nije bio uzrok problema.

Polovan (ali dobar) protokomer je oko 50 evra plus ruke, bosch lamdba sonda sa ugradnjom i dijagnostikom - 6000din. Preporuka je da se sonda menja 100 000 do 150 000 km, ali sumnjam da je prethodni vlasnik to uradio. Sonda ne mora da rikne skroz, ali dovoljno je da se malo zaprlja, i da salje pogresan signal protokomeru, o tome kakvu smesu da napravi. Shonetu je otisla skroz, pa mu je trosio 20l/100km!

Gde ima lambda sonda sa ugradnjom za ove pare???

Link to post
Share on other sites