Moje sedmice zadnjih 15g.


Recommended Posts

edit: ne citiraj post iznad !!!

Mislis od ove koju su mi ukrali ??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 805
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nasao sam ju nakon mjesec dana. Lopovi su priznali "zabunu" i vratili vozilo bez nagrade......!!!!

Unistili su anlaser i radio-CD changer otudili....

Link to post
Share on other sites

Stara YUGA...... stare slike... tadasnji super moderni automobili........... Majstore stvarno si za RESPECT!!!!!!!!!!!!!! Ovoliku dugogodisnju ljubav prema BMW-u jos uvek nisam imao prilike da sretnem, toliko opravljenih masina...... nemam reci stvarno!!

jedino za ovu zadnju 7 ne mogu da verujem da su ti je tek tako vratili.....

Link to post
Share on other sites

Za ovu ukradenu 750 IL bili su tjednima veliki clanci u nasem "vecernjem listu", te lopovi kada ju prvu noc nisu mogli deportirati (krepo im anlaser) jer su nasilno deblokirali sve alarme dalnje posjedovanje auta im je bila "nocna mora" jer su tada vec svi znali za auto...

Slucajno je moj poznanik tada bio u zatvoru s tim lopovima pa neke stvari igrom slucaja znam iz "prve ruke"

Auto je trebao ici za nekog kupca vani, kada je ovaj vidio hrpu elektronike, kamera ,sat-pracenja unutra-pobjegao je bestraga.....tada im je ostao "vruci krompir" kojeg su se trebali bezbolno rjesiti jer su takva vozila u HR bila prebrojiva na prste jedne ruke....itd..

Link to post
Share on other sites

Sa srplenjem očekujem novog člana voznog parka - BMW e31 :unsure:

Čuvajte pažljivo i ostale primerke voznog parka jer su ovi modeli veoma često na meti lopova ne samo na našim prostorima već i u svetu{dosta se otimaju},.Dušu dali za preprodaju u delovima.

Imate dosta iskustava sa sređivanjem karoserija,ali ipak tu ostaje jedna činjenica a to su "fabričke tolerancije"

Link to post
Share on other sites

Danas je serviser BMW vozila Gracin javio da je izbacio 3 l ulja iz usisa koje je doslo u motor iz razloga sto je vozilo bilo krovirano. To je jedan od razloga zasto motor prije nije htio raditi... Isto me obavijestio da je ocistio svjecice, otvorio grane auspuha i nesto uredio elektroniku te upalio motor koji je radio neko vrijeme (par minuta) ... kiler pusta vodu pa dok to ne rijesim i ventilator koji malo struze onda nakon toga moze motor raditi bez problema. Prije nego sto sam odslepao auto od servisa "Gracin" do limara u garazu osobno sam upalio motor jos jednom i vrlo ljepo i tiho radi....

Slijedeci korak je pricekati slobodni termin kod limara, iz tog razloga je auto spremljen u garazi pored prostora gdje ce se raditi limarija.

Evo slika kada sam ga odslepao do garaze u blizini limara koji ce raditi na autu.....

b260993kq0.jpg

b260996su4.jpg

b260999wy6.jpg

b261000ub0.jpg

b261002da8.jpg

b261006dg2.jpg

b261008bp9.jpg

Link to post
Share on other sites

lepo lepo...... dobro je sto je motor startovao.......

Link to post
Share on other sites

morace ga menjati po mom misljenju isuvise je zguzvan da bi se peglao......

Link to post
Share on other sites

Mjenjanje, kao i vecina djelova koji su "sumljivi". Kada ima ispravnih djelova u obliku cijelog auta, glupo je skrtariti...

Link to post
Share on other sites

bas tako borko...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Limar ne moze prije veljace, dijelovi jos nisu stigli. :lol:

Trenutno sam bio okupiran s BMW 850 s kojom ima i biti ce dosta posla... :)

Radi se konstantno na BMW programu, nema spavanja ni odmora. :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako mislis na 760 li nije pitanje da li cu je sastaviti nego samo kako najpovoljnije i kvalitetno proci u tom projektu.

Ne poznas me pa samo da ti kazem da sve sto zapocnem to i zavrsim, barem u zadnjih 30g. ;)

Faktor vremena mi nije presudan, imam skoro desetak BMW-a V12 te se imam s cime voziti....

Link to post
Share on other sites

Istina da sam ove godine bio dobar pa mi je djeda Mraz i Bozicnjak bio darezljiv u pogledu popisa djelova koji sam mu poslao, .....zaboravljas da sam i bez djedica tokom zadnjih 6 mjeseci kupio 5 BMW-a sedmica bez njihove pomoci ;)

Zakljucak: Kupi sam puno BMW-a pa ce ti i djed Mraz pomoci!! :D ;)

Link to post
Share on other sites
Ako mislis na 760 li nije pitanje da li cu je sastaviti nego samo kako najpovoljnije i kvalitetno proci u tom projektu.

Ne poznas me pa samo da ti kazem da sve sto zapocnem to i zavrsim, barem u zadnjih 30g. ;)

Faktor vremena mi nije presudan, imam skoro desetak BMW-a V12 te se imam s cime voziti....

Respect!Zelim vam svu srecu.Veliki pozdrav

Link to post
Share on other sites