Recommended Posts

Mene je interesovalo kada ce umanjiti, tj ukinuti ove najvece carine na uvoz automobila koje postoje kod nas, kao i zabranu uvoza starijih polovnih...

Informacija je sledeca: Nakon pristupanja EU (sledece godine) postoji rok od 6 godina kada ce se zakoni uskladjivati sa EU a samim tim i postepeno ukidati carine. Carine se smanjuju a onda ukidaju najpre za proizvode koji se ne proizvode kod nas, sto znaci da se za automobile to moze ocekivati one zadnje -seste godine tj. 2015g...

Link to post
Share on other sites

Carina je vec pala na nove automobile.

Stare nece dati nikada a mozda i kasnije. I gde si ti Ljiljo bila poslednjih godina. Ti se stvarno nadas nekim promenam na bolje :)

Blago tebi... Voleo bih da delim tvoj optimizam. Necemo mi tu uniju i slobodne granice videti do 2215god a ni tada.

Link to post
Share on other sites

Govorim o Srbiji kao pridruzenom clanu (a to bi trebalo da se ostvari sledece godine). EU namece svoje uslove, zakone, carinske stope itd...

Carine ce biti sigurno smanjene, ali ce drzava verovatno nametnuti dodatne poreze (registracija) da nadoknadi rupu u budzetu (toliko o mom optimizmu) :)

Interesuje me kako je to u Hrvatskoj reseno? Kolika je carina i PDV? Kolika je registracija? (nek neko navede primer modela pa da uporedimo).

Link to post
Share on other sites

Gledao ja na Beogradskoj hronici, cini mi se. Naleteo bas na tu emisiju kada su pricali o carini.

Tacno je da ce carina biti manja ne za 10%, nego nesto vise, 11-12. Bas su pricali i objasnjavali da je sada, koliko se secam, carina, pdv, pa opet neki namet drzavi, sve skupa 42%. Kada se skine to sto najavljuju bice 31 i nesto preko. To je prvi korak, tako da ce svake cini mi se godine skidati po malo, tako da onog trenutka kada udjemo u EU, skinuti skroz.

To skidanje vazi iskljucivo za vozila iz EU dok za Japance i druge ostaje ista. Naravno objasnili su da carina ostaje ista za Japanska vozila i sve van EU, ali zato ista ta Japanske vozila koja se proizvode u EU, podlezu smanjenju, kao i sva druga. Bas zbog toga su Japanci i pre ovoga sto je bitno za nas, napravili fabrike sirom Evrope, tacnije da bi izbegli poreze u EU.

Nisam bas najbolje napisao, ali se nadam da ste razumeli sta sam hteo da kazem.

Link to post
Share on other sites
Carina je vec pala na nove automobile.

Stare nece dati nikada a mozda i kasnije. I gde si ti Ljiljo bila poslednjih godina. Ti se stvarno nadas nekim promenam na bolje :)

Blago tebi... Voleo bih da delim tvoj optimizam. Necemo mi tu uniju i slobodne granice videti do 2215god a ni tada.

baš tako

Link to post
Share on other sites
Govorim o Srbiji kao pridruzenom clanu (a to bi trebalo da se ostvari sledece godine). EU namece svoje uslove, zakone, carinske stope itd...

Carine ce biti sigurno smanjene, ali ce drzava verovatno nametnuti dodatne poreze (registracija) da nadoknadi rupu u budzetu (toliko o mom optimizmu) :lol:

Interesuje me kako je to u Hrvatskoj reseno? Kolika je carina i PDV? Kolika je registracija? (nek neko navede primer modela pa da uporedimo).

:) :) :lol:

U hr je dosta skuplje, ali je i standard veci.

Ali nemozemo mi sa njima da se poredimo. Oni su ipak ozbiljni. Zao mi je sto to moram da konstatujem.

Kod njih za pare koje platis za puteve kroz registraciju mozes mirno i bezbedno da se vozis putevima koji su kao pista.

Ma cekaj da se oglasi neko iz hr ima ih koliko vidim ovde.

Link to post
Share on other sites

stvarno je glupo te zajebancije sa velikim stopama PDV-a i ostalim pizdarijama.pitam se samo koliko automobila koji se voze u srbiji NEispunjava euro3 standarde ? nije u pitanju samo motor (kod vece vecine nema ni makar katalizator) nego i norme euro3 šasije a gde je bezbednost...ispunjavaju samo standarde za auto-otpad.u CH npr prosle godine vlast je uklonila 36 000 vozila sa ulice koja ne ispunjavaju euro 2 standarde ....kakvo li je onda stanje kod nas?

Link to post
Share on other sites

stvarno je glupo te zajebancije sa velikim stopama PDV-a i ostalim pizdarijama.pitam se samo koliko automobila koji se voze u srbiji NEispunjava euro3 standarde ? nije u pitanju samo motor (kod vece vecine nema ni makar katalizator) nego i norme euro3 šasije a gde je bezbednost...ispunjavaju samo standarde za auto-otpad.u CH npr prosle godine vlast je uklonila 36 000 vozila sa ulice koja ne ispunjavaju euro 2 standarde ....kakvo li je onda stanje kod nas?

Link to post
Share on other sites

stvarno je glupo te zajebancije sa velikim stopama PDV-a i ostalim pizdarijama.pitam se samo koliko automobila koji se voze u srbiji NEispunjava euro3 standarde ? nije u pitanju samo motor (kod vece vecine nema ni makar katalizator) nego i norme euro3 šasije a gde je bezbednost...ispunjavaju samo standarde za auto-otpad.u CH npr prosle godine vlast je uklonila 36 000 vozila sa ulice koja ne ispunjavaju euro 2 standarde ....kakvo li je onda stanje kod nas?

Link to post
Share on other sites

stvarno je glupo te zajebancije sa velikim stopama PDV-a i ostalim pizdarijama.pitam se samo koliko automobila koji se voze u srbiji NEispunjava euro3 standarde ? nije u pitanju samo motor (kod vece vecine nema ni makar katalizator) nego i norme euro3 šasije a gde je bezbednost...ispunjavaju samo standarde za auto-otpad.u CH npr prosle godine vlast je uklonila 36 000 vozila sa ulice koja ne ispunjavaju euro 2 standarde ....kakvo li je onda stanje kod nas?

Link to post
Share on other sites

Da bi neko izmerio kakvo je stanje kod nas, prvo moras da imas stanje. A ovo kod nas se samo moze nazvati SRANJEM.

Mi vecito cuvamo ovu nasu propalu auto industriju. Evo sada cemo kao da pravimo ZBUNTA :lol2: smesno.

Link to post
Share on other sites

Da bi neko izmerio kakvo je stanje kod nas, prvo moras da imas stanje. A ovo kod nas se samo moze nazvati SRANJEM.

Mi vecito cuvamo ovu nasu propalu auto industriju. Evo sada cemo kao da pravimo ZBUNTA :lol2: smesno.

Link to post
Share on other sites

Danas je EU odbila do daljnjeg Trgovinski sporazum sa Srbijom (po osnovu kojeg bi mi postepeno ukidali carine na uvoz). Na to je Guverner izjavio da ce se to nepovoljno odraziti na cene jer carine nece biti umanjene do daljnjeg. Znaci, po nasima, Evropa je kriva sto mi necemo umanjiti carine, a bas smo to nameravali !! :)

S druge strane, uvoznici vozila se zale na drasticno umanjenu prodaju jer svi ocekuju pad carina na 10%. Posto ce se cela stvar prolongirati, i kada carine budu pale uvoznici ce podici marze da nadoknade gubitak od prodaje....tako da...nista !! :lol:

Link to post
Share on other sites

nema nista od svega toga dok se narod ne pobuni a dotle oni ce da zbiraju kajmak i voze sluzbene aute ...

a sto se uvoznika tice ko ih ebe ..lako ces ti kada ukinu vize da odes i kupis auto po svojoj zelji...

Link to post
Share on other sites