Kupovina E39


Recommended Posts

Hteo sam da kupim E39 2002-3 godiste, e sad nigde na forumu ne mogu da nadjem neku temu o tome.

Ako sam dobro shvatio iz price sa drugih foruma: 520D nije bas najbolji izbor jer ima problema sa turbinom, valjda je to reseno u E60 tek, 525 TDS kod njega je problematicno odrzavanje zbog pumpe i dizni koje bi trebalo da uopste nisu jeftine a i tesko ga je naci da nije istrcao 250.000. Posto ja nisam neki veliki trkac dosao sam do zakljucka da mi je najbolja opcija 520i 2.2 V6 sa duplim vanosom i 170bhp, e sad pretpostavljam da njega jer je bezinac mogu da nadjem sa nekih normalnih 150.000 mozda malo gore dole.

Zanimaju me vasa iskustva sa ovim motorima ili mozda preporuka za neki drugi mozda onaj 2.5 posto pretpostavljam da je registracija tu negde.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

520 d je slab ,525 tds nema u 2002-3 godini , vec 2,5 d i 3,0 d .520 je redni šestak a ne v6. ako hoceš ozbiljan i trajan auto kupi 530d i samo nemoj ona sranja o registraciji ,jer auto se registruje 1 slovima----J E D N O M ------ godišnje a ne svaki dan :P

Link to post
Share on other sites
Pa da registrujes ga jednom godisnje i ne mozes da se oporavis do sledece registracije

Pa ako je takva situacija onda je najbolje da ni ne uzima E39, ukoliko misli da taj auto ima onaj tretman kakav treba da ima jedan BMW u pogledu odrzavanja i eksploatacije.

Ako imas mogucnosti da vozis E39, preporucujem ti 525i koji sam imao prilike da vozim jedno kratko vreme. Registracija ti je ista kao i za 520i 2.2 posto oba spadaju u onu klasu do 2500 ccm. Tih 22 ks razlike se oseti. Potrosnja po bordu je bila oko 15l u gradu normalne voznje.

Link to post
Share on other sites

uzmi 530d dobićeš auto koji ima kvalitetan motor extra ide malo troši

jebi ga zažmuri za registraciju ja sam dao 30 000 za auto 100 god star prežali i ti kintu ali bar vozi dobar auto

Link to post
Share on other sites

Sto se tice dizela, nijedan, ponavljam, nijedan dizel u BMW 5 nije dobar/izdrzljiv. Pocevsi od M51 TDS koji je sranje, onda kod nesto boljeg 520d koji nema snage za nista, onda 525d i 530d koji su voda, ponavljam, voda i niko ne smije da mi kaze da 2.5 i 3.0d nemaju velikih problema. Jos nisam imao prilike da vidim 530d koji je radio kako treba. Svi imaju velikih problema.

Benzinci su bolji, i to dosta bolji. M52 je dobar ali i njega muce djecje bolesti. M52 TU ima jedan ozbiljan problem - gumice u Vanos. Fabrika je stavila silikonske gumice koje posle odredjenog vremena ne dihtuju dobro i motor trese kad je hladan, ne vuce u nizim obrtajima, trosi vise a mislim da i potrosnja ulja je nesto veca. Postoji mogucnost da se stave nove ali to ne prodaje BMW vec neka americka firma, BMW prodaje kompletan Vanos koji kosta oko 800 eura.

520i 2.2 nije toliko slab ali od njega nemoj da ocekujes eksplozivna ubrzanja i pucanje od snage, a ni potrosnja mu nije niska. Bolje ti je da nadjes 525i i odmah plinara unutra.

Redizajnirani model, 2001+ ima nekoliko zajednickih problema:

ABS modul (crkava zbog toga sto je postavljen iznad auspuha i izmedju njih nema heat shield;

FSU - Final Stage Unit ili regulator ventilatora klima uredjaja

CPS - Senzor bregaste osovine;

Stakleni siber

Rashladni sistem je crna tacka ovog motora. Treba dobro da provjeris da li je nesto dirano, da li ima fabricki ili neki drugi sistem hladjenja (hladnjak, crijeva, termostat, vednu pumpu.....)...

Hidraulika volana - uvijek se cuje nesto, uvijek negdje ima ulja, nikad ovaj sistem nije suv.

Pixeli na instrumentablu

Podizaci stakala

Drzaci casa

I spone, silent blokovi i ramena.

Sve ovo treba da kontrolises prije kupovine.

Link to post
Share on other sites
Sto se tice dizela, nijedan, ponavljam, nijedan dizel u BMW 5 nije dobar/izdrzljiv. Pocevsi od M51 TDS koji je sranje, onda kod nesto boljeg 520d koji nema snage za nista, onda 525d i 530d koji su voda, ponavljam, voda i niko ne smije da mi kaze da 2.5 i 3.0d nemaju velikih problema. Jos nisam imao prilike da vidim 530d koji je radio kako treba. Svi imaju velikih problema.

onda ih nisi video dovoljno

znam jednog koji vozi 39-ku i sa njom prešao 200 000 i + bez ikakvih problema

drugi vozi i to kako vozi e46 sa istim motorom bez problema

i koliko mi je poznato najmanje žalbi je upravo na te motore

Link to post
Share on other sites

Mislim da sam video taj kit za reparaciju vanosa da je oko 200-300 dolara i jos ima fora ti njima posaljes stari oni tebi vrate novi repariran.

530D mi je stvarno mnogo za registraciju a i sto se tice potrosnje pretpostavljam da je velika stavka, ako budem razmisljao o njemu mislim da cu radje dodati jos malo para i ici na 730 pa kad vec placam da znam sta placam.

Jos jedna stvar 525 je 192bhp da li on ima vanos i da li ima problema sa istim. Ovde imam ljude koji voze 320i i kazu mi da potrosnja uopste nije tolika da bi trebali da stavljaju plin od 1000 eura u njega, na otvorenom oko 7.5 po gradu oko 12 normalne voznje nisam siguran koliko je tezak E46 ali neverujem da je mnogo preko tone i po koliko ima e39.

Link to post
Share on other sites

... 2001. u E39 restyling je poceo da se ugradjuje M54 bi-vanos koji se ugradjivao i u E46-ice i od tada nisam cuo da se neko pozalio na te motore...a pre toga, tacnije 1999. je resen problem i aluminijumskog bloka iz M52...jedino ta prica o potrosnji s moje tacke gledista nikako ne pije vodu, tih 7,5l na otvorenom putu aj i nekako i to do 120km/h :P ali 12l normalne voznje po gradu, nema boga...koja je to normalna voznja po gradu (gas-kocnica), kako ga pipnes po gasu tako ti kazaljka u udari u 20l :)

...moj compact ima 1300kg (4 cilindra) pa ne mogu da ga spustim ispod 11,5-12l po gradu, a ako oces zadovoljstvo negde ces morati da zazmuris jer se u voznji u E39 pada na dupe od zadovoljstva i udobnosti...ako ces traziti za sestaka plin za manje od 800-1000 evra nemoj ga ni traziti niti ugradjivati...

Link to post
Share on other sites
... 2001. u E39 restyling je poceo da se ugradjuje M54 bi-vanos koji se ugradjivao i u E46-ice i od tada nisam cuo da se neko pozalio na te motore...

Od koga si htio da cujes? Od nasih majstora? Oni nisu culi o tome, ne znaju kako radi vanos, ne znaju sto je to.

Link to post
Share on other sites

ja nebi gledao na to koji je motor unutra...samo bi izbjegao tds-a i 520d a ako neki drugi naleti u extra stanju uzimaj!

E39 pomalo vataju godine,gaze se kilometri tako da na extra primjerak se ne moze naletiti svaki dan...

extra pazen i cuvan auto u odrzavanje kakvo trazi mora da slusa...

Link to post
Share on other sites
Od koga si htio da cujes? Od nasih majstora? Oni nisu culi o tome, ne znaju kako radi vanos, ne znaju sto je to.

Pa izmedju ostalih i od mog strica koji je do skoro vozio e39 528 pa se nije ni na sta krupnije pozalio, ima i drugih vlasnika tu jos... S druge strane sto se tice tih majstora, i neki jaci u gradu na mom compactu nisu u stanju da urade najbanalnije stvari, a kamoli neki posao oko vanosa tako da tu te podrzavam...ali takodje mislim da si ti iz nekog razloga malo ogorcen na E39, zbog nekog loseg iskustva tako da necu previse da smaram na ovu temu, ne smatram sebe previse kompetentnim...

Kao sto rece gore BMW E36 POWER:

"extra pazen i cuvan auto u odrzavanje kakvo trazi mora da slusa..." ovo je najbitnija stavka u celoj prici

Najcrnje od svega u slucaju 90% nas je sto nismo u situaciji da kupimo auto koji je valjano odrzavan vec smo platezno ograniceni, kako kod kupovinne tako i kasnije kod odrzavanja i to pre ili kasnije auto mora da oseti, ali se ne slazem da zbog toga treba kriviti BMW. Ja sam jedan od onih koji je to jako dobro osetio na svojoj kozi, pomirio se sa tim, sredicu ga za svoju dusu i uzivati u njemu...

Link to post
Share on other sites
Pa izmedju ostalih i od mog strica koji je do skoro vozio e39 528 pa se nije ni na sta krupnije pozalio, ima i drugih vlasnika tu jos... S druge strane sto se tice tih majstora, i neki jaci u gradu na mom compactu nisu u stanju da urade najbanalnije stvari, a kamoli neki posao oko vanosa tako da tu te podrzavam...ali takodje mislim da si ti iz nekog razloga malo ogorcen na E39, zbog nekog loseg iskustva tako da necu previse da smaram na ovu temu, ne smatram sebe previse kompetentnim...

Gle, mozda tvoj stric je vozio 528i bez TU, mozda njegov je bio OK, tj. nije tresao dok je bio hladan, mozda je tresao ali nije obratio paznju na to.

Imao sam 540, imam sad 528i, imao sam 740, 730, opet 740....imam malo iskustva...

Link to post
Share on other sites

Pogledacu ovih dana koja je razlika u registraciji, mada mislim da nema razlike izmedju 520 i 525 jer je razlika u zapremini 300ccm a u snazi 22hp, posto sam do sada prelazio oo 15.000 godisnje ne znam da li ce mi se isplatiti da potrosim 1.000 eura za plin.

U glavnom pocecu da trazim neku kombinaciju da ga uvezem iz nemacke jer nisam bas siguran da ovde mogu da se nadju dobri, mada cu obratiti paznju.

Na mobile.de sam gledao gomilu ovih 525D, bas mi je bezveze sto benzinaca ima najmanje, jos ako hoces da uzmes limuzinu izbor se drasticno smanjuje...

Link to post
Share on other sites
ali 12l normalne voznje po gradu, nema boga...koja je to normalna voznja po gradu (gas-kocnica), kako ga pipnes po gasu tako ti kazaljka u udari u 20l :P

320i 2.2 zaista trosi oko 12l u gradu. Imao sam iskustva sa E46 sa tim motorom.

Link to post
Share on other sites
Pogledacu ovih dana koja je razlika u registraciji, mada mislim da nema razlike izmedju 520 i 525 jer je razlika u zapremini 300ccm a u snazi 22hp, posto sam do sada prelazio oo 15.000 godisnje ne znam da li ce mi se isplatiti da potrosim 1.000 eura za plin.

U glavnom pocecu da trazim neku kombinaciju da ga uvezem iz nemacke jer nisam bas siguran da ovde mogu da se nadju dobri, mada cu obratiti paznju.

Na mobile.de sam gledao gomilu ovih 525D, bas mi je bezveze sto benzinaca ima najmanje, jos ako hoces da uzmes limuzinu izbor se drasticno smanjuje...

Plin ce ti se isplatit posle 12-15 000 km.

A rijetko koji 525d ili 530d na mobile.de ima ispod 250 000 km.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.