Recommended Posts

Juce bio do majstora da sredim ono vibriranje kada krecem itd. Kupio nov set kvacila, pre nego ga namontirati, ispostavi se da je korpa, lamela, druk, dobar ali zato zamajac (plivajuci) otisao. Zamenim kvacilo, kad sam vec kupio, a zamajac, obisao ceo podunavski region i jedva nasao dobar. Zvao pre toga prodavnice nije ga bilo. Od 15-20 zamajca nasao jedan, kako kaze majstor extra i platio 150e. Bilo tu jos nekih sitnica, nosac motora, hard guma itd.

Cene su ako nekome treba da menja nesto od ovoga,

Set kvacila 190e

Nosac motora 50e

Hard guma 50e

Zamajac (polovan) 150e

Ruke sam platio, majstor trazio 50e posto kod njega stalno odrzavam auto, ali posto me vozio ceo dan za taj zamajac i sredio auto odmah (radio do 02h posle ponoci) dao mu 100e, jer sam smatrao da sav taj rad vredi toliko.

Zanima me sledeca:

1. Koliko se krece polovan zamajac posto prvi put kupujem nesto polovno za auto a sto se tice, motora, menjaca, kocnice. Nemam predstavu koliko sta kosta mada mi ovaj rece da je cena ok, toliko se krece, uzimajuci u obzir da je prvo trazio 250, ali posto prodato navodno majstoru a ne meni dao za 150e

2. Kvacilo mi mnogo hvata, tacnije cim ga pritisnem vec na vrhu pocinje da razdvaja. Tako mi je pre bilo na fordu kada sam menjao, a posto sada prvi put menjam na bmw-u zanima me jel to ok. Mozda se treba malo razgaziti. Znaci ok je, samo sto na vrhu, kazi visoko, vec hvata.

Auto inace sada posle ove izmene ide ok, nigde ne tresa ni na ravnom ni uzbrdici, kada krecem, a sto je pre bio slucaj.

Link to post
Share on other sites
http://www.malinic.com/

ortak je bio sa m3 e36 kod njih pre par dana i toliko ih nahvalio da je to chudo

i da su cene dzaba

sorry za off ali eto mozda nekome bude koristilo

i ja imam isti problem pa sam nameravao kod njih da odem...

Aj cisto da dodam

Ja isto planiram da idem kod njih (u karaju su mi :) ) Inace znam bas dosta ljudi kokji su bili jako zadovoljni sa njima jedan od njih i moj cale, dosta dugo oni to rade. sad videcemo `ebem li ga

Link to post
Share on other sites
I treba na vrhu da odvaja sada je sve ok,a mislim da je realna cena za zamajac,a sto se tice malinica i ja imam pozitivna iskustva sa njima

OK, to je to, zadovoljan. Hvala Miki na odgovoru. Pretpostavio sam da bas tako treba biti ali ipak hajde da pitam.

Sto se tice ovog servisa, korpu verovatno ravnjaju do neke odredjene mere, kao diskove, a na lameli nanose kao na paknovima. Pretpostavljam da se to radi, ali nebitno sta i kako vec sta kazu musterije. Ako su stvarno dobri bilo bi dobro da postavi neko cenu ko je vec radio kod njih, recimo taj sa m3 i jel kod njih nosis korpu i lamelu ili pak oni vrse demontazu/montazu. Ja sam vec prebrinuo, ali verujem da ima dosta ljudi koje to zanima.

Link to post
Share on other sites