Recommended Posts

vako.. Auto je 318iS iz '93.

M42, je li..

Iz zezanja sam odradio nekoliko rupa na kutiji za vazduh. Dobije malo na ostrini i malo se bolje, lepse cuje. Pozadi je SUPERSPRINT. Hteo sam i intercooler da mu stavim, Malo da ga prehladim.

O cemu se radi.. Sve je bilo ok mesec dana. Sve dok ga nisam ispucao po nekim krivinama i planinama. Bez preterivanja, bez prekomernih obrtaja, taman koliko treba. Posle toga, nekako je poceo da mi osciluje sa obrtajima, da podize i spusta sam. Tek da se ne ugasi i onda predje 1000 pa opet spusti, pa opet podigne... Desi se da radi po minut dva normalno i onda opet.. Gore , dole..

Sve vise i vise. Cak, cak sam primetio kad idem polako, bez gasa, po ravnom putu da mi kao.. pomalo trza, ali, pomalo..

Sta je zamenjeno pre svega ovoga..

Ulje na 5000, filteri, svecice, kablove trebam zameniti ali nisu oni.. Ler gas motor je nov, Crevo koje ide od protokomera do grane je takodje novo, creva koja ulaze u protokomer sam pregledao, dobra su, nisu naprsla ni po sredini ni na krajevima.

Poceo je da mi trosi malo vise benzina. Kad ga vozim ostro, nema razlike, osim na potrosnji benzina. Poteze isto, cak, cini mi se i bolje.

Cudno mirisu izduvni gasovi, to sam primetio.. Nekako ostrije. Nikakve CHECK ENGINE poruke.. nista.

Licno, licno sumnjam na protokomer, ili lambda sondu-e. Cak sam malopre video negde da i oni KNOCK senzori igraju tu nekakvu ulogu. Mada..

Za neke druge stvari, koliko ja vidim.

Inace.. Stavio sam i stari ler gas ventil, tek da probam, isto..

Pored svega ovoga, je.. ga. Jedino ECU.

Preko noci sam skinuo klemu, klemnu.. Ne bi li se resetovao.. Ali.. Ne bi sve ovo ni pisao da je resilo problem, je li..

Zanima me da li protokomer moze da tako utice na broj obrtaja na leru. Bez obzira, hladan, vruc. Isto je.

Hvala. Ivan

I ove rupe koje sada postoje na kutiji za vazduh,, sta da sam ugradio K&N konicni vilter velike propusne moci..?

Znaci.. Evo i linka ka slicnom, da ne kazem istom problemu..

Mnogo pitanja, nijedan PRAVI odgovor..

Poludecu, vise..

Link to post
Share on other sites

Zar ova tema nije biloa vec jednom ili sam sanjao.A sto se tice interkulera ne razumem gde bi ga ti to stavio kad imas atmosferski motor.Vidi za pocetak ler ventil,proveri creva da ne vuce negde fals vazduh itd.Pozzz

Link to post
Share on other sites
Zar ova tema nije biloa vec jednom ili sam sanjao.A sto se tice interkulera ne razumem gde bi ga ti to stavio kad imas atmosferski motor.Vidi za pocetak ler ventil,proveri creva da ne vuce negde fals vazduh itd.Pozzz

Jedino da skinem Usisnu granu, za sta mi opet treba mala pomoc..

Pomoc u smislu da li su mi potrebni dihtunzi i koliko vremena oduzima posao..?

Koristim auto svaki dan..

Intercooler bi sluzio da hladi vazduh.

Nema nikakve veze da li imam turbinu ili ne. Pomenuo sam to tek onako, usput..

Svaki motor voli leden vazduh u cilindrima, osim ako je napolju -25C i nalazimo se u Sibiru, celavih guma..

Ler ventil je nov, 3 meseca star.. Original.

Cudno je to.. Kad skinem akumulator i resetuje se.. .. posle toga radi kao nikad pre..

Jedno vreme..

Posle opet, pocinje.

RAzmisljam o tom fals vazduhu, ali..

Jedino granu da skidam..

Link to post
Share on other sites

Tema jeste bila, nisi sanjao..

Trebalo bi je staviti u sekciju DOSIER X, BMW(X)

Nijedan odgovor nisam dobio, malo mi je to sve cudno..

Napisem, objasnim..

j***m li ga..

Ima ovde kvalitetnih majstora, video sam to..

Link to post
Share on other sites

Najbolje onda da odes na dijagnostiku,a sto se tice interkulera neces nista dobiti jer je to budalastina,jer ako je napolju temp vazduha 15 stepeni ne razumem kako ces ga spustiti da bude hladniji jer on nema gde da se ugreje dok udje u motor,tako da neces ama bas nista postici njime,a ti kako oces,bacanje para i vremena

Link to post
Share on other sites

pa intercooler je obican aluminijumski hladnjak. Pri malo vecim pritiscima, na kao u slucaju turbine, hladi i te kako...

Pustimo to, treba mi pomoc, ljudi..

Link to post
Share on other sites

Lambda sonda je uzork :preved: . Naime lambda sonda ima ulogu da odredjuje odnos mešavine goriva i vazduha u motoru.Uzima informacije o izduvnim gasovima pre nego sto udje u katalizator,i te podatke prosleđuje ECU-u.

ECU taj podatak koristi kako bi odredio odnos goriva i vazduha{e sad kod tebe to radi sporije,skaču/padaju obrtaji motora.,Što je simptom koji govori da je lambda odsluzila svoje :rolleyes: }.I na osnovu toga ECU povećava odnosno smanjuje potrošnju goriva{a to se tebi upravo desava}.

Link to post
Share on other sites

Kad nesto vuce... Javlja se.. Pritisak..

VAkuum..

KAd nesto mnogo vuceeeeeee..\

Javlja se veci pritisak, veci Vakuum..

Ne znam ko te iznervirao ali meni treba pomoc..

Zaobidji me..

Uci malo fiziku, druze moj..

Pricamo o mom problemu, a ne o nekim, tvojim ... Problemima..

O fizici..

Predavanja kad i kome treba neka se javi...

MAtematika, druze...

Problem i dalje stoji..

Iskljucio sam LAmbdu danas, veceras..

Sve je ok za sada..

Videcemo sutra..

Link to post
Share on other sites

Mare...

Care...

Hvala drugaru...

Svaki savet je i vise nego dobrodosao...

Iskljucih je veceras, kako sam vec rekao..

Videcemo sutra kako je stanje..

Izgleda da je ova mala provokacija vazduhom, bila opterecujuca za nju..

Deluje tako, za sada..

Javicu rezultate..

Link to post
Share on other sites
Kad nesto vuce... Javlja se.. Pritisak..

VAkuum..

KAd nesto mnogo vuceeeeeee..\

Javlja se veci pritisak, veci Vakuum..

Ne znam ko te iznervirao ali meni treba pomoc..

Zaobidji me..

Uci malo fiziku, druze moj..

Pricamo o mom problemu, a ne o nekim, tvojim ... Problemima..

O fizici..

Predavanja kad i kome treba neka se javi...

MAtematika, druze...

Problem i dalje stoji..

Iskljucio sam LAmbdu danas, veceras..

Sve je ok za sada..

Videcemo sutra..

Nista te ne bre razumem?? :) :)

Link to post
Share on other sites

Menjaj sondu,i ne razmisljaj vise,i meni se to bilo desilo pa sam otisao na dijagnostiku i ustanovili da je sonda u pitanju,zamenio je i sve je ok.

Link to post
Share on other sites
Menjaj sondu,i ne razmisljaj vise,i meni se to bilo desilo pa sam otisao na dijagnostiku i ustanovili da je sonda u pitanju,zamenio je i sve je ok.

Grazie, mille..

Sutra, tj. danas odoh da je..

Ordinare, porucim..

Nerviram se..

Malo samo..

Iskljucio sam je, videcemo sutra.

I ja sam za ..

Da je ona u pitanju, da je menjam..

Ma sve cu BRE da zamenim.

Zapostavio sam ga malo..

Auto.

Ne znam da li sam ja lud..

Izgleda da jesam.

Kao onaj u majstorskoj radionici..

Ne bas tako.

ima tu necega..

Link to post
Share on other sites

Ovaj OB1 je najveci car, jos nisam video da neko ovako pise....

Jesi ti neki pesnik, pisac il slicno....?

Link to post
Share on other sites
Ovaj OB1 je najveci car, jos nisam video da neko ovako pise....

Jesi ti neki pesnik, pisac il slicno....?

pazi stvarno,tek sad sam primetio,sve neki stihovi,kratka forma.imamo umetnika na forumu.ili je mozda onaj iz rat zvezda,djedaj vitez OB1 KENOBI :) !salim se!(ali ipak mislim da si fan ratova zvezda.a mozda i nisi.)poz!

Link to post
Share on other sites
pazi stvarno,tek sad sam primetio,sve neki stihovi,kratka forma.imamo umetnika na forumu.ili je mozda onaj iz rat zvezda,djedaj vitez OB1 KENOBI :) !salim se!(ali ipak mislim da si fan ratova zvezda.a mozda i nisi.)poz!

pazi mene,djedaj!e lepa moja srpska jezik!

Link to post
Share on other sites

to je ono..

Obi1.. Ob(ivan)

Slicno se izgovara..

A i ratovi zvezda su za ljude, mastovite..

Ko je nema, neka se snadje nekako..

NAbavite..

Link to post
Share on other sites
Kad nesto vuce... Javlja se.. Pritisak..

VAkuum..

KAd nesto mnogo vuceeeeeee..\

Javlja se veci pritisak, veci Vakuum..

Ne znam ko te iznervirao ali meni treba pomoc..

Zaobidji me..

Uci malo fiziku, druze moj..

Pricamo o mom problemu, a ne o nekim, tvojim ... Problemima..

O fizici..

Predavanja kad i kome treba neka se javi...

MAtematika, druze...

Problem i dalje stoji..

Iskljucio sam LAmbdu danas, veceras..

Sve je ok za sada..

Videcemo sutra..

Stvarno bih voleo da mi objasnis tu tvoju fiziku, "KAd nesto mnogo vuceeeeeee..\

Javlja se veci pritisak, veci Vakuum.." vecu glupost u zivotu nisam cuo,pricas o dve razlicite stvari,nije me niko izmervirao,samo sam ti rekao da je gubljenje vremena i bacanje para na atmosferski motor stavljati inter kuler,e a sad posto si vec bezobrazan,ti imas problem sa tom istom fizikom,i stvarno bih bio najsrecniji na svetu a mislim i mnogi fizicari kada mi budes objasnio kako se javlja taj pritisak kad nesto mnogo vuceeeeeee????

Link to post
Share on other sites

Posto te nije lako iznervirati..

Vidim, vide to svi..

Kazi ti meni sta je resenje mog problema.

Ostavimo fiziku, JA sam glup, bas glup...

Priznajem, javno..

Care.

Postavih pitanje jer OCIGLEDNO imam problem.MMMMMMMMMMMMMMMMMM.....

Jebeni problem

Pogledaj malo druge forume LJUBITELJA ovih MASINA...

Videces da niko nikog ne Provocira..

Pomazu se ljudi, razumes..

Jedan od razloga sto sam ovde, u smrdljivoj Italiji, je upravo taj..

Ta prica..

Pomoc,tebra, pomoc...

To ja trazim..

Pusti pritiske, vakuume, ultravakuume,, i ostale stvari...

Link to post
Share on other sites

Druze ako ja ne zelim nekome da pomognem,i ako ti bilo ko to potvrdi sa ovog foruma ko me zna,znaci da nikom ne pomazem ili nisam pomogao,ja ga napustam ovog trena.Nisam rekao da si glup.Imao sam nameru da pomognem ali posto si ovakav....Izvini sto sam ti pomenuo uopste bilo sta,a sada si me stvarno iznervirao,eto jos jednom IZVINI iskreno pozdrav

Link to post
Share on other sites
Druze ako ja ne zelim nekome da pomognem,i ako ti bilo ko to potvrdi sa ovog foruma ko me zna,znaci da nikom ne pomazem ili nisam pomogao,ja ga napustam ovog trena.Nisam rekao da si glup.Imao sam nameru da pomognem ali posto si ovakav....Izvini sto sam ti pomenuo uopste bilo sta,a sada si me stvarno iznervirao,eto jos jednom IZVINI iskreno pozdrav

Otpozdrav.

Svi srecni..

Link to post
Share on other sites

Ob1 CARCINO NAJVECA SKIDAM TI KAPU, JOS NISAM VIDEO DA NEKO OVAKO PISE, svaki put placem od smeha i valjam se po sobi ali bukvalno, ja stvarno ne mogu da verujem... svka cast

Link to post
Share on other sites