Recommended Posts

19 hours ago, N1kola said:

Pa to kako ko gleda opet kazem, ja sam od druga pre 5 godine uzeo 330d e46 sa 420000 evo jos ga vozim svaki dan redovan servis i to je to 620000 je sad na satu sve ok i ne smeta mi ta km uopste. A recimo ovaj f10 ovako sredjen mogao sam ladno na 200000 da vratim kad sam stavljao ovu novu tablu sto mi je cak i decko koji je radio rekao u zezanju al ono sam sebe samo lazem kad bih to uradio na prvo mesto pa i druge. Ali da si u pravu u pravu si vole nasi ljudi da bude mala km kad kupuju makar to bio auto raspad sistema samo nek pise 180000 na satu i sve u fulu :))

Svaka čast za E46. To je prava mašina 😄

Ja za moj nisam znao da li je prava km, ali se dokazalo da jeste jer je počelo sve da otkazuje kada treba :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, miloss said:

Svaka čast za E46. To je prava mašina 😄

Ja za moj nisam znao da li je prava km, ali se dokazalo da jeste jer je počelo sve da otkazuje kada treba :)

Е46 по мени ванвременски дизајн погодили су са тим моделом све :)

Link to post
Share on other sites
Данас мало сређивао моторни простор 
20230701-171821.jpg
Jel ti ovo i vozas ili samo stoji u nekom salonu i slikas??? [emoji39] Auto je BOMBA!
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dark said:
19 hours ago, N1kola said:
Данас мало сређивао моторни простор 
20230701-171821.jpg

Jel ti ovo i vozas ili samo stoji u nekom salonu i slikas??? [emoji39] Auto je BOMBA!

Хвала хвала, вози се доста а веровао или не можда је укупно 7 дана провео у гаражи остало све напоље двориште 🤣

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

uzeo sam skoro isto f10 525xd iz 2016god prije toga sam vozio f30 320d sa 184ks ovaj f10 mi trosi skoro 3l vise u odnosu na f30 a poredjenja radi nista bolje ne ide u odnosu na f30. Shvatam da je f30 dosta laksi (f10 jma sire gume tezinu) al jel mnogo 3l vise da trosi u odnosu na f30,kolika je tvoja potrosnja kombijovane voznje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Moj f10 2.0d 190ks, 2016god trosi ako ga lagano vozim do 90kmh 5L bez problema. Ako ga vozim pun gas tu oko 7-7.5L ne prelazi, kombinovano je nekih 6L... Mereno vise puta sipano na istoj pumpi uvek do cepa

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Jel xdrive? Kod mene su stvarno siroke gume pozadi 275/45/18
napred 245/45/18 uglavnom ga cepam na otvorenom a u gradu su uglavnom kratke relacije i prosjecna potrosnja na 1500km od cega je 1200 otvorenog 300km grada 9l potrosnja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Мој је 525d задња вуча гуме 245 19 напред 275 19 позади потрошња  од 6до11 литра. 6 литара када се баш мази на отвореном путу нека нормална је 7 литара а када се баш гази у спорту 8,9. Град са климом уме и преко десет. Све у свему задовољан сам потрошњом рецимо Аранђеловац-Златибор ретко где испод 100 6,8л потрошња што је мени топ :). Xdrive вероватно троши више јер је и тежи а и погон на сва 4 точка 

Link to post
Share on other sites

По мени је нормално да троши више јер је ипак и доста већи ауто и тежи, а и погон му је ма сва четири точка. Брат од стрица има f30 баш тај као ти што си имао и до 100 иду скоро исто али после сто ја сам овим ф10 му одмачињем и постепено.

17 hours ago, BMW-E36 said:

Pa to me zanima dal xdrive bas trosi 1.5l do 2l vise u odnosu na samo zadnji pogon ili imam neispravan auto [emoji4]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Која је теби потрошња на том комбинована?

Link to post
Share on other sites

8.5l do 9l sto sam vidio maximalno kombinovano 70% otvoreno 30% grada na otvorenom se vozi poklapa se preticanje itd,po gradu stvarno krace relacije al opet u trojci sam imao potrosnju sa takvom voznjom 6.3l do 6.8l max…. Juce sam resatovao bord na otvoreno 185km i sa nekom normalnom voznjom sa nekoliko poklapanja preticanja 6.2l sam napravio potrosnju dok sa trojkom bih imao 5.2l litar vise.Shvatam manji auto laksi nema xdrive ali cisto informativno me zanimalo dal je to ok… Dal nemam taj osjecaj brzine u petici ili je bas tako ali trojka sa 184ks mi je nekako povlacila za nijansu bolje u preticanju a iskreno sam mislio da petica za 218ks ce biti isto sto i trojka sa 184ks al opet izgleda da nije to to u ubrzanju…Da se razumijemo ide ona ali nekako nema ono povlacenje momentalno kao trojka… jbg tezi auto sire gume xdrive…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, BMW-E36 said:

8.5l do 9l sto sam vidio maximalno kombinovano 70% otvoreno 30% grada na otvorenom se vozi poklapa se preticanje itd,po gradu stvarno krace relacije al opet u trojci sam imao potrosnju sa takvom voznjom 6.3l do 6.8l max…. Juce sam resatovao bord na otvoreno 185km i sa nekom normalnom voznjom sa nekoliko poklapanja preticanja 6.2l sam napravio potrosnju dok sa trojkom bih imao 5.2l litar vise.Shvatam manji auto laksi nema xdrive ali cisto informativno me zanimalo dal je to ok… Dal nemam taj osjecaj brzine u petici ili je bas tako ali trojka sa 184ks mi je nekako povlacila za nijansu bolje u preticanju a iskreno sam mislio da petica za 218ks ce biti isto sto i trojka sa 184ks al opet izgleda da nije to to u ubrzanju…Da se razumijemo ide ona ali nekako nema ono povlacenje momentalno kao trojka… jbg tezi auto sire gume xdrive…


Sent from my iPhone using Tapatalk

6.2 је ја мислим сасвим ок, а што се тиче повлачења на истом моделу само задња вуча као мој је друг имао проблем са westgate зезало је на мањем турбу док је већи радио супер. До 2000 обртаја му је слабије потезао а преко 2000 би нормално,  тако да је ту можда проблем. Имам снимак негде у фону са мојим аутом 6,5-7 секунди до 100 само ја у ауту прилично добро потеже. А могуће је и да ти због боље изолације делује да слабије иде. Није исти пример али рецимо у мом е46 330d имам осећај да идем дупло брже него у ф10 а у реалности кад код сам пробао са братом рецимо он вози е46 ја ф10 оставим га доста пример код кнез патрола у Младеновцу на горе ка наплатној рампи приметно брже иде ф10 а осећај не каже тако :)

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, BMW-E36 said:

8.5l do 9l sto sam vidio maximalno kombinovano 70% otvoreno 30% grada na otvorenom se vozi poklapa se preticanje itd,po gradu stvarno krace relacije al opet u trojci sam imao potrosnju sa takvom voznjom 6.3l do 6.8l max…. Juce sam resatovao bord na otvoreno 185km i sa nekom normalnom voznjom sa nekoliko poklapanja preticanja 6.2l sam napravio potrosnju dok sa trojkom bih imao 5.2l litar vise.Shvatam manji auto laksi nema xdrive ali cisto informativno me zanimalo dal je to ok… Dal nemam taj osjecaj brzine u petici ili je bas tako ali trojka sa 184ks mi je nekako povlacila za nijansu bolje u preticanju a iskreno sam mislio da petica za 218ks ce biti isto sto i trojka sa 184ks al opet izgleda da nije to to u ubrzanju…Da se razumijemo ide ona ali nekako nema ono povlacenje momentalno kao trojka… jbg tezi auto sire gume xdrive…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ево просечне са лаганом вожњом не преко 120 и са неколико потапања само релација Аранђеловац- Копаоник-Крагујевац- Аранђеловац 

 

https://sendvid.com/wmia52xm

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako neko ima zanimljive felne 20 inca uze sire da ponudi nek salje, moze i zamena uz moju doplatu za ove 19ce moze i kes samo :) ovde se vide felne ako nekog interesuje poslacu mu vise slika 

20230823-225205.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
12 hours ago, somi92 said:

Cek brate slikao si jedan, a montirao drugi volan? [emoji2]

Да јер су ми грешком дали волан од x5 и када сам отишао оно не може 🤣. Па су послали овај од m5 нов пресвучен као извињење и замену. :)

Link to post
Share on other sites