BMW 320D 163 ks problem sa paljenjem


Recommended Posts

Pozdrav drugari. Imam problem sa mojim autom BMW 320D je u pitanju,motor 163 ks. Naime po pocetku malo hladnijih jutra,oko 12 stepeni auto je poceo da tesko pali i dugo vergla ali samo pri  prvom paljenju da bi svako naredno paljenje bilo najnormalnije. Dijagnostika je pokazivala par gresaka od kojih su najuocljivije bile grejaci na dva cilindra. Zamenjena su sva 4 grejaca i modul grejaca ali problem je ostao isti,cak se i pogorsao nekad pali nekad ne cak i kad je vruc motor. Sto je najzanimljivije kada se obrisu sve greske na dijagnostici auto upali najnormalnije. Da napomenem dok auto vergla skala sa obrtajima se ne pomera? Neke od gresaka koje izbacuje su  43D1-Throttle  valve activation,za vodenu pumpu,fuel pump module,a6d1 i auc sensor. Da li je neko imao slican problem?

Link to post
Share on other sites

Deluje kao da ne drzi pritisak goriva. Proveri pumpe, imas u rezervoaru i mislim jos jedna izmedju rezervoara i motora ispod auta je... Desi se da auto kad stoji izgubi pritisak i u sustini kad duze vergla cekas da nabije pritisak...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...