E60 M47 safe mode


Recommended Posts

Kao sto naslov kaze, imam problem sa e60. Od letos je par puta "ostao" bez gasa, i posle nekoliko sekundi do najvise minut sve po starom, auto vuce normalno. Od 05.01. se kvar "ne popravlja" sam od sebe. Usao je u neku vrstu safe moda i nece da vuce.

Creva/cevi nisu popucali

Tempomat moze samo do 130km/h, auto moze preko te brzine ali jako sporo navlaci

Na dijagnostici izbacuje gresku 4530 nesto vezano za vazduh

Mereni parametri u toku voznje, dpf odradio regeneraciju pre 600km, turbina puni 1.1 a u datom momentu je trebalo da puni 2.3 (iako sam ja bio ubedjen da turbine na automobilima ne treba da pune vise od 1.5-2, barem sudeci po cajgeru sa 159-ke :D )

Grejaci (sva 4) su crkli

Majstor(i) sumnjaju na turbinu, meni to sve nekako cudno jer je auto 10god kod mene, nije neki les iz uvoza, mogu da garantujem za kilometrazu (220hkm), i sem ovoga nikad nikakvih problema nisam imao sa njim

Da li je neko imao slican problem, da li neko zna resenje?

Link to post
Share on other sites

Ta greska ti govori da turbo ne puni koliko treba sto si i sam izmerio, neki vakum busan ili spao, kontroler ne radi svoj posao ili crko turbo.

Crknu motori u garantnom roku a ne turbo :)

Link to post
Share on other sites

Poluga sa aktuatora se raskacila pa nije otvarao turbo. Namesteno, kalibrisano, vuce kao narkoman.

Grejaci i relej zamenjeni

Preventivno odradjeno:

Klapne iscupane (njegove su bile kao nove, egr uopste nije bio prljav)

Zamenjeni: pumpa, kaisevi, spaner, roler, remenica alternatora (sve je bilo fabricko)

Zamenjen separator

Antifriz, ulje u menjacu

 

Link to post
Share on other sites