Recommended Posts

Imam kockicu 320i '86 godiste,230000 km,1565936 (poslednjih 7 broja sasije)

Buduci da je dugo lezao kad sam ga uzeo,prvo sam izmenjao sve kaiseve i filtere(naravno i ulje),zatim i vakum creva na usisnoj grani i svecice.E sada,problem je u tome sto NE VUCE!!Ide kako teba do 2,2500 obrtaja,a posle jedva.Nema snage.Jedino sto sam provalio jeste da uopste nema crevo za iberlauf,ali ne verujem da ono moze toliko da zeza celu situaciju.E sada-pitanje za majstore-Da li moze to j... crevo toliko da zajebe sve? I ako ono ne moze,sta moze da bude?

Evo danas sam ga vozio,ide i posle 2500 obrtaja,ali samo ako se gas dodaje ravnomerno,ali opet slabo.Pritom u mestu rado odlicno?!! Unapred hvala!!

Link to post
Share on other sites

iberlauf ili lerlauf? :lol2: Ako je ler lauf naravno da moze da sjebe sve, posto moj nece ni da pali bez tog creva a kamoli da ide... jel to crevo vakum crevo il se vezuje selnama?I jel ide u lerlauf ili iz njega izlazi? Ovo drugo je vrlo bitno(jel ide u lerlauf ili izlazi)

Link to post
Share on other sites

Iberlauf je vrsta sljunka za drenzu oko kuca, igralista, bazena, bunara, itd. itd......

Link to post
Share on other sites
iberlauf ili lerlauf? :spiteful: Ako je ler lauf naravno da moze da sjebe sve, posto moj nece ni da pali bez tog creva a kamoli da ide... jel to crevo vakum crevo il se vezuje selnama?I jel ide u lerlauf ili iz njega izlazi? Ovo drugo je vrlo bitno(jel ide u lerlauf ili izlazi)

ler lauf nema nikakvu ulogu sa primanjem gasa na visokim obrtajima

kod tebe na mechki je situacija drugachija jer imas k glavu

Link to post
Share on other sites
iberlauf ili lerlauf? :spiteful: Ako je ler lauf naravno da moze da sjebe sve, posto moj nece ni da pali bez tog creva a kamoli da ide... jel to crevo vakum crevo il se vezuje selnama?I jel ide u lerlauf ili iz njega izlazi? Ovo drugo je vrlo bitno(jel ide u lerlauf ili izlazi)

Da li ti uopste znas sta pricas?

Link to post
Share on other sites

Prvo proveri kao sto ti hermes kaze pumpu za gorivo.

E sad, ja nemam pojma kako je za benzince, ali kod dizela moze biti problem dizne bosch pumpa koju ti nemas itd, ali zajednicko je komp koji mozda salje pogresne informacije. Moze biti da je i on u pitanju.

Link to post
Share on other sites
ler lauf nema nikakvu ulogu sa primanjem gasa na visokim obrtajima

kod tebe na mechki je situacija drugachija jer imas k glavu

Ok moja greska....

Link to post
Share on other sites

Nasao sam danas crevo,namestio ga,ali opet nista...U sustini(sad sam shvatio) najveci problem kod njega je sto ne sagoreva gorivo kako treba.U mestu,na bilo kojim obrtajima,oseca sa miris bemzina.Jel' ima neko lek za ovo?Ponaavljam,svecicee su nove,pumpa je skinuta sa stranca,i ona je ok...

Link to post
Share on other sites

Jel ti puni obrtaje do kraja na leru ili se muci pri malo visim obrtajima? imam predstavu sta bi moglo da bude....

Link to post
Share on other sites

Dizne!!!!

Moze biti i da ti je klapna na protokomeru zaglavljena ili je neko cackao prorokomer pa ga oterao u +

Posto nisi napisao da secka ili trokira ,vec samo ne vuce,struja verovatno nije!!!

Obavezno proveri i sve vakuume,pogotovo za preliv jer ako ti se oseca benzin,moguce je da ga visak goriva ugusi!!!

:spiteful: :spiteful:

Link to post
Share on other sites

E mislio sam da je ovo sto je gagy rekao, znaci da je klapna zagljavljena... ako jeste, mozes da je lupis, ili da je odvrnes( francuskim kljucem, da se ona vrati i to je to....

Link to post
Share on other sites

da odvrne ili lupne klapnu protokomera francuskim kljucem , ja vecu glupost nisam procitao skoro

mislim da ovu izjavu treba prebaciti u temu biseri

a sad ozbiljno, verovatno je protokomer tako se i meni ponasao sa dodatkom da je moj e30 320i preko 2000rpm i trokirao

Link to post
Share on other sites

??? Sta sam ja to cudno rekao ???

Ne da odvrne klapnu nego sraf koji je drzi, a da je lupne to moze ali pazljivo....

Link to post
Share on other sites

I da, inace klapna lebdi u vazduhu.... A ja sam ceo protokomer rasklopio....

Link to post
Share on other sites

cito sam na radiju, nije na forumu cilj sto vise pisati sinak , covek je postavio ozbiljno pitanje , ako ne znas ne pisi gluposti , nije sramota ne znati

a u moje poznavanje odredjenih delova ne moras sumnjati

Link to post
Share on other sites

Imo isti problem koji izgleda prati pojedine modele,moze biti:

-Slab pritisak pumpe za gorivo{to sto je sa stranca nije merilo ispravnosti-proveri pritisak manometrom, a neko sa foruma ce ti reci dozvoljene granice za tvoj model}.

-Lambda sonda.

-Protokomer{ probaj neki drugi ali obrati paznju na broj istog,i desava se kao pucanje prilikom davanja gasa koje se cuje iz kutije filtera za vazduh kada je neispravan}.

-Sipaj jos goriva{20l}

-Dizne prljave,

i nemoj nista napamet da pricas ako hoces da resis problem nego jedno po jedno i resices sam, a vas dvojica zajebite vishe da se prepucavate oko te jebene klapne koja vrlo malo ima sanse da jebava stvar.

-

Link to post
Share on other sites

Drzi je sraf koj se nalazi po sredini nje i otvara se cevastim kljucem, to jest, razlabavi se i steluje.... ili skine....

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.