sta kupiti??


Recommended Posts

jedan prijatelj planira da kupi E34 zanima ga koji preporucujete od sledecih motora:520i,525i 24v,524td.ili vi predlozite neki motor u tom okviru koji je ok!da video je crni 520i(mislim da je to drug clan iz blokova,ne znam ko je u pitanju),i neki sivi 524td!ako znate nesto o ovim automobilima ili neka se vlasnici oglase!!hvala u napred!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije teska za 2.0 ali je idealna za 2.5 . I ja bi vise voleo 2.5 i tih 192 KS jedino nemogu da se pomirim sa registracijom od 35000 za 2.5 za 2.0 je 23000 dinara u oba slucaja motor M50 sa normalno 24 ventila.

Link to post
Share on other sites

Kako bre nije teska, kreni uz brdo pa ces videti.

Ja vozim 524td i prezadovoljan sam, jer on ispunjava sve ono sto meni treba. U sustini najbolji je 525i, ali ako zelis dobre performanse, malu potrosnju, onda je definitivno najbolji izbor je 525tds. Jednostavno, ima brzinu, startan, malo trosi, sta ces vise.

Link to post
Share on other sites

Iskreno ja bi voleo da finansiski mogu da ispratim da vozim 2.8 ili jos bolje 3.6 ali registracija u nasoj drzavi za te motore je ravno ubistvu tako da kazem da 2.0 jeste "malo" lenji za ovu sasiju ali je najekonomicniji u ostalim pogledima mozda ne toliko potrosnje goriva koliko u ceni odrzavanja i registracije. A za 525 tds sam se naslusao svakakvih prica a jedna od njih je da se taj auto sa tim motorom kao polovnjak ( sto i jeste ) se ne kupuje osim ako nisi spreman na neke dalje investicije vezane za njega. Nisam planirao nikog da uvredim ili podcenim ovim recima samo sam rekao ono sto su meni rekli razni korisnici razni serviseri i poznavaoci ovih bavarskih lepotana kada sam ja gledao da kupim ovaj auto tj. E34.

Link to post
Share on other sites

Pusti price, svaki polovan auto je macka u dzaku, bio on benzinac ili dizel.

U svaki auto moras u startu uloziti nesto kinte, a hoces li vise uloziti u dizela ili benzinca, zavisi od trenutnog stanja.

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom. A posto ovo nisu automobili za mazenje a i mnogi su stariji i od 20 godina treba extremno dobro obratiti paznju ne samo na auto nego i na vlasnicku istoriju ako je to uopste moguce.

Link to post
Share on other sites

Ma samo 525i, imo sam 520i i ide ko baba dok ga zalumfas,a 2.5 sam imo u e36 i ide ko nevreme,potrosnja plina maltene ista a reg za 2.0 je 23.600 a za 2.5 je 31.800 i prostom racunicom se dobija razlika od 8200din sto nema ni 100jevra. a to je 23din DNEVNO.Kazi drugaru da predje na jeftinije cigare a da se ne zajebava sa BMW-om.

Link to post
Share on other sites
Ma samo 525i, imo sam 520i i ide ko baba dok ga zalumfas,a 2.5 sam imo u e36 i ide ko nevreme,potrosnja plina maltene ista a reg za 2.0 je 23.600 a za 2.5 je 31.800 i prostom racunicom se dobija razlika od 8200din sto nema ni 100jevra. a to je 23din DNEVNO.Kazi drugaru da predje na jeftinije cigare a da se ne zajebava sa BMW-om.

Pa nemozes da poredis 2.5 u e34 i e36, ipak je e34 tezi za skoro 200kg sto i nije bas tako malo,

Link to post
Share on other sites
Iskreno ja bi voleo da finansiski mogu da ispratim da vozim 2.8 ili jos bolje 3.6 ali registracija u nasoj drzavi za te motore je ravno ubistvu tako da kazem da 2.0 jeste "malo" lenji za ovu sasiju ali je najekonomicniji u ostalim pogledima mozda ne toliko potrosnje goriva koliko u ceni odrzavanja i registracije. A za 525 tds sam se naslusao svakakvih prica a jedna od njih je da se taj auto sa tim motorom kao polovnjak ( sto i jeste ) se ne kupuje osim ako nisi spreman na neke dalje investicije vezane za njega. Nisam planirao nikog da uvredim ili podcenim ovim recima samo sam rekao ono sto su meni rekli razni korisnici razni serviseri i poznavaoci ovih bavarskih lepotana kada sam ja gledao da kupim ovaj auto tj. E34.

Mozda si mislio na 524td.

Link to post
Share on other sites
Kako bre nije teska, kreni uz brdo pa ces videti.

Ja vozim 524td i prezadovoljan sam, jer on ispunjava sve ono sto meni treba. U sustini najbolji je 525i, ali ako zelis dobre performanse, malu potrosnju, onda je definitivno najbolji izbor je 525tds. Jednostavno, ima brzinu, startan, malo trosi, sta ces vise.

Hoces da kazes da 524td ide bolje od 520 24v, jes da ima turbo ali i samo 116hp na tu kilazu, 2.0 ipak ima 150hp,

Link to post
Share on other sites
Hoces da kazes da 524td ide bolje od 520 24v, jes da ima turbo ali i samo 116hp na tu kilazu, 2.0 ipak ima 150hp,

Mislio je na 520i model sa M20 konverzijom motora.

Link to post
Share on other sites

Zaboravljate ono glavno u poredjenju dizela i benzina ,a to je obrtni moment koji je vrlo bitan prilikom odredjivanja ko bolje vuce. a kod dizela je naravno veci.

Link to post
Share on other sites