sta kupiti??


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hoces da kazes da 524td ide bolje od 520 24v, jes da ima turbo ali i samo 116hp na tu kilazu, 2.0 ipak ima 150hp,

Sone, koj ti k... :vampire:

Aj se malo svadjamo :vampire:

Naravno, salim se prijatelju.

Vidi, jbs, 12 i 24v, stanje je ovakvo.

Prvo da je 524td skup za odrzavanje, nije tacno, jer kao sto rekoh, bitno je stanje u kom se nalazi. Znas i sam da nekada yugo moze biti skuplji nego neki bmw. Zavisi sta si kupio. Dobar ces voziti sa uzivanjem, a kanta ce te svrbeti po dzepu, ne pitaj, jos ces na kraju i zamrzeti auto.

Sto se tice toga kako koji ide, daleko da 520 ide lose, po meni solidno, ali na uzbrdici nema snagu, tek onda vidis koliko se napreze. Nisam uporedjivao kakvi su na uzbrdici, nije mi palo na pamet, ali sam ubedjen da na nekoj jacoj uzbrdici taj 524td ima samo da veze, dok ce 520 poceti da se gusi. Vozio sam i jedan i drugi, kao sto rekoh, nikada ih nisam stavljao na crtu na samoj uzbrdici, ali po mom iskustvu, 524td daleko bolje vuce. Mnogo bolje prima gas. Pricam za uspone. Na ravnom, 520 je malo startniji, ali nista posebno, i max speed mu je veci za nekih 10-15km/h. Uostalom evo vec smo raspravljali o tome, pa procitaj.

razlika u ubrzanju između 520i i 524td je od 0,2 sec ako je 520 sa M 20 motorom do 2,3 sec ako je M50 motor u pitanju

a što se tiče 525 tds razlika je 0,4 sec u korist 520i M50 i 1,7 sec u korist 525tds ako je 520 i sa M20 motorom

pitanje je samo koliko mu je bitna ta razlika a koliko mu je bitna razlika u ceni goriva i potrošnji

Imam i 520I (12ventila) i 524td i da ne duzim pariraju potpuno.

Sta vise zbog turbine imam utisak da je dizelas startniji, ali tu su negde.

Max brzine se razlikuju u korist benzinca (po meni manje bitno).

A sto se odrzavanja tice jeftiniji je dizelas (bar kod mene), kod njega samo hoce da pobrljavi elektronika bosh pumpe zbog loseg goriva, a kod benzinca te svecice, te kablovi, te puca na plin...

Link to post
Share on other sites

Kada je u pitanju E34 svakom kome nije stalo do onih 100 evra razlike, koje je AlexBMW izracunao, u registraciji izmedju M50B20 i M50B25, koje moze da iskoristi na nesto drugo npr. ulje ili bilo sta drugo, ja bih mu savetovao M50B25 sa tih 192 KS ima da prsti po ulicama za neznatnu razliku u potrosnji goriva a sa prilicno vise snage koja cuci ovoj sasiji, a ako se ipak opredeli za jeftiniju registraciju onda je to auto za njegovu dusu i njegovo zadovoljstvo a ne da se kurci i da turira po semaforima i da na svako crveno stize prvi i imace ga iz ciste ljubavi prema BMW-u E34.

Link to post
Share on other sites
Ma samo 525i, imo sam 520i i ide ko baba dok ga zalumfas,a 2.5 sam imo u e36 i ide ko nevreme,potrosnja plina maltene ista a reg za 2.0 je 23.600 a za 2.5 je 31.800 i prostom racunicom se dobija razlika od 8200din sto nema ni 100jevra. a to je 23din DNEVNO.Kazi drugaru da predje na jeftinije cigare a da se ne zajebava sa BMW-om.

uh, al ga izracuna,haha :vampire: !bolje da zajebe cigare skroz! :vampire:

Link to post
Share on other sites
Sone, koj ti k... :vampire:

Aj se malo svadjamo :vampire:

Naravno, salim se prijatelju.

Vidi, jbs, 12 i 24v, stanje je ovakvo.

Prvo da je 524td skup za odrzavanje, nije tacno, jer kao sto rekoh, bitno je stanje u kom se nalazi. Znas i sam da nekada yugo moze biti skuplji nego neki bmw. Zavisi sta si kupio. Dobar ces voziti sa uzivanjem, a kanta ce te svrbeti po dzepu, ne pitaj, jos ces na kraju i zamrzeti auto.

Sto se tice toga kako koji ide, daleko da 520 ide lose, po meni solidno, ali na uzbrdici nema snagu, tek onda vidis koliko se napreze. Nisam uporedjivao kakvi su na uzbrdici, nije mi palo na pamet, ali sam ubedjen da na nekoj jacoj uzbrdici taj 524td ima samo da veze, dok ce 520 poceti da se gusi. Vozio sam i jedan i drugi, kao sto rekoh, nikada ih nisam stavljao na crtu na samoj uzbrdici, ali po mom iskustvu, 524td daleko bolje vuce. Mnogo bolje prima gas. Pricam za uspone. Na ravnom, 520 je malo startniji, ali nista posebno, i max speed mu je veci za nekih 10-15km/h. Uostalom evo vec smo raspravljali o tome, pa procitaj.

Slazem se sa tobom oko svega, ali nemoze niko da me ubedi da ce 2.4td u e34 ici bolje na uzbrdici od 2.0 24v u e34, osim naravno praktican primer i sve se resava.

Link to post
Share on other sites

Ma dobro, to su u sustini neke mizerne razlike izmedju ovih modela, bitno je da je bmw.

E znam da nije za ovu temu al moram ovo da kazem. Znate svi da dizeli imaju veci obrtni i duze diff-ove od benzinaca. E tako ti ja pre isprobavao razne diff-ove i stavim neku ultra kratak, cini mi se 4.10. Brate, znas sta radi jbm ti sunce. Pazi max speed 150, ali do stotke nekih 6sec. kao ferari jbt. Brate kad on kada ga saltam u 3-cu i to bas u pokretu pocne da potpisuje, sta da ti pricam. Ono je bio humor. Stavljao sam ga tada na crtu sa 520 24v. Ostavlja ga u prasini, jbt. A gas mu kada stisnes ide kao na motoru. Nema covece, kako stisnes on vec otisao u crveno. Ono sam trebao da snimim da se valjate. Neverovatno.

Link to post
Share on other sites

moj matori ga vec duze registruje u amss i jeste skupo ali nisam uporedjivao sa drugima ali mislim da su korektni!!posto cesto idem uz francusku ima snage,ne znam za 520 i524 ali ovaj ima snage pa cak i da ubrza!!ovo se odnosi na moj auto!!nesto planiram u skoroj buducnosti ako mi se ostvari da mu stavim radilicu od 2.8 iz m52!!mislim da ce biti ok!!!malo se hvalim!!vozio sam svoj 240 km/h i to samo do 6-6200 obrtaja,spor je do 3500 a posle zmaj!!!

Link to post
Share on other sites
Ma dobro, to su u sustini neke mizerne razlike izmedju ovih modela, bitno je da je bmw.

E znam da nije za ovu temu al moram ovo da kazem. Znate svi da dizeli imaju veci obrtni i duze diff-ove od benzinaca. E tako ti ja pre isprobavao razne diff-ove i stavim neku ultra kratak, cini mi se 4.10. Brate, znas sta radi jbm ti sunce. Pazi max speed 150, ali do stotke nekih 6sec. kao ferari jbt. Brate kad on kada ga saltam u 3-cu i to bas u pokretu pocne da potpisuje, sta da ti pricam. Ono je bio humor. Stavljao sam ga tada na crtu sa 520 24v. Ostavlja ga u prasini, jbt. A gas mu kada stisnes ide kao na motoru. Nema covece, kako stisnes on vec otisao u crveno. Ono sam trebao da snimim da se valjate. Neverovatno.

0-100 6sec. :vampire: Preuveličana brojka!

Link to post
Share on other sites
Jedino mi nije Aleksandar odgovorio da li su one cifre sa tehnickim pregledom i zelenim kartonom jer neki od nas vole i da napuste ovu nasu divnu drzavu svojim kolima????

Da sa teh. pregledom a zeleni karton zavisi od osiguravajuceg drustva, neka daju uz polisu neka ne a ako vec imas kintu da ides preko ,sumnjam da je problem cena zel.kart. od 1000din.

Link to post
Share on other sites

A dobro bre aj sad me vatajte za gusu. Nisam merio, ali kada smo onako iskidali 2.0 benzinca, imao sam oseccaj ne 6, nego i manje, mada znam da to nije formula. Jednostavno kada znate koliko mu treba do 100 i onda nakon izmene ne da je razlika, nego neverovatno. Prosto imate osecaj da polece. Nismo imali pri ruci 525 pa da isprobam sa njim, ali zaista mislim da bi ga kidao. Da li bi ga stvarno kidao ili ne, ne znam, ali jednostavno imao sam osecaj da je svemoguc.

Ljudi, ako imate mogucnosti da isprobate svoje automobile, koji recimo imaju diff 3,45 ili neki jos duzi kao 3,25 i stavite mu neki diff sa bas velikom razlikom, kao sto sam je taj 4.10. Isprobajte, pa javite kako startuje. necete verovati sta se desilo sa autom.

Link to post
Share on other sites
A dobro bre aj sad me vatajte za gusu. Nisam merio, ali kada smo onako iskidali 2.0 benzinca, imao sam oseccaj ne 6, nego i manje, mada znam da to nije formula. Jednostavno kada znate koliko mu treba do 100 i onda nakon izmene ne da je razlika, nego neverovatno. Prosto imate osecaj da polece. Nismo imali pri ruci 525 pa da isprobam sa njim, ali zaista mislim da bi ga kidao. Da li bi ga stvarno kidao ili ne, ne znam, ali jednostavno imao sam osecaj da je svemoguc.

Ljudi, ako imate mogucnosti da isprobate svoje automobile, koji recimo imaju diff 3,45 ili neki jos duzi kao 3,25 i stavite mu neki diff sa bas velikom razlikom, kao sto sam je taj 4.10. Isprobajte, pa javite kako startuje. necete verovati sta se desilo sa autom.

Da ti se nije to ucinilo ili si sipao benzin umesto dizela pa ubrzavao za 6sek,hahaha znam o cemu pricas,postoje i kraci menjaci u kombinaciji sa duzim diff-om daju bolesno ubrzanje i vrlo mali topspeed-odlicna verzija za drift a sto kazes salta se ko motor.Naglavicu ja takvu kombinaciju u kocku sa 3.5 motorom i bice luuuuuuuuuuudooooooooooo.

Link to post
Share on other sites
Da ti se nije to ucinilo ili si sipao benzin umesto dizela pa ubrzavao za 6sek,hahaha znam o cemu pricas,postoje i kraci menjaci u kombinaciji sa duzim diff-om daju bolesno ubrzanje i vrlo mali topspeed-odlicna verzija za drift a sto kazes salta se ko motor.Naglavicu ja takvu kombinaciju u kocku sa 3.5 motorom i bice luuuuuuuuuuudooooooooooo.

E bas to, kao motor. Pipnes gas, on vec u crveno. Nema bre da vidis kako kazaljka ide. Ono treba videti, jer nemam pojma kako da opisem kako ta kazaljka skace.

Link to post
Share on other sites
Pa sto nisi zadrzao taj diff?

Non-stop bio u crvenom. Jbg, bolje da cuvam motor nego da ga sjeb.m u vrlo kratkom roku. Jednostavno, sa tim diff-om auto je za drift, nije za svakodnevnu voznju. Vuce te da stisnes gas i obilazis redom, jer je neverovatan osecaj da ljudima koje prelazis nije jasno sta se desilo. A ti brate izletis ko iz katapulta. E majke mi treba covek ono doziveti.

Link to post
Share on other sites