Recommended Posts

Dire hvala ti u svakom slucaju ali vec je bio dotrajao i krpljen tako da sam se ipak odlucio za novi.

Bio sam juce u Velasu...jedva sam ih nasao na Plan Plusu nema pola onih ulica...uzeo nov hladnjak 9700din to je model koji je isao do '85, i danas mi samo ostaje da ga zamenim. Ima li nesto posebno na cega treba da obratim paznju prilikom zamene, koliko sam video otkacim creva i skinem one metalne zegere koji ga drze na nosacima i samo ga izvucem gore, ima li jos nesto?

Link to post
Share on other sites

samo da javim zamenjen hladnjak, stari je bio bio sacuvaj Boze izudaran, nagrizen kamencom, popucao, ma cudo da je ista vode drzao u sebi...ispusten novi antifriz pa izmesan sa jos novijim (posto je malo falilo zbog curenja) nasut, ozracen sistem najbolje sto sam znao i umeo i sto je najbolje cini mi se i da grejanje radi mnogooo bolje...jos samo da namestim da mi radi i neka druga brzina na ventilaciji sem 4 i bice odlicno...

Link to post
Share on other sites

Evo resenja za ventilator ( ovo je sa jednog hrvatskog foruma)

Imam problem s ventilatorom. Kad se auto pokrene ventilator nekad ne radi. Kako kad nekad radi a nekad ne. Ista stvar događa se i s retrovizorima koji su el. pokretljivi i oni isto ne rade kad i ventilator. Ja sumnjam na relej K7 koji je smješten u kutiji s osiguračima. Ako neko zna cijenu za taj relej neka javi. I još nešto kad ventilator radi u vožnji i auto prijeđe preko neke veće rupe pa se malo jače strese ventilator se sam ugasi i više se ne može uključiti. Model: BMW 316i E30

Dakle, problem još nije riješen ali sam malo bliže rješenju.

Točnije, problem je sljedeći: sve od ventilatora do releja K7 ispravno pa čak i sam relej (uključuje već na 7V). Ustvari nema napona na kontaktima (u onoj kutiji s osiguračima) koji su namjenjeni za svitak releja pa on ne može uključit. E sad kak je to dalje spojeno nemam pojma pa ako netko može pomoći oko toga.

I usput koliku struju vuku sva trošila koja su spojena preko tog releja?

Privremeno sam premostio taj spoj običnom žicom i sve radi kak bi trebalo

Rele K7 gubi masu na svitku! Imao sam isti slučaj na jednom Baur cabriu.

Problem je u glavnoj instalaciji gdje su većina žica od mase povezane u jednu cijelinu.

Kad otvoriš kutiju sa osiguračima vidjet češ tanku crnu žicu sa zelenom crtom (dovodi masu na svitak relea K7 i relea od maglenki), spoji ju direktno na masu i moralo bi sve raditi bez problema!

Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci ali ovaj decko i ja nemamo isti problem, njemu prekida u radu i neradi uvek a meni radi uvek samo u cetvrtoj brzini, bila je tema o tome treba da se zameni neki blow fan resistor ali je tema zakljucana i neznam da li je to na kraju uspelo a meni vreme nije dozvoljavalo da se igram s time...al hvala u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites