pomagajte drugovi,moram da vuchem cisternu za sobom!


Recommended Posts

Poshtovani !

da se razumemo,kada sam kupio ovaj automobil,nisam ochekivao da cje da troshi k'o upaljach ali mislim 18 litara po gradu

je stvarno previshe,pritom mi desna noga nimalo nije teshka,shta vishe vrlo sam nezhan na gasu!

pre nedelju dana je uradjen veliki servis+glava kompletno!(nishta nije radjeno na dovodu goriva,sem shto je zamenjen filter)

motor je u odlichnom stanju(lichno sam se uverio kad je skidana glava)

voleo bih da chujem svako iskustvo a verujem da ih ima mnogo!

od nekih ljudi koji su imali iskustva sa bmw-om sam chuo da ne bi trebao da troshi vishe od 12 po gradu(u pitanju je 2 litarski injection)

MOLIM VAS ZA MISHLJENJE!!!

SVAKA PREPORUKA JE DOBRODOSHLA!!!

HVALA!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate potrosnja od 12 lit je bajka arealna koliko sipas

ja se nesecam a bio bih vrlo srecan da sam imao neki bmw da mi je trosio manje od 15 lit po gradu a vozim ih ceo zivot

naravno bitne su i relacije na kojima vozis svog bmw-a

Link to post
Share on other sites

e to ne znam,moracju da pitam majstora ili nekoga da mi pokazhe gde se to uopshte nalazi!

Link to post
Share on other sites

jeste injection! i to sam provalio da postoje dve generacije za moj model,a moj je ova druga!

ne znam da li bi neshto pomoglo chishcjenje dizni?

i uopshte da li mozhe tu neshto da se shteluje,kao shto je dotok vazduha,meshanvina smeshe ili to sve radi kompjuter??

a za tu lambda sondu sam chuo ranije ali ne znam chemu sluzhi!

Link to post
Share on other sites

cool,hocju,hvala!

ima ovde svashta korisno,josh nisam pregledao ni 100-ti deo!

Link to post
Share on other sites

Mada, verovatno ima, cim ima ovoliku potrosnju... Sta mu drugo preostaje, ako je rekao da je sve zamenio i da je motor u ekstra stanju?

Link to post
Share on other sites

neka preporuka za servis? sa takvom dijagnostikom!

uopshte,mesto gde cje sve da bude onako kako treba,fabrichki!

i da znam na chemu sam!

i da li vredi chistiti dizne??

Link to post
Share on other sites

sad sam pogledao ovu temu u vezu lambda sonde!

to je znachi onaj konektor na samom pochetku izduvne grane jel ??

Link to post
Share on other sites

A sto se dizna tice naravno da moras da utvrdis kakvo je njihovo stanje dali ih treba cistiti ili mozda neku zameniti. Lose ili zaprljene dizne i te kako uticu na potrosnju goriva. A sto se tice lambda sonde ne mora da znaci da je imas. U slucaju da je imas zameni je. Ocisti dizne u ultra zvucnoj kadici ili zameni neku koju treba pa onda vidi za potrosnju.

Link to post
Share on other sites

krecjem sutra u akciju! jel mogucje da su mi neshto zajebali kad je radjen auspuh?

videcju sutra i za sondu i za dizne(ako sve stignem),pa javljam!

HVALA NA PODRSHCI ! ! !

Link to post
Share on other sites

Meni je trosio 20l kada je crkla sonda u pitanju je bio m50b20, a sto se tice dizni naravno da ih treba cistiti a najbolje je da se ceo sistem ubrizgavanja nakaci na masinu i da se tako sve ocisti.

Link to post
Share on other sites

e ljudi! sonda je bila otkachena! sad je ponovo prikljuchena pa cju da merim sad potroshnju pa cju da vidim,valjda cje da

upali! ne znam! ;)

videcjemo...

Link to post
Share on other sites