e28 528i '85, e28 528iA '85, e28 520i '85


Recommended Posts

Ovaj automatik slabo ide. Vrti brzine kako on hoce i to ti je to. Jeste da se vozis opusteno i kad udjes u guzvu nemoras da se zajebavas sa brzinama ali zato nece da ubrzava kako ja hocu dok burazerov sa manuelnim mjenjacem ide kao lud. Doduse ima kick down(valjda se tako pise) ali to nekad radi a nekad nece. Ako znas nesto o tome kako najbolje funkcionise napisi mi nesto o tome.

Link to post
Share on other sites

Nema tu neke mudrosti on odredjuje brzinu u kojoj se vozi auto na osnovu tvoje noge na pedali i kada ti naglo das gas on odradi taj takozvani kick down sto znaci vrati u manju brzinu da bi ti omogucio vece tj. brze ubrzanje, dali to znaci da imas onaj prekidac na njemu E i S?

Link to post
Share on other sites

Nazalost nemam prekidac e i s . Mozda i bolje da nema ovo ''s'' -to je sigurno sport rezim . Da ga imam vec bio negdje u jarku. Hihihi... Ali bar imam ono 1-2-3 pa kad nece da ide kako sam ja zamislio da treba (npr. kad preticem autobus) ja ga fino krknem u 2 i opalim po gasu a on ide ko zmaj.poslje u 3 pa normalno po gasu i na kraju u D pa normalno opet po gasu. Steta sto nema 4 i 5 :unsure:

Link to post
Share on other sites

Inace kad smo kod prekidaca ima jedno dugme ispod volana sa desne strane za koje ne znam cemu sluzi a i nema nikakve oznake. A imam i problem sa paljenjem. Sinoc sam ga normalno dovezao i parkirao a danas uopce nece da upali?!!!! Kad dam kontakt cuje se neki zvuk pozadi kod rezervoara,kao da pumpa samo na trenutak proradi i poslje nista. Otvarao sam i onaj relej za pumpu i kad mu pritisnem onaj limic na elektromagnetu pumpa pocne da radi ali samo dok drzim prstom. E sad sutra ce burazer da donese drugi relej pa cemo da vidimo. Ako neko ima ideju neka kaze.

Link to post
Share on other sites

Taj prekidac je fabricki koliko ja vidim. Probao sam vise puta da ga ukljucim i iskljucim ali nisam vidio da se bilo sta desava. Cak sam gledao da li je povezan sa zicama i ima dve zice na sebi koje idu u neki debeli snop iz kontrolne table.

Link to post
Share on other sites

Imam fabricke podizace. Bas cu da vidim da li je to za blokiranje podizaca. Mada ima i dugmence kod mjenjaca za blokiranje zadnjih podizaca. Inace upalio sam auto. Neki osiguraci su bili toliko stari da kad sam ih pipno raspali su se u komadice. Bas me zanima da li ce htjeti da se upali sutra ujutro kad bude hladno?!!

Link to post
Share on other sites

Vozim automatik 6 god.Nemoj cesto menjati modove 3,4,5 da ti nesto nerikne.Inace veliki problem automatika nemoze na guranje da upali.Np. istrositi se akumulator.A kod mene isto kick down nekad radi a nekad ne.I obavezno gledaj ule u menjacu.:)

Link to post
Share on other sites
Vozim automatik 6 god.Nemoj cesto menjati modove 3,4,5 da ti nesto nerikne.Inace veliki problem automatika nemoze na guranje da upali.Np. istrositi se akumulator.A kod mene isto kick down nekad radi a nekad ne.I obavezno gledaj ule u menjacu.:)

Hvala za savjete.A sto setice kick down-a polako provaljujem kad se ukljucuje a kad ne

Link to post
Share on other sites