Problem ili sta?


Recommended Posts

Desava mi se sledece: auto normalno radi i ide ali pri naglim zaustavljanjima gubi obrtaje, padne na 500 nekad i nize pa se upale i lampice za akumulator i ulje, i onda se vrati na normalno. Ne svaki put ali i nema nekog pravila kad. Sta moze da bude?

Link to post
Share on other sites

plastika koja zaklanja farove i qchishte filtera za vazduh su povezani gumenim usmerivachem vazduha. njega izbaci i probaj tako.

a i trebao bi da preshtelujesh plin

Link to post
Share on other sites

Da ali na tom srafu steluje ler gas, i na primer namesti na 800 obr/min, pa njemu pri naglom zaustavljanju, padne na 500 pa se opet vrati tako da to nije 100%, logicno zar ne.... Zato sto se vraca.... I meni se to desava i dalje.... Mada stvarno nema pravila, nekad da nekad ne, ali nikad ne ugasi....

Link to post
Share on other sites

Ma druze veruj mi nema nikakve veze sa logikom , kazem ti imao sam isti problem i otisao u servis lik nabacio neku sondu u auspuh i neki led tester obrni okreni i namesti ga extra. Sada ne samo sto ide mnogo bolje na plin nego i nemam vise taj problem sa lerom i naglim zaustavljanjem.

Link to post
Share on other sites

ako je naglo zaustavljanje to je pritisak na kocnicu zar ne.proveri vakum aparat i crevo sto ide od motora do vakum aparata da ne vuce fals vazduh moze da bude a i nemora

Link to post
Share on other sites

Ima previse plina i ler ventil nemoze da odreaguje kako treba, imao sam isti problem i tako sam ga resio ali da bi bio siguran da mozes sve da namestis da radi kako treba mora da budes siguran i da su ti periferije na motoru ispravne, pa dok to sve ne isproveravas nemoj ni da se trudis da ga nastelujes na plinu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

S'vremena na vreme ce ti se to desavati. Dok ne ugradis sekvent.

Moje misljenje je da prilikom naglog zaustavljanja dotok vazduha naglo prestaje dok plin nema tako brz odziv i u trenutku ga zagusi kolicina plina (na kratko plin nastavlja da se ubrizgava dok vazduha nema) pa se normalizuje. Mozes pokusati sa okretanjem ili skidanjem creva (vazduh) da ne dobija direktno udar vazduha (jer onda ne moze naglo da ostane bez dovoljne kolicine) ili da mu smanjis na mesacu (sraf na crevu) dotok plina (losije ce da ide) ili da smanjis promer rupe za usis vazduha ali onda remetis smesu i za rad na benzinu.... Naravno i ler ventil treba da je dobar mada bi ECU trebalo da regulise to trenutno u odnosu na informacije sa lambda sonde.

Moje misljenje je da neces uspeti (ne mora da znaci) da potuno resis to dok sve ne ispregledas (struja, fals vazduh, vakumi, itd)

Savet - sekvent! Ima svoj kompjuter i cilindri dobijaju plin svaki ponaosob, koliko god da naglo stajes COMP regulise sve to sam. Tacno je da je malo skuplji ali potrosnja plina kasnije je manja u odnosu na klasicne plinske uredjaje (nema neiskoriscenog plina jer elektromagnetne dizne pustaju tacnu kolicinu plina u svaki cilindar i to u milisekundama tako da dobijas identicno ponasanje kao na bezinu)

Link to post
Share on other sites

pa nekako mislim da ne bih na motor za metalnim usisom stavljao sekvent. mislim ceo auto ne vredi vise od 3500 pa mislim da je suludu stavljati trecinu vrednosti na taj nacin u kola. zakrenucu onu malu cev na kucistu filtera za vazduh. i meni rekli da je visak plina. nije neki kvar to mi je najbitnije. lamda sondu nemam nije bilo na kolima kad sam ga uzeo

Link to post
Share on other sites