Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mozes i sam da odradis nije nikakva mudrost. Ja sam sinoc to uradio sa drugarom i bratom. Nije ispalo savrseno ali je ok. Presvukli smo nebo i prednja dva stuba sa svetlo sivim skajem. Materijal koji ti je potreban jeste skaj 1,7m sto te kosta 800 dinara i treba ti lepak sintelan dve velike kantice od 1 kg koje kostaju 560 dinara i jedna cetka od 6 cm. Skines nebo, odlepis postojeci materijal, koji ti verovatno visijer je lepak popustio ili ga je neko prao vodom a posto je taj lepak na vodenoj bazi onda se i materijal odlepio, onda ili plasticni dzak zguzvas ili sundjer za sudove pa ona grublja strana i trljaj dok ne skines sve naslage narandzastog lepka sa neba. Stubovi prednji su plasticni tako da sa njih odlepis postojeci materijal i po tome iskrojis od materijala koji si uzeo *skaj ali po duzini namestis jedan i na njega nastavis drugi materijal za stub iscrtas i iseces makazama da bi ti ostalo materijala po sirini za nebo - jer fabricka sirina rolne ti je 1.5m a duzinu biras ti. Vrlo bitna stvar je da lepak izmazes cetkom i na plasticni stub i na materijal koji lepis i ostavis desetak minuta i onda krenes da lepis od jedne ivice ka drugoj posto je sfernog oblika. Prilikom lepljenja je bitno da ti neko pomaze kako bi uspeo da zategnes materijal tamo gde ti malo nedostaje. Isti postupak je sa nebom, jedina razlika je sto je nebo mnogo vece povrsine pa sam ga ja lepio iz tri etape: 1. od zadnjeg dela ka prednjem do izdignutog dela sredisnjeg stuba 2. od sredisnjeg stuba do prednjeg dela gde ti stoji svetlo kabine 3. prednji deo gde su suncobrani i svetlo za kabinu. Bitno je da prilikom lepljenja materijal ravnas nekim mekim materijalom *stara majca da ne bi ostetio skaj. Na nekim mestima ce ti ostati malo naborano ali to je to nije savrseno ali je ok. Kada si sve zalepio okreni nebo naopacke iseci visak celom duzinom okolo *nemoras skroz uz ivicu moze slobodno malo da ti strci, i izdubi rupe za rukohvate i za drzace s tim sto ti je moja preporuka za ona trouglasta mesta i za rupe pozadi gde idu plasticne zabice ne moras da iseces skroz uz ivicu nego samo napravi rez nozem i to je to da bi mogli srafovi da prodju. I to ti je to :))))

Link to post
Share on other sites
100e za to??? pf, drugaru je lik iz sm za 500 dinara odradio BRUKA na Audiu 80 B4 karavan, ako hocete slike, sutra cu ih okaciti..

Znaci ti sad trazis da ti neko za cca 350din to sve extra odradi?! Posto je tvom drugaru extra odradjeno, pa jedino logicno objasnjenje sto i ti kod istog nisi otisao je velika cena.

Link to post
Share on other sites
Znaci ti sad trazis da ti neko za cca 350din to sve extra odradi?! Posto je tvom drugaru extra odradjeno, pa jedino logicno objasnjenje sto i ti kod istog nisi otisao je velika cena.

Ne kontam sta si hteo time da kazes..? Ja nemam problema sa tim, samo kazem da je drugaru jako dobro uradio taj covek za malo para..

Link to post
Share on other sites

ovde kod mene ima lik koji je PRO (radio nekada kao sef u fabrici namestaja u Hrvatskoj),radi odlicno,meni je presvukao nebo(auto bio sa siberom koji je curio na sve strane i nije mogao da se zacepi,pa sam oterao kod limara,zavario siber i prefarbao krov tako da se nepoznaje da je ikada postojao :) :) :) )pa je nebo moralo da se zatvori i presvuce.lepo je uradio cena bila 20e sa materijalom koji sam ja odabrao,stim sto smo mu odneli od farbara skinuto nebo,znaci bez skidanja i montaze...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ae da ne otvaram novi topic i mene zanima ista stvar. Naime, meni se odlepilo nebo iznad zadnjeg sedishta tachno na sredini i jel moze neko da mi preporuchi neki dobar servis da mi to zameni ili bar prilepi taj deo? Vozim bmw serije 7 '96 god i da iz Beograda sam pa bi bilo pozeljeno neka radnja odavde :D

Link to post
Share on other sites