Recommended Posts

posto sam ugradio pletenice na svoj 325 i lambda sonda mi se cini visak ( moram je ukentrati nedje a neda mi se ) jel se moze srediti da auto funkcionira bez nje i na koji nacin ako moze

tj sta trebam uraditi da motor funkcionira normalno i mirno bez nje naravno ako moze da bude bez nje

Link to post
Share on other sites

ako si vec stavljao pletenicu verovatno ti ni litar dva goriva neznaci nista odkaci l.sondu i racunar ce citati sred.vrednost

ako su ostali elementi i senzori u redu auto ce lepo i mirno raditi

Link to post
Share on other sites

Pazi meni kada sonda nije radila trosio mi je auto 20l benzina (mada ovde neki neveruju poput bate) nakon zamene sonde potrosnja je pala na 13l sto je velika razlika, ipak je fabrika stavila sondu jer tako treba pa stavi je i ti kad vec pakujes auto radi sve kako treba.

Link to post
Share on other sites

smesa ce biti dosta dosta losija bez sonde ...kasnije verovatno takvom voznjom bez iste povlaci i dr.probleme

a da moze bez sonde da se vozi naravno da moze .

Link to post
Share on other sites

nista hvala vam sta ste mi rekli ono sta sam i ja vec znao mislio sam da ima neka sema da se ona zajeb...e ili nest slicno.

vec sam sa majstorom isplanirao da je ugradimo na kraju pletenica i kolega elektricar ce mi produziti kabal od iste i ima da bude ko bombona a sta se tice potrosnje nek trosi kolko oce :D

Link to post
Share on other sites
Pazi meni kada sonda nije radila trosio mi je auto 20l benzina (mada ovde neki neveruju poput bate) nakon zamene sonde potrosnja je pala na 13l sto je velika razlika, ipak je fabrika stavila sondu jer tako treba pa stavi je i ti kad vec pakujes auto radi sve kako treba.

nisam rekao da ne verujem nego ako vozis sa ne ispravnom on ce trositi sig vise a ako je odkacis onda ECU prelazi na rez program i cita srednju vrednost

bmw je jedini imao tu opciju ranije u to ranije spada i tvoj auto

ovo ti pricam iz iskustva jer org. l.sonda ako je bosch kosta oko 140 e a ako je simens oko 170 e

pa onda kad kazem to musteriji on trazi secer i vodu mada univerzalne vrse posao ali nisu mnogo trajne

Link to post
Share on other sites
nisam rekao da ne verujem nego ako vozis sa ne ispravnom on ce trositi sig vise a ako je odkacis onda ECU prelazi na rez program i cita srednju vrednost

bmw je jedini imao tu opciju ranije u to ranije spada i tvoj auto

ovo ti pricam iz iskustva jer org. l.sonda ako je bosch kosta oko 140 e a ako je simens oko 170 e

pa onda kad kazem to musteriji on trazi secer i vodu mada univerzalne vrse posao ali nisu mnogo trajne

Jeste bila je zakacena ali sam je posle raskacio i isto se desavalo potrosnja ostala ista. Zvao sam BOSCH na vozdovcu i rekli su mi da je sonda za moj auto 6000+din (ne znam tacno koliko, zaboravio sa) i garancija 1 godina, pitao sam za sondu procitao broj shasije i oni m

to dali, kazu po katalogu je to ta, pito jel to univerzalna oni rekose to je bas za tvoj auto, i eto vise od godinu dana radi kako treba a neke druge radnje za BMW su mi trazili te cifre koje ti spominjes, ko je sad tu u pravu nemam pojma i da li je sonda kod mene bas za moj auto ili univerzalna meni nije ni bitno sada radi sve kako treba i ide kako treba i ja sam problem resio, samo mi nije jasno a kao i mnogima koji su tako reagovali kao i ti zasto je potrosnja bila tolika sa neispravnom sondom.

Link to post
Share on other sites