e36 320i Coupe '94


Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma i ja sam ljudi nestrpliv! Meni je najgore. Nego moram jos da ceprkam po motoru pa mi je lakse da to uradim kada je sve dole.Pop**deo bih ako bi ponovo sve skideo već ofarbano i oda nesto sj**ao. Inace auspuhe je radio Bata i stvarno je kvalitetno odradio, dosta je bucan ali ja sam trazio da bude skroz protocan, medjutim mislim da cu ponovo otici do njega da to malo utisamo. Zvuk je do 3000 rpm dosta dubok i prijatan za ushi ali kada ga navijem do 7500 onda nedaj ti boze da si u blizini jer ostecenje sluha dobijas zagarantovano to je takav zvuk kao one najzesce trkacke zujalice.Inace sajtne nisu na slikama stavljene ali i one idu sa kompletom jer su malo dublje od trenutnih i lepo prate doljnju liniju, taj trenutni rep se skida i ide samo onaj mali tanki, stopaljke su takodje druge u black varijanti i naravno felne treba uskoro da stignu.

Cim budu nove fotke, saljem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo malo slikica delova za ugradnju.

spa0168vk7.jpg

spa0169ar8.jpg

spa0170er8.jpg

spa0171fg3.jpg

Za nekoliko dana stizu Zimermann sport diskovi napred i nazad, wastegate,pumpa za gorivo 255l/h...bice jos slika.

Link to post
Share on other sites
Cenim ovo! Samo napred i sa srecom.

Stani ti rece da ti auto ide koliko sam ja razumeo do 7500??

Da, ide do 7500 rpm.

Chipovan je od strane jednog Nemackog tjunera tako da sada ima oko 170ks pored chipa tu su i pletene izduvne grane i spoljni K&N filter.

Link to post
Share on other sites

Evo jos slika delova koji su pristigli za vikend. :lol:

Zimermann sportski diskovi napred i nazad, stelujuci wastegate, drzac satova 100% pasent za coupe, prohromski pragovi -evolution- nisu na slici.

spa0180ji8.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dugo nisam pisao ali evo sada ima nekih novih bitnih momenata :D

spa0207vn2.jpgspa0208ub7.jpg

Napokon stigao motor m50 2,5 B25 6 S1, izvadjen iz 525 stranca pre toga sam ga isprobao i radi perfektno.

spa0206cl9.jpgspa0213cg8.jpg

spa0212dm0.jpgspa0211qd2.jpg

Znaci stigla i pumpa za gorivo 255l/h pri 3bar, stigao deo silikonskih creva 3" i redukcija na turbini sa 2" na 3" a takodje legle i nove feluge 18".

Idemo dalje... :D

Link to post
Share on other sites

Tesko da cu moci sa boka posto je u garazi...elem ovih dana cu ga odslepati da izmenjamo amortizere,spone,silenblokove itd. pa ce tada biti i neka fotka. I sa ovim amortizerima je guma skoro do ruba,videcemo sta ce biti kad stavimo skracene gasne amortizere sa novim oprugama.

Link to post
Share on other sites

Polako,polako... sad treba naruciti korpu i lamelu kvacila i to ce verovatno biti SPEC stage 3+ i konacno taj VEMS.

Prvo sredujemo ovaj "novi" motor, malo prepakivanja da vidimo u kakvom je stanju glava i ostalo jer za sada necu stavljati kovane klipove nego idemo sa originalnim klipovima malo redukcija kop.odnosa sa disanc plocom i boost max 0,7-0,8 bar.

Link to post
Share on other sites
malo shminke dosta snage!!!to je to!!!!vilica mi se odvojila od lobanje!!!redcices koliko si izvukao iz motora sa turbom!!!

jos nikoliko :D al mislim da ce biti dobar, nema sta

Link to post
Share on other sites

Skoro sve je od preko i za Germany imam kombinaciju, medjutim ova pumpa za gorivo je stigla direktno iz USA a i korpa i lamela ce takodje.

Set kovanih klipova sa komp.odnosom 8,5:1 oko 800 eur.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...