Recommended Posts

Dakle M51 u e34

Desilo mi se da na cevki u koju ide merac ulja koja ima malu rupicu na sebi pri vrhu da mi izbaci ulje iz motora, kada je vozen na vecim obrtajima, zatim sam ocistio to i dosuo ulje i vozio normalno znaci oko 2 do 3 u glavnom otvoreno i sve ok nije se ponovilo sve suvo ne dimi savrseno radi sve suvo ko barut, a kada se malo vise stisne znaci namerno da probam, hoce da izbaci ali sada su kapi u pitanju a zvuk je sve vreme normalan, normalno trosi,ok pali.....NISAM PAMETAN TURBINA??

Link to post
Share on other sites

Mirise na zamenu karika i hilznovanje bloka :)

Link to post
Share on other sites

posto iberlauf kod tds izlazi iz poklopca ventila direktno u nosac filtera za vazduh,u poklopzu ventila se nalazi zicani filter koji se vremenom zapusi ili se smanji protok onda hoce da stvara pritisak u bloku i da dize tj da izbacuje ulje na meracu

ili rupici koja se nalazi 2cm od vrha meraca za ulje

sledece sto mozes da uradis je da slines poklopac ventila pa da izvadis taj zicani filter lepo ga operes naftom i sve onda spakujes nazad i vozis

Link to post
Share on other sites

I ja sam naravno pomislio prvo na karike....itd, ali me je zacudilo sto nije trosio ulje ni gram i nije duvao ni na sipku ni na cep za ulje, a na auspuh ni trag belom dimu samo crni kad se stisne dobro, pa reko mozda je nesto drugo osim ako je to kod bmw-a drugacije nego kod ostalih automobila sa kojima sam se ja sretao, pa od jednom odapne a da do tada nije imao apsolutno nikakve simptome da je motor rikavela ili ih ja nisam primetio? nemam pojma.

Nista provericu taj filter pa ce mo onda da vidimo ima li nade u svakom slucaju hvala na savetima, ako je odape jbg sta je tu je

A zanima me jos nesto, jel turbina ne moze da bude??

Link to post
Share on other sites

Il da nabudzim crevo do kantice da hvatam prosuto pa da vracam u motor svakih 10km i bog da me vidi Srpski OCC :) :)

E lako je tebi da se sprdas a meni Ljuta zmija oce da ODAPNE :) :)

Link to post
Share on other sites
Pa kome sada da veruje covek ?

2 "vrhunska" majstora 100% razliciti saveti ?

pinosavac hvala za to "VRHUNSKI" pogotovo sto dolazi od majstor Boba

ovu opciju sto sam rakao tj napisao je jedno od mogucih razloga sto mu se to desava

Link to post
Share on other sites
eeeeeee, kad bi ti znao koliko sam ja para dao na ulje za servo u poslednjih nekoliko meseci...

mogao sam da sredim ceo auto..

hehehehe nemoj da mislis da meni servo ne curi al to znam sta je pa me ne brine :) :) :)

Link to post
Share on other sites

E Ljudi izgleda da sam nesto napravio, malo sam se zezao juce, za sada je sve suvo i ok radi ne baca vise ulja samo jos da potraje :vampire:

Pre ciscenja

1.JPG

2.JPG

3.JPG

I Posle

4.JPG

5.JPG

6.JPG

8.JPG

``batabmw`` PUNO HVALA ZA SAVET ostaje samo jos da se nadam da ce biti ok a za sada jeste B) :ola:

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Da obnvim malo temu da ne bi otvarao drugu.. Boro imam potpuno isti problem kao i ti sto si imao samo je kod mene u pitanju 525 tds e39. ja sam ocistio onaj filter ali mi se sve isto desava. prethodno mi je bila gumica na filteru ona donja sjebana pa je mnogo bacao ulje.. stavio sam novu gumicu i sada baca ynatno manje.. to jest na malim obrtajima ne baca uopste a na veci obrtajima ostane mi bara ispod auta.. da li ima jos neki filter koji ide posle onog creva ya iber moyda je i on zapusen. hvala

Link to post
Share on other sites