Moze mala pomoc...velika potrosnja


Recommended Posts

Guest Bole1606

E ljudi imam E 36 2.0 24v.E sad ako neko ima od vas takav autic ako moze samo da mi napise koliko mu trosi?Znaci sve zivo sam mu menjao od protokomera,kompjutera,bombina,dizni.....ali dzaba trosi mi oko 20,25 na 100km pa me samo zanima da li je to normalno?Hvala unapred!!! :D

Link to post
Share on other sites

naravno da nije normalno , on po gradu ( pogotovu bg ) i po velikim guzvama ne bi trebao da prelazi 15l , a ako ga ne cimas do daske i izbegavas guzvu , potrosnja bi trebala da se krece oko 12l ......

sama potrosnja zavisi od mnooogo faktora , pa bi bilo lepo da nam kazes precizno sta si sve menjao , da li je sve stavljeno novo i ko ti je sve to radio ..... i probacemo da nadjemo u cemu lezi problem

Link to post
Share on other sites

ja sam isti auto pre 5 dana testirao na otvorenom umerene voznje ispod 8 lit a u gradu zna po nekad i 15 lit , ali tu cifru od 20 jos nikad nisam dostigao sta god da mu radim. na 200kmh nije 20 lit

Link to post
Share on other sites

Brate to moze protokomer da radi ja sam takav problem imao sa 205 GTI trosio je i 30l

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da li si pregledao i creva sto dovlace gorivo do dizni.Meni se tu selna usekla u crevo i napravila rupu.Inace nemoguce da trosi toliko.Na otvorenom 8l a po gradu 12-13l kako ga przis.

Link to post
Share on other sites

E ljudi imam E 36 2.0 24v.E sad ako neko ima od vas takav autic ako moze samo da mi napise koliko mu trosi?Znaci sve zivo sam mu menjao od protokomera,kompjutera,bombina,dizni.....ali dzaba trosi mi oko 20,25 na 100km pa me samo zanima da li je to normalno?Hvala unapred!!! :P

Promjeni lamda sondu ili lftlergemasse , jedno od toga dvoje ti je riknulo sigurno , mislim da je prije lamda sonda !

Potrošnja nebi smjela bitti tolika !

A što se tiče potrošnje ona ti varira dobrano, sve ovisi kako ga voziš od 10 - 15 litara gradske vožnje malo brže ! Konkretno meni popije oko 19 litara al masakriranja po gradu , na stazi 30 +

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

ja bi to samo u ovlasceni servis, jer ja sam mog BMW-a spajao kod jednog "majstora" u igalo i ocitao mi je masu greseka, a kad sam dosao kod radulovica u Budvu ocitao mi je samo protokomjer.... tako da znas da nisu bas pouzdani ti sto spajaju...

Link to post
Share on other sites

ne preporucujem Grebovica za spajanje na komp. Kad sam ga kod njega spajao prijavio mi je nekekve senzore bregaste i radilice a protokomjer nikako nije prijavio....

Link to post
Share on other sites