Menjati ili ne 325i za 318i


Recommended Posts

Ajmo jedno kratko razmisljanje,

Kum mi nudi zamenu, on meni 318i coupe 86 godiste dobro stanje, limarija odlicna, motor M10 (kamen stavio pod haubu ili to isti djavo, nepoderivo) u super stanju, auto solidno utegnut ne zveci, ne skripi nista enterijel dobar ali sedista losa onaj volan ko pereca, ima siber, NEMA PLIN itd. Sta treba da se servisira ne znam ali ne verujem da ima nesto bitno.

Ja njemu moj 325 4 vrata 86 godiste, sper diferencijal, ABS, enterijer odlican (kadice, M volan), IMA PLIN, ali limarija nije sjajna i treba mu farbanje i neki sitniji limarski radovi. Treba da se menja pumpa goriva, rezervoar (udaren i pusta negde), zadnji selen blokovi, radijatorcic za grejanje kabine pusta i mora da se menja pod hitno. Uradio sam kvacilo komplet, zadnje amortizere, prednji selen blokovi, sitno nesto limarijski i naravno redovni servisi.

Oba su registrovana do kraja sledece godine.

Meni odgovara njegov auto zato sto je coupe i sto je limarijski OK, a to MRZIM da sredjujem. Enterijer mi nije problem, sedista bih kupio na otpadu i zamenio, volan takodje, felnice i teraj do proleca a onda neki 2,5 24v a registracija bi bila 2.0 ili neka slicna kombinacija ili bi trpao nesto vece i cutao. Dakle imao bih ulaganja mehanickih i to samo ona koja se meni licno prohtu. Sa druge strane, na ovom mom tacno znam sta mu treba, ofarbam ga i zamenim ove gluposti sto su naborjane i to je to, imam dobar auto.

Jedina prepreka koja je po meni nepremostiva je ta sto ja NE POSLUJEM SA RODBINOM. Mislim covek mi sedi na vratu svaki dan, znam da mi je odmah rekao da mu se auto ne svidja zbog 2 vrata i zato sto nije 6 cilindras (za ovo poslednje je u pravu j*bes auto bez 6 cilindara <_< ) ali i pored mojih reci da moj auto nije samo sedi vozi on i dalje zeli zamenu. On je auto kupio pre mesec dana (ja sam bio sa njim kada je kupovan i da ga on nije tada kupio ja sam hteo da kupim za sebe kao drugi auto uz ovaj 325i koji sada vozim) tako da nema nekih skirvenih problema i najvaznije nije bio odvaljivan i krivljen. Limarija jeste radjena i to skoro ali dobro, glavna stavka koja meni odgovara i zasto bih pristao na 1.8 i sa konja na magarca.

Sta bi ste vi uradili?

Link to post
Share on other sites

Zajebo bi sebe zbog auta a posle bi ti i taj rodjak izasao na nos kada bi poceo da ti nabraja sta je sve morao da radi a on je tebi dao dobar auto i tome slicno .... Nego ti polako i sredjuj svoju benku i uzivaces bar u tome jer dok budes pratio i ucestvovao u napredku sredjivanja bices i sam zadovoljniji ... moje misljenje.... a ti sad izvoli samo ti znas sta ces da uradis....

Link to post
Share on other sites

Sredis svoj i meni prodas sper..... :preved:

Da li znas koji ti je prenos u diferencijalu???

Link to post
Share on other sites

Hm, ja sam isto tako razmisljao, ali kada sve stavim na papir, meni se ISPLATI da to uradim. Sedista me nece mnogo kostati, kod njega ima da se zameni manzetna na letvi upravljaca i smening radilice, a te delove dobijem uz auto. Ostalo nema, osim onoga sto ja hocu, felnice-gume i naravno motor na prolece. I dalje se lomim ali sam mu direktno rekao, auta su po 20 godina stara, ako nesto skikne na bilo kojem jebiga takva ti/mi tura.

Link to post
Share on other sites
sa svojima se pije i jede al se ne trguje :D

Covek Ti je dao najbolji odgovor. Bravo :D :clapping: :clapping:

Link to post
Share on other sites