Mat crna boja


Recommended Posts

druze farbaj ga u mat pa ako ti se ne svidja uvek mozes da mu izvuces sjaj.Ako ga farbas u nekoj kombinaciji /dve boje/ raspitaj se da li ces imati zub izmedju boja ili ne

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Tema zastarila, ali meni primamljiva upravo zato sto govorite o mat varijanti. Prosle godine sam radio pripremu za farbanje BMW-a E 39, a moj drug ga ofarbao, auto je mat-crn, felne su mu crni sjaj, otkida kako izgleda, uradila smo ga najbolje sto smo mogli. Imam nekih slika, mogu da postavim da vidite kako to izgleda. Inace, mat boja je za odrzavanje malo " osetljiva ", prasina i masnocja se poznaju na njoj kao na svetlim bojama fleke od blata, svaka boja po tom pitanju ima prednosti i mane, to je mana mat boje. Neko je pitao da li moze mat-zuta da se odradi... Svaka nijansa iz metalik set-a moze da se odradi u mat varijantu, samo treba mat lak umesto sjajnog laka, nista vise. Mat lak je malo skuplji od sjajnog, mada moze i druga solucija da se uradi - postoje aditivi koji sjajni lak pretvore u mat, to je jeftinija varijanta, mada zavisi od proizvodjaca, kvaliteta i njegove cene.

Link to post
Share on other sites