Smoked farovi...


Recommended Posts

Da li neko zna nesto o onoj varijanti home made smoke farova farbanjem reflektora u crno .... video sam negde na youtube kako to rade i kako izgledaju posle... Izgledaju super ali nisam video kako svetle... koliko se umanjuje kvalitet osvetljavanja nocu i slicno ako neko zna bas me zanima jer sam mislio da to uradim...

Misljenja ???

Saveti ???

Link to post
Share on other sites

ja mislim da nema nikakve bitne razlike u ovetljenju jer se farba samo reflektor a svetlost dolazi ustvari iza sochiva

a kod dugog svetla reflektor se ne sme dirati jer je on usvari jedini izvor svetlosti (sijalica se nalazi u qchishtu gledano spreda)

jedina fora kako bi i dugo bilo "crno" je ubacivanjem crnog krsta. taj crni krst je ustvari samo oprichka varka jer gledano spreda zbog poluloptastog oblika dolazi do sudaranja svetlosti sa krstom samim tim i reflektor izgleda crn

DSC00402.jpg

mislim da je najvecha mudrolija napraviti i fixirati taj krst

josh jedna jako bitna stvar kod tih farova je da je celoqpno qchishte fara izliveno od crne plastike

kod obichnih je sive boje

ako se i pored reflektora ne ofarba i qchishte, sochiva na oborenim neche biti skroz crna vech siva

znachi mora i to da se farba

prilikom zaptivanja ja sam koristio providni silikon i foru sa tubea da se prsten (inache i on treba da se farba u crno) okrene kontra stavi uzi deo na obod stakla i neshto teshko da prenochi na njemu (u mom sluchaju aqmulator)

Link to post
Share on other sites

Na netu sam video da stavljaju neke folije na farove, kao one kojima se zatamnjuju stakla cak je i princip nanosenja isti osim sto se ove posle nanosenja greju fenom... ima li to nekog efekta i kakvog?

Link to post
Share on other sites
Na netu sam video da stavljaju neke folije na farove, kao one kojima se zatamnjuju stakla cak je i princip nanosenja isti osim sto se ove posle nanosenja greju fenom... ima li to nekog efekta i kakvog?

Video i ja ... ali obzirom da svetlost mora da prolazi kroz foliju onda mislim da se smanjuje da je tako nazovem snaga osvetljaja... e sad neznam ako neko ima iskustva sa time i ako moze da ih podeli sa nama bilo bi super...

Link to post
Share on other sites