pitanje za lampice za servis


Recommended Posts

Posto ne znam kako treba da rade, molio bih nekoga da mi pojasni. Moje rade na kontaktu, ali kad upalim auto one ne rade. Da li to tako treba ili ne? Sledece pitanje: kako treba da radi pokazivac potrosnje? Moj pokazuje potrosnju 0 kad oduzmem gas u voznji ali kad auto radi u leru, on pokazuje max potrosnju. Video sam na nekim autima da u leru pokazuju isto minimalnu potrosnju pa me to buni. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Posto ne znam kako treba da rade, molio bih nekoga da mi pojasni. Moje rade na kontaktu, ali kad upalim auto one ne rade. Da li to tako treba ili ne? Sledece pitanje: kako treba da radi pokazivac potrosnje? Moj pokazuje potrosnju 0 kad oduzmem gas u voznji ali kad auto radi u leru, on pokazuje max potrosnju. Video sam na nekim autima da u leru pokazuju isto minimalnu potrosnju pa me to buni. Hvala unapred.

Lampice za oil service treba da rade par sekundi po davanju kontakta (Nebitno da li si ga upalio ili samo stavio na kontakt), zatim se gase. Mislim da kada dodje do zute i crvene da onda stalno rade na kontaktu, nisam siguran nesecam se. Ali znam da 100% uvek prilikom stavljanja na kontakt kada pogasi sve lampice non stop svetli natpis Oil Service, a kasnije pali i neki sat (U fazonu pet do dvanaest je da zamenis ulje). Sto se tice ekonometra on uvek u leru treba da ode iza 30L, a pada na 0Lkada je auto u brzini, a gas oduzet.

Link to post
Share on other sites