Recommended Posts

E sad ovako....Vozio sam auto na 4000-4500 o/min jedno 20 min na autoputu,

sve je normalno radilo

kad sam krenuo ponovo na put posle 2 sata odmora auto je poceo da stuca kao da povremeno ne radi neki od cilindara,

podrhtava kad se da gas od 1000 do 2000 obrtaja, na visim obrtajima simptomi nestanu..

Primetna je razlika da auto sada ide bolje ali dzabe kad trza u tom opsegu...Jedino u prvoj to ne radi i ne radi to dok je hladan...

Totalno mi nije jasno sta to moze da bude...Mislio sam da nisu dizne,mozda prljav filter goriva ili bobine...nemam pojma...

Da li je neko imao slican problem??? Na leru ne podrhtava normalno pali i ne zveci nista,radi isto tiho kao i pre.

HVALA UNAPRED

Link to post
Share on other sites

Uffff, tezak odgovor bez dijagnostike. Treba da se radi dijagnostika.

Ali ajde, sad da lupam...stuca samo kad je pod temperaturom na niskim obrtajima....

Sto se desava kad stisnes gas polako? Jel to trokiranje samo ili...opisi to malo bolje.

Link to post
Share on other sites

kad stisnem gas polako ne trokira...

Kada se stisne jace krece da ubrzava pa na milisekund kao da uspori pa opet krene ali su te promene jako brze kao da jedan cilindar ima tek svaku drugu exploziju ali samo izmedju 1 i 2000 obrtaja i kad se gas stisne vise od trecine ili polovine....Imam utisak kao da mu treba neko vreme ili veci obrtaji da probije sta vec...

Link to post
Share on other sites

Potrosnja goriva normalna,uobicajena,autoput 160km\h trosi oko 12l...

Na leru radi normalno,jako malo podrhtava,niko ko se vozio u autu osim mene to nije do sada ni primetio,obrtaji su stabilni.

Kada palim auto uvek sam digne obrtaje do skoro 2000. Mozda je i tu problem???

Ulje je poceo da trosi sad od kad sam isao na put i to za 1000km je potrosio od max do minimuma na meracu ulja. Inace do sada nije uopste trosio, presao sam 8000km od prosle zamene i sve je do sad bilo na max kad god sam merio. a sad...trosi

Valjda nije zveknuo motor? presao je 240530km.

Link to post
Share on other sites

Uradio test...

Upalio podigao cep od ulja,

promeni rad,

kao da uspori malo i pocne da trese,

kada vratim cep on sam malo doda gas i pocne opet tiho i normalno da radi na leru.

Ja inace auto vozim i s ovim problemom,

danas se opet isto desava,

kod jaceg pritiskanja gasa od 1000 do 2000 obrtaja trza svaki put.

Link to post
Share on other sites

CCV.

Crank Case Ventilation, nov kosta okop 60 eura.

On je razlog tresanja, motor ti trosi vise ulja zbog njega, auto ti trosi vise benzina, manje ti ide i td.

Kataloski broj: 11 15 1 703 484

ovako izlgeda:

CCVReplacement002.jpg

CCVReplacement011.jpg

CCVReplacement022.jpg

Stari (pazi membranu):

CCVReplacement035.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja u petak odo to da menjam pa javljam rezultate.

Gledao sam danas bas taj deo pod usisnom granom i taj ccv je vlazan od ulja....Daj boze da je to

HVALA do neba na pomoci. Ako mogu nekako da se oduzim...Tu sam

Link to post
Share on other sites
Ja u petak odo to da menjam pa javljam rezultate.

Gledao sam danas bas taj deo pod usisnom granom i taj ccv je vlazan od ulja....Daj boze da je to

HVALA do neba na pomoci. Ako mogu nekako da se oduzim...Tu sam

Nema na cemu. To je nasa duznost da pomazemo ljudima.

Nemoj da nas zaboravis, javljaj rezultate.

Jos nesto, ne bi bilo lose (kad vec kazes da je pod uljem) da mijenjas onaj prsten koji dihtuje mjesto gdje se kaci CCV na usisnu granu, crijevo od dekle do CCV-a i crijevo od CCV do kartera. Ne bi trebalo da ti kostaju preko 20 eura a miran si dok ga imas.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bio sam na dijagnostici,sve je bilo ok svi parametri su dobri bili osim Camshaft position sensor davao je ugao 59 stepeni umesto min -5 do 5 max. Zamenjeno,sad auto ide jos bolje na nizim obrtajima i primetno tise radi na leru. HVALA svima na pomoci

Link to post
Share on other sites

Nisam nista,to cu kad se vratim s puta Sutra ujutru putujem za hrvatsku pa kad se vrnem sledi i to. Sta mislis o tome da promenim ja i senzor radilice za svaki slucaj pa da ne razmisljam bar sto se tih ccv cps itd tice???

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.