Recommended Posts

citao sam u nekom auto casopisu da nije lose da se u postojeci sistem za plin (mislim na klasiku,preko usisne grane)ugradi i lambda za plin .naravno pozeljno je da auto ima postojecu benzinsku verziju sonde i da je injection.kao nije lose zbog toga sto ima manje zajebancija oko smese i izvuche najbolje performanse u smislu potrosnje(manje) i snage(vece) kad je taj sistem ugradnje u pitanju(u sve to ne racunamo sekvent naravno,on je nesto drugo jel'te).da li je sve to tacno ne znam ali priznat cete da ne zvuci lose kad iz jedne jeftinije plinske varijante izvucete maximum(SRPSKI SAN :lol2: haha).nisam mogao po netu da nadjem cenu samo tog uredjaja :) (cene instalacija su komplet varijanta) pa ne bi bilo lose da ako neko zna podeli sa nama,npr.kao Mr.Babic.i mislim da stvarno ne bi bilo lose da se ugradi taj uredjaj kad vec imamo plinske instalacije(mislim na klub tng haha).

Link to post
Share on other sites

lambda kontrol sistem je kompjuterchich koji se povezuje na lambda sondu i na tps. sa tpsa dobija informaciju koliko je otvoren leptir gasa a sa sonde kakvog je kvaliteta smesha. na osnovu ta 2 parametra ili samo sa sonde on otvara elektronsq rachvu koja se montira na crevo negde izmedju isparivacha i mixera. mesto gde je na obichnim sistemima shtel shraf. elektronska rachva je nishta drugo nego obichan steper motor koji ide gore dole.

dobra je stvar shto se tiche potroshnje, performansi, ne morash da idesh kod majstora stalno na podeshavanje i smanjuje rizik od detonacija.

poslednji put kada smo mi to radili cena ugradnje je bila neshto manja od 500e. znachi komplet ugradnja.

e sad, razlog zashto se to vishe ne ugradjuje je taj shto je cena sekvencijalnim uredjajima pala i uz doplatu od 50 do 100e mozesh dobiti taj

sada bi trebalo da se o5 pochne ugradjivati tako neshto ili bar nadogradjivati. u novom zakonu stoji stavka da svi motori koji imaju katalizator moraju imati minimum lcs. neki che i pored toga morati da imaju sekvencijalni.

Link to post
Share on other sites

uz doplatu 50-100e dobijes sta?komplet sekvent sistem ili lambda sondu?ako je ovo prvo,to je jos najbolje ali ja nisam cuo da to ovde neko na jugu radi.i jos nesto,ako po novom zakonu nemas taj LCS neces moci prochi registraciju ili moras opet na atest ili......?

Link to post
Share on other sites

Jao bre.....lcs se nadogradjuje na venturi, a sekvencijalni je prica za sebe, ako ga oces, skines ceo venturi osim boce i instaliras sekvent.

Vidim da bi hteo sazvakanu informaciju ( mada mislim da je bolje da malo trazis po internetu o plinu, naucises svasta), pa evo je licno od korisnika koji je relativno skoro nadogradio lcs na landirenco venturi:

malo bolje ide (ukoliko ti je vec bio perfektno ustelovan), malo manje trosi ako ga ne gazis, ako ga bas gazis, potrosi vise nego sa mehanickom slavinom, i eto.....ako ti ovaj ne pravi problem, ako lepo ide, lepo radi, lepo trosi, onda ako mozes za 70-100 evra da unapredis sitem - samo napred, ako je preko te cene, po meni - ne isplati se.

U stvari, isplati se, samo sto se kod mene nije pokazala neka znacajna razlika, ali je lepo znati da ti auto uvek radi sa skoro idealnom smesom....

Kad stavis venturi plin na auto, ovo ubrizgavanje ti svedes na karburator sistem, kad mu ugradis lcs, malo ga unapredis, ali opet nije toliko savrseno.....a kad ugradis sekvent, onda i ne znas da ne vozis na benzin

Link to post
Share on other sites