Recommended Posts

da li neko zna sta moze da utice na uvecanu potrosnju plina podigao je sa 12l na 16.8l a svremena na vreme dogadjaju mio se i male explozije kada izbaci sigurnosni cep! Zasto se to doganja i sta je razlog???

u pitanju je BMW 316i compact "95 god. e36 1600 cccm,75kw M43 sa BRC gas sistemom

Oni malo upuceniji znaju da sam jos uvek na Kosovu (KS tablice pa ne mogu doterati auto u servis u Srbiji)a ovde sve neki kucni servisi,daleko bilo kome dati auto u ruke da ti radi, kada bi i tri nacrtane ovce izgubili...

Molim vas oni koji su strucni i mogu mi pomoci u problemima neka se jave sa kometarima ,unapred zahvlan Djole

Link to post
Share on other sites

da li neko zna sta moze da utice na uvecanu potrosnju plina podigao je sa 12l na 16.8l a svremena na vreme dogadjaju mio se i male explozije kada izbaci sigurnosni cep! Zasto se to doganja i sta je razlog???

u pitanju je BMW 316i compact "95 god. e36 1600 cccm,75kw M43 sa BRC gas sistemom

Oni malo upuceniji znaju da sam jos uvek na Kosovu (KS tablice pa ne mogu doterati auto u servis u Srbiji)a ovde sve neki kucni servisi,daleko bilo kome dati auto u ruke da ti radi, kada bi i tri nacrtane ovce izgubili...

Molim vas oni koji su strucni i mogu mi pomoci u problemima neka se jave sa kometarima ,unapred zahvlan Djole

Moguce je da ti lambda sonda pravi problem a mogao bi da proveris vakum crevo koje vodi od protokomjera do usisa...Meni je ono napuklo i trosi mi malo vise i plina i benzina...Ono ti kosta oko 15Eura...Provjeri ga sa svih strana....KAko ti se ponasa u voznji kako vuce....Druu je na e 36 otisla lambda sonda i simptomi su mu bili sledeci:Nije primao gas sa nizih obrtaja i povremeno se zagusivao u voznji...

Link to post
Share on other sites

Moguce je da ti lambda sonda pravi problem a mogao bi da proveris vakum crevo koje vodi od protokomjera do usisa...Meni je ono napuklo i trosi mi malo vise i plina i benzina...Ono ti kosta oko 15Eura...Provjeri ga sa svih strana....KAko ti se ponasa u voznji kako vuce....Druu je na e 36 otisla lambda sonda i simptomi su mu bili sledeci:Nije primao gas sa nizih obrtaja i povremeno se zagusivao u voznji...

Hvala Dejane sto si se javio...meni (kada ga vozim na benzin vuce kao lud)a na plinu je malo kilav u prvoj drugoj ...posle ide fino do 110-120.... crevo sam menjao skoro (postavio sam novo) a menjao sam i protokomer ..... veruj mi da vose neznam sta raditi ...pozzz

Link to post
Share on other sites

Hvala Dejane sto si se javio...meni (kada ga vozim na benzin vuce kao lud)a na plinu je malo kilav u prvoj drugoj ...posle ide fino do 110-120.... crevo sam menjao skoro (postavio sam novo) a menjao sam i protokomer ..... veruj mi da vose neznam sta raditi ...pozzz

[/quote

Koliko si presao na plinu jesi li radio servise (Filter,isparivac)...???

A ako su ti rekli da je lambda sonda skopcaj ga negdje na komp.pa ce ti izlistati sta je!

Link to post
Share on other sites

meni se dogodi da pukne po koj put..evo upravo sam juce uzeo svecice danas treba da ih postavljam... servis na plin nisam radio a presao sam skoro 8.500 km ... gde vam se nalazi taj filter na plinu koji treba ocistiti

P>S> ma nema ovde gde da se postavi na ompjuter i proveri dali je lamda sonda

Link to post
Share on other sites

lambda moze da pravi problem uglavnom samo ako imas " lambda control sistem " tj uredjaj za plin koji ocitava preko lambde , povecana potrosnja moze da dolazi u milion slucajeva , uglavnom su to zapuseni filteri , izjedene membrane i slicno , najlakse ti je da proveris da li sistem negde ispusta plin , napravis penu kao za sudove i umocis sundjer i polako po crevima i uredjaju , bez mnogo vode , gledaj da vise bude pene i ako pocnu negde da se naduvavaju mehurici .... nasao si problem

Link to post
Share on other sites

aaaa , pa sto ne kazes bre .... pa povecana potrosnja isto kao i plin ima vise nacina da se otkrije , krenes lepo od dizni [ koje su lose na svakom vozilu koji se vozi na plin ] pa preko lambda sonde protokomera , kao i raznih sitnica koje se nakupe , filter za gorivo , za vazduh svecice itd ali u tvom slucaju ciscenje dizni ne gine.....

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

da li neko zna sta moze da utice na uvecanu potrosnju plina podigao je sa 12l na 16.8l a svremena na vreme dogadjaju mio se i male explozije kada izbaci sigurnosni cep! Zasto se to doganja i sta je razlog???

u pitanju je BMW 316i compact "95 god. e36 1600 cccm,75kw M43 sa BRC gas sistemom

Oni malo upuceniji znaju da sam jos uvek na Kosovu (KS tablice pa ne mogu doterati auto u servis u Srbiji)a ovde sve neki kucni servisi,daleko bilo kome dati auto u ruke da ti radi, kada bi i tri nacrtane ovce izgubili...

Molim vas oni koji su strucni i mogu mi pomoci u problemima neka se jave sa kometarima ,unapred zahvlan Djole

ako ti puca na plinu:

-bombine,ako je struja oslabila na bilo kojoj hoce da puca

-i moras da odes na stelovanje pod hitno,da ti eksplozija nerazdrnda protokomer

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ne mesa on benzin i plin. Detonacije imas zato sto ti je rastelovan uredjaj i samim tim smesa ne valja ili je prebogata ili je siromasna. Ako je sve podeseno a potrosnja plina je veca nego inace u pitanju je kvalitet plina. Filter nemoj da cistis nego zameni to ti je sitna investicija i nalazi se u elektro ventilu za gas. Obavezno podesavanje gasnog uredjaja. Sto se potrosnje goriva tice rekao ti je Dragance, dizne, lambda sonda , protokomer tim redom mozes i da zapocnes sredljivanje. Creva normalno moraju da su dobra ne ispucala da nebi negde vukao fals vazduh. E sad ti polako ispituj jedno po jedno dok nedodjes do zeljenog cilja. Srecno.

Link to post
Share on other sites