Recommended Posts

Da li je neko probao da stavi vece diskove i klesta na e 30? Recimo od e36 ili e34? Imam neku ideju da stavim vece diskove i klesta a da nemenjam raspon rupa tj glavcinu. da ostanem na 4 srafa. Ako je to neko probao bilo bi lepo da podeli iskustvo od cega pase-sta i ostale bolesti pri radu , poz..

Link to post
Share on other sites

nemas koji veci disk sa 4 rupe da stavis, a za neki Brembo kit ne verujem da si spreman da se otvoris !?

...tako da pakuj sve od e36 pa imas da biras sta ces da stavis ! :D

Link to post
Share on other sites
nemas koji veci disk sa 4 rupe da stavis, a za neki Brembo kit ne verujem da si spreman da se otvoris !?

...tako da pakuj sve od e36 pa imas da biras sta ces da stavis ! :D

ideja je bila da uzmem diskove i klesta od e 36 pa da razbusim nove rupe na disku prema postojecoj glavcini , ali neznam dali cu moci da okacim klesta na staru glavcinu. jeste malo sex ali sam cuo da su vec radili takvu akciju pa rekoh da podelim to sa vama mozda neko ima razradjenu semu montaze , mozda previste hocu jbg..

Link to post
Share on other sites

malo sam skeptik velike zajebancije , kako ja kontam moram da menjam glavcine , lezajeve, koliko znam stub amortizera , amortizere opruge solje sve skupa mislim velika zajebancija , bar ja tako vidim , mozda gresim ispravi me ako nisam u pravu ... i ako znas tacno sta se menja napisi

Link to post
Share on other sites

pravo da ti kazem, ne znam, ali ja mislim da ne mora da se menja amortizer, sholja i to, ali i ako mora, nije to ni velika razlika, a ni veliki posao, tj zajebanicja!

Link to post
Share on other sites

komplet sve od e36 nije vise od 100eu i ostaje ti sve tvoje za prodaju...

amortizer sa glavcinom i oprugom +solje, sve to lepo u kompletu stavis i miran si...

Link to post
Share on other sites
Ne uzmi kao Penja pa izbusi 9 rupa na disku :D

Uopste nije tolika procedura oko zamene sa 4-->5rupa a kad stavis kocnice od e36 resio si problem !

Jeli transporter jesi iz Pinosave? Mozda se znamo!... poz

Link to post
Share on other sites

odkud znam kako se prezivas a i lokaciju krijes "avala " jbg.

Jel imas ti neki rasturen e 36?

Sta fali da razbusim disk nace da mu smeta , veci mi je problem da zakacim njegova klesta na glavcinu od e 30.

Link to post
Share on other sites

Uglavnom resili smo i identitet :)

Nemam rasturen ali imam delova nesto... mozes da dodjes pa da probamo sta ti treba !

Stavljas i klesta i glavcine sve samo prebacis nema sta da se budzi :)

Link to post
Share on other sites

Ako menjam glavcinu, koliko ja znam ona je zajedno sa stopom amortizera, onda u tom slucaju mora i amortizer od e 36.ali dobro ako ti imas neki deo viska mozemo da probamo. javni kad imas lufta pa cu da skoknem.nego nemam tvoj tel aj ga pusti na mail.poz

Link to post
Share on other sites

pa ako ces pravit konverziju na 5 rupa onda nije problem može od e36 al samo prednji stupovi s glavčinama, diskovi, čeljusti, opruge...za zadnji kraj je malo kompliciranije

i onda kad staviš od e36 djelove imaj na umu da ti se mjenja ET

mislim da ti je jednostavnije ovo s 312mm puno jednostavnije

Link to post
Share on other sites

Ako stavljam te od audija : koji je promer rupa , isti kao i kod bmw 4x100? i jel stavljam onda i njegova klesta ? jel moram da menjam glavcine ? Nisam uopste razmisljao na tu temu niti znam sta onda sve menjam . jel to neko probao i ako znas , objasni mi malo detaljnije ako ti nije problem hvala.. poz.

Link to post
Share on other sites

dakle ovako,

uzmeš 312x25mm diskove od VAG grupacije koji idu na audi TT, S3 golf IV v6, octaviu rs itd

zašto baš ti diskovi? zato jer ti paše centralna rupa, pašu ti dvije rupe na disku a dvije moraš izbušit a to znači da ti ostaju tvoje glavčine

čeljusti i pločice uzmeš od e34 540i e sad dal paše s koje druge petice ili sedmice neznam

jedino što trebaš napraviti je adapter koji ti povezuje čeljust s glavčinom

njega možeš napraviti tako da namontiraš disk pa prisloniš čeljust na disk što je bliže moguče i uzmeš mjere

e sad to ti sve govorim jer je kolega napravio tako i auto mu odlično koči i što je najvažnije nema puno prepravki

normalno nije on to izmislio nego je vidio na netu pa tako i napravio

evo ti link gdje imaju takve konverzije ali je tip otišo još korak napred pa napravio diskove s četri rupe a ne sa devet kao u orginalu http://www.300mm.de/bremsanlage.htm

Link to post
Share on other sites