Recommended Posts

Trebam ovih dana ida kupim,nove letnje gume.....Izbor sam sveo na 3 kandidata......Pa mi treba vasa pomoc koje da izaberem.Bitno mi je da guma bude tiha i da ne pravi preveliku buku....

Dimenzije su napred 235/40 R17 a pozadi 255/35 R17

Izbor sam sveo na ova 3 proizvodjaca uglavnom po preporuci majstora ovde,raznih testova u novinama etc....Svakako uvazicu i svaku dobronamernu preporuku i ako se ne nalazi na ovom spisku......Hvala...

Good Year - Eagle F1 GSD3

Dunlop - SP Sport 2000E

Pirelli - Pzero Nero

Link to post
Share on other sites
Vozio i vozim sada Dunlop SP Sport, stvarno super guma, mada bi ti preporucio i Michelin Pilot Sport bez razmisljanja !

Michelin Pilot Sport definitivno

Link to post
Share on other sites

MICHELIN PILOT SPORT PS2 ili MICHELIN PILOT SPORT CUP?Prve sam pronasao online kod samo jednog lokalnog dilera.....prednje su 189,00 eur zadnje su 200 eura....druge ima u skoro svakom servisu i kostaju 210,00 prednje 234,00 zadnje....Jos cu pogledati u Ponedeljak kod lokalnih dilera koji nemaju sajtove...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Doslo i meni vrijeme za nove gume...Ima li neko iskustva sa novim michellinom pilot exalto?

Kazu da je strasna guma i dvoumim se izmedju nje i F1 mada neki mi i savjetuju potenzu,continental...navodno kod nas se tesko vise moze nabaviti f1 orginal,sve su kineske pa mi ih ne savjetju mada su one meni najmilije!

Link to post
Share on other sites

Od navedenih Dunlop, a inače Bridgestone potenza RE 050 i tačka.

Za nijansu slabiji grip na mokrom, ali na suvom ubedljivo ispred ostalih.

Plus se ne troši brzo...

Link to post
Share on other sites

Evo da izbacim i ja neka svoja iskustva,

Kao prvo misilm da je Michelin zakon u odnosu na druge proizvodjace, kad sve uzmes u obzir, jer je nekako najkompletniji, a trenutno na kolima (Alfa Romeo 156 2.0 T.S) imam upravo Michelin Pilot Exalto 215/45 R17, hteo sam da kupim Pilot Sport, ali mi je uletela extra ponuda za Exalto(nesto manje od 120 po komadu, nove), i sto se njih tice presao sam verovatno 10ak hiljada km sa njima i skroz sam zadovoljan, otprilike sve sto od Michelina oceukjes, skroz dobra na suvom, na mokrom takodje, nisam izvalio ni bare da mu mnogo smetaju, lepo koci, cak sam ih zimus testiro malo i po snegu, ali to je smesno naravno... A sto je najbitnjije i dalje izgledaju ko nove, a tokom tih 10ak hiljada veci deo je bio van grada i u principu malo ostrija voznja.. Ali ipak i dalje mi je malo zao sto ne uzeh Pilot Sport jer jednostavno kolko god da je dobra Exalto sveukupno, nema onog osecaja da te odusevi koliko je dobra, kada po suvom vozis kosutnjak recimo..

Goodyear Eagle F1 Gsd3 je skroz druga prica, nju sam imao u dimenziji 195/50 R15 (Fiat Bravo 1.8 GT) i bio sam fasciniran kolko ta guma dobro drzi po suvom.. Nikada nisam bolju gumu vozio(samo sto se suvog asfalta tice), mada i po mokrom je bila ok, jedino sto je kod nje problem nenormalno brzo se trosi, meni su se za nepunih 20 hiljada sve 4 pretvorile skoro u slikove, ali i dalje su za suvo bile ok. Naravno ako padne 15ak pahulja snega ostanes tamo gde te zatekne, apsolutno nece ni da mrdne(nebitno dal su nove ili portosene).

Toyo sam vozio neke proxies ja mislim i ne bi ih preporucio nikome, oni su bili 205/55 R 15 i sve 4 su se deformisale posle 20ak hijlada, znaci predjes preko parsine pola gume prasnjavo, pola cisto.. A i plasticna je guma.. Jedino je dobra za spaliti..

Znaci moja preporuka za letnje gume:

1. Michelin Pilot Sport Cup ili PS2 ako hoces malo blazu varijantu

2. Goodyear Eagle F1 GSD3,

Ne znam da li ce vam koristiti moja iskustva posto su sve sa FWD, ali trenutno sam u potrazi za e34 tako da ce uskoro biti i RWD..

Link to post
Share on other sites