Recommended Posts

Nakon detaljnog pranja, farbanja lajsni i poliranja nekih sitnica, auto izgleda ovako...

dsc00214h.jpg

dsc00216x.jpg

dsc00215.jpg

dsc00210hu.jpg

dsc00211so.jpg

dsc00213p.jpg

dsc00217rx.jpg

dsc00212c.jpg

Izvadjeni tepisi, oprani... U alatu mi fale kljucevi, ali potrudicu se da ih nabavim...

dsc00218zf.jpg

Motor opran. Radi na 650 obrtaja...

dsc00220xi.jpg

I ovde sam malo ribao.. Unutra je kao nov, osim vozacevog sedista koje je malo pohabano...

dsc00224l.jpg

dsc00223p.jpg

dsc00221ij.jpg

dsc00222o.jpg

4 kljuca su tu..

dsc00228u.jpg

E da, imam i neku cudnu knjizicu gde su ispisani svi servisi.. :)

dsc00229q.jpg

Evo i jedne slike sa starijim bratom..

dsc00225m.jpg

Ukratko, pre tri dana sam nakon duge potrage i gomile pogledanih automobila, vecinom teskih krseva, uspeo da pronadjem ono sto sam trazio, ocuvan i redovno odrzavan e34. Auto je 1993 godiste, motor je 2.0 24V, registrovan je skoro godinu dana, sve na njemu je u fabrickom stanju, sto sam i trazio.. Presao je, ako je verovati tabli i servisnoj 131.000km, sto je i meni tesko za poverovati, ali auto je stvarno utegnut i ocuvan do maksimuma.. Ocekujem da dobijem potvrdu za ovo od bojpav-a koji ga je juce probao.. Na putu iz novog sada nisam mogao da odolim da ga ne probam malo i bez problema je pokazao 210km/h, a mogao je i jos.. Do sada sam presao sa njim 450km i u potpunosti sam zadovoljan..

Dobio sam uz njega 4 nove zimske gume.. A na prolece ako bude dobro sluzio, planiram ozbiljno sredjivanje, 17ice, koza, beli migavci, stopke i jos po nesto,(ali naravno samo fabricke dodatke)..

Najveca dilema koju trenutno imam vezano za njega jeste da li da ugradjujem plin ili ne. Kada bi ugradjivao, to bi bio iskljucivo sekvent sa bocom u tocku, nisam ljubitelj plina, ali posto auto vozim svaki dan i dosta prelazim.. Videcemo..

U svakom slucaju znacilo bi mi da cujem neka iskustva vezana za M50 i plin..

To je to, pozdrav..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Druze, auto ti je stvarno ocuvan i nisi pogresio sto si ga kupio. Pretpostavljam da je iz ovog zadnjeg uvoza jel tako?

Beli migavci, stopke i felne neke lepe i bog da te vidi...

Sto se tice plina, ako mislis da ostavis auto za sebe, ja se tu ne bih dvoumio uopste, ugradi sekvent i uzivaj...

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ne postoji ocuvaniji E34 od ovog, totalna fabrika, meni se mnogo svidja, ima potencijala da bas dobro izgleda nakon nekog sredjivanja, felne, migavci, kozni enterijer...i sto je najbitnije vrlo je raspolozen za drift cak i sa tim motorom. U zdravlju ga vozio i mnogo guma spalio..

Svaka cast na izboru.

Link to post
Share on other sites

Auto je super. Vidi se da kod bivseg vlasnika uzivao privegije kakve i zasluzuje. Motori M50 i M52 i plin??? Misljenja su razlicita, sikvent je sikvent ali 800 evra je 800 evra, varijanta sa klapnama je meni sasvim OK do 350 evra. Imao sam istu na 320CI i sada na 328IA i sve radi besprekorno. Potrosnja na 320 je bilo oko 14 litara ( i sadasnji vlasnik spominje istu cifru), kod 2.8 ide oko 17 ltara ( jebiga automatik). Ja sam se odlucio za klapne iz jednog prostog razloga, auto ne planiram da vozim 5 godine, vec da ga vozim do 2 godine. A da delim pare novom vlasniku, ne pada mi na pamet. Ti sam vidi.

Link to post
Share on other sites
Druze, auto ti je stvarno ocuvan i nisi pogresio sto si ga kupio. Pretpostavljam da je iz ovog zadnjeg uvoza jel tako?

Nije sigurno iz zadnjeg uvoza,ima NS 314-... tablice a u vreme uvoza je pocelo od NS 344-... pa na dalje :)

Link to post
Share on other sites

dakle pošto babić neće da kaže, kazat ću ja da plinska boca neće ići zbog benzinskog rezervoara koji je točno pod spremištem za gumu. meni u zagrebačkom hak-u rekli da bi moglo jedino ako se rezervar spušta za 5cm, ali zamislimo svi koliko je tu zahebancije i testova, i u krajnjoj liniji rezervar koji je 5cm niže :), pa ćeš vjerojatno odustati isto kao što sam odustao i ja kojem prvo nije padalo na pamet da će morati imati običnu bocu, jer meni je gepek strahovito potreban . .. :)

Link to post
Share on other sites

Placen je 4500, dosta, ali treba videti auto, za to godiste, stvarno je u top stanju..

Nije iz poslednjeg uvoza, prva registracija u Srbiji je 2005, uvezo ga je nas covek koji je radio preko, onda je auto stajao u garazi 2god, pa otisao za NS, pa zatim prosle nedelje kod mene... Ja sam treci vlasnik.

Steta za plin, nisam to znao, bas mrzim kada mora bojler da se stavlja u gepek... Videcu jos sto se toga tice sta cu i kako...

Link to post
Share on other sites

Lepa BEMBARA nema sta, nek te lepo sluzi i uzivaj u voznji.

A sto se plina tice i ja sam se nosio mislju da ga ugradim i odustao...

kako rece jedan nas prijatelj: na plin se kuva, na dizel se ore a na benzin se VOZI...

za te pare kupi neka mala kolica (koja uvek mozes da prodas) pa se vozaj po gradu koliko hoces,

Jos jednom: UZIVAJ U NAJLEPSEM AUTU NA SVETU

Link to post
Share on other sites

Jaaako jaaaako lepo, bas redak primerak.....

A plin, moje misljene ako mnogo prelazis stavljaj sekvent sto pre...savet javi se Babicu i popricaj.

u zdravju ga te sluzi

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Juce je BMW prvi put bio u Sapcu kraj Save u dobro poznatoj klinici za iste i dobio kompletan novi namestaj..

08122009133.jpg

08122009135.jpg

08122009138.jpg

08122009139.jpg

ovako izgleda iz mog ugla..

08122009141.jpg

08122009144.jpg

Bas ovakva sedista sam trazio, i i dalje sam pod utiskom, potpuno je drugi auto.. Prezadovoljan sam, celo jutro ga cistim, preparkiravam, sedim u njemu.. Sinoc sam cimao drugara da me provoza malo i pozadi da vidim sta je LUX..

Inace odusevljen sam stanjem u kome je sve, moram i da iskoristim priliku da pohvalim Kliniku, prvi put sam bio kod njih, vidi se da su momci ozbiljni profesionalci i poznavaoci BMW vozila, a pored toga makslimalno su pedantni i korektni sto vrlo postujem.. Sve pohvale!!

Link to post
Share on other sites
dakle pošto babić neće da kaže, kazat ću ja da plinska boca neće ići zbog benzinskog rezervoara koji je točno pod spremištem za gumu. meni u zagrebačkom hak-u rekli da bi moglo jedino ako se rezervar spušta za 5cm, ali zamislimo svi koliko je tu zahebancije i testova, i u krajnjoj liniji rezervar koji je 5cm niže ;), pa ćeš vjerojatno odustati isto kao što sam odustao i ja kojem prvo nije padalo na pamet da će morati imati običnu bocu, jer meni je gepek strahovito potreban . .. ;)

USLOVI ZA CILINDRICNU BOCU SU DA JE NA 100mm OD ZADNJEG VEZNOG LIMA...

NISTA VISE... TOLIKO ...

Link to post
Share on other sites