Nove cene za registraciju motornih vozila


Recommended Posts

Registracija

Prvi koji će osetiti efekte ispeglanog budžeta jesu vozači automobila veće kubikaže ,kojima od 8. maja sledi poskupljenje registracije za sva vozila veća od 1.600 kubika. Njihova će registracija ubuduće koštati 7.500 dinara, a do sada su za vozilo staro do pet godina plaćali 6.600 dinara, što je najmanje poskupljenje. Po džepu će, kako je i najavljivano, biti udareni vlasnici vozila veće kubikaže pa će oni koji upravljaju automobilima preko 3.000 kubika prateću dokumentaciju platiti 155.000 dinara.

Pravo na popuste zbog starosti automobila prilikom registracije neće imati kao i od sada oni koji voze automobile mlađe od pet godina. Za automobil star između pet i osam godina registracija je jeftinija 15 odsto, a za vozilo staro od osam do deset godina 25 odsto. Svi automobili koji imaju više od decenije registruju se po 40 odsto manjoj ceni nego inače.

Međutim, računica kaže da će se na mukama, pored vozača luksuznih automobila, naći i oni koji vozaju dotrajale automobile.

Za 25 godina star automobil sa motorom od 2.0 l čija je tržišna vrednost 500-1.000 evra, u skladu s novim nametima, vlasnik će registraciju platiti 40.000 dinara, što je približno vrednosti samog automobila.

benzinskapumpat1.jpg

KATASTROFA

Link to post
Share on other sites

OVO je novina u odnosu na ranije popuste na starost vozila:

Posle dosadasnjeg stava 2. koji postaje stav 3. dodaje se stav 4, koji glasi:

„Izuzetno od stava 3. ovog člana, za putničke automobile i kombi vozila starosti 20 i vise godina, porez na upotrebu motornih vozila iznosi 20% od propisanog iznosa poreza na upotrebu motornih vozila iz st. 1. i 2. ovog člana.”

Ovo je izvadjeno iz usvojenog Zakona:

(klikni levo)

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat...Id=546&t=Z#

Link to post
Share on other sites

Imajuci u vidu ovaj moj prethodni post, dolazi se do zakljucka da su, za vozila stara 20 i vise godina, novi porezi nizi od ranijih...(ranije je bilo 60% od osnovne cene, a sada je 20% od osnovne cene)...

PREPORUKA....tabelu u ruke da vam agencije ne obracunaju vise u ovoj fazi uvodjenja novih poreza...

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio da proverim za registraciju i nova cena je 19500 din. a prosle god sam platio oko 21500din.

Link to post
Share on other sites
OVO je novina u odnosu na ranije popuste na starost vozila:

Posle dosadasnjeg stava 2. koji postaje stav 3. dodaje se stav 4, koji glasi:

„Izuzetno od stava 3. ovog člana, za putničke automobile i kombi vozila starosti 20 i vise godina, porez na upotrebu motornih vozila iznosi 20% od propisanog iznosa poreza na upotrebu motornih vozila iz st. 1. i 2. ovog člana.”

Ovo je izvadjeno iz usvojenog Zakona:

(klikni levo)

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat...Id=546&t=Z#

Da ali najveci deo clanova foruma i kluba voze automobile stare od 10 do 15 godina, a to je najnepovoljnije...

Link to post
Share on other sites
Imajuci u vidu ovaj moj prethodni post, dolazi se do zakljucka da su, za vozila stara 20 i vise godina, novi porezi nizi od ranijih...(ranije je bilo 60% od osnovne cene, a sada je 20% od osnovne cene)...

PREPORUKA....tabelu u ruke da vam agencije ne obracunaju vise u ovoj fazi uvodjenja novih poreza...

Ljilja je u pravu. Ne dopustimo da nas agncije deru...

Link to post
Share on other sites

COPY from Tanja...

idi na www.registracija-vozila.rs. otvori info registracija, popuni rubrike zapremina, snaga...bla, bla i tacno ce ti izracunati. onda pogledaj aktuelnosti i nadji prema godistu i zapremini koliki porez ti jos sleduje.

Link to post
Share on other sites
COPY from Tanja...

idi na www.registracija-vozila.rs. otvori info registracija, popuni rubrike zapremina, snaga...bla, bla i tacno ce ti izracunati. onda pogledaj aktuelnosti i nadji prema godistu i zapremini koliki porez ti jos sleduje.

Sad sam isprobala....Onaj iznos koji se dobije na kraju (posle svih uplatnica) je iznos koji ukljucuje i taj nesrecni porez..Zadnja uplatnica na kojoj pise "Budzet Republike Srbije" je iznos poreza (i zavisi od godista).

Link to post
Share on other sites

Ma j*bem ti legalni kriminal, 27000 rega za motor koji vozis jedva cetiri meseca u godini,ma pljacka cista ,samo dokle............................ :preved: :) :D :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Link to post
Share on other sites
Sad sam isprobala....Onaj iznos koji se dobije na kraju (posle svih uplatnica) je iznos koji ukljucuje i taj nesrecni porez..Zadnja uplatnica na kojoj pise "Budzet Republike Srbije" je iznos poreza (i zavisi od godista).

I ja sam posle videla da su i taj deo azurirali. Momci su fantasticni. Idu do detalja za svaku opstinu posebno.

Link to post
Share on other sites
Ma j*bem ti legalni kriminal, 27000 rega za motor koji vozis jedva cetiri meseca u godini,ma pljacka cista ,samo dokle............................ :preved: :) :D :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Znam da je lopovluk i to veliki. Na primer u austriji mozes u jednom danu da odjavis ili prijavis motor i naravno placas reg samo za dane koje vozis. A ne da te cede celu godinu. Pa ja tesko da cu da vozim motor za novu godinu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Citam da Hrvatska uvodi novi nacin oporezivanja vozila...i to prema vrednosti vozila (pretpostavljam procenjenoj sadasnjoj vrednosti) a ne prema snazi motora kao i kod nas...

Procenili su da bi na ovaj nacin godisnje zaradili vise za oko 20 mil EUR...

Link to post
Share on other sites

ma...mislim da su se Hrvati preracunali oko tih 20 mil eur...jedino ako im je vozni park u proseku starosti 5 godina pa uvode oporezivanje po vrednost vozila.....

Mislim da su ovi NASI ministri stavili na papir sve varijante da bi popunili budzet....i jednostavno krenuli sistemom "malih brojeva": bolje se budzet popunjava od velikog broja manjih uplata nego od malog broja velikih uplata...prosecna starost je 15 godina, a kubikaze izmedju 1,6-2,5 (recimo)

Link to post
Share on other sites