Recommended Posts

  • 9 months later...

Od malih motora najpouzdaniji agregat ,jako retki kvarovi i uz redovno odrzavanje moze dosta dugo da traje inace u osnovi je to usavrsena i naprednija verzija m40 motora ,sa lancem u razvodu ,odlicno resenom bregastom ,i modifikovanim ubrizgavanjem :)

Link to post
Share on other sites

Samo pohvale za m43,bez fabrickih mana za razliku od prethodnika m40 koji je najgori motor sto ga je napravio BMW,(izvinjavam se vlasnicima istih jer ovo govorim jer znam)problemi sa uljnom pumpom,bregastom,klackalicama,hidropodizacima,uz to su i na kais pa kad se prekine krive i ventile,kod m43 nema brige na lanac je. :)

Link to post
Share on other sites
jel te muci nesto konkretno.ja imam e36 m43 93 god.mozda mogi da budem od neke pomoci jar sam imao silnih problema sa njim. pozdrav

Ne druze bas suprotno motor je savrsen bez ikakvih problema za sada naravno uz redovno odrzavanje.Cisto me me je zanimalo i neko drugo misljenje posto mi je ovo prvi bmw.Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

bmw je pokusao sa m43 da osvjetla obraz poslije smeca m40...ali malo prekasno jer veliki broj ljudi (ukljucujuci i mene) prezire sve sto nosi oznaku m4x

da se nadovezem na ovo sto je klinik napiso...m43 je preuzeo revplucionarni DISA usis sa promjenjivom geometrijom sa m42 novije generacije i to mu omogucava dosta momenta na nizim obrtajima jer tad ukljuci mod dugog usisa a kad je u visokim onda je na modu kratkog usisa koji je pogodan za brzo zavrtavanje u crveno...starija braca su morala imati kompromis sa srednjim i fiksnim usisom sto im je bio hendikep...

e sad nesto mi se cini da bi ti mogao imati m43tu koji bi trebao da ima vanos na usisu...

motor je mali tezine,laganih pokretnih dijelova te uz pomenuti usis ima mogucnost da opere starijeg veceg brata m20b20 koji ima vise kubika kao i konjskih snaga...

mali potrosac u kombinaciji sa lakom nogom na gasu...

malo trazi a u odnosu na potrazivanja mnogo daje...nisam siguran ali mislim da je novija N generacija sa euro 3 zasnovana na m43...

problemcici koji se mogu javiti su zaostavstina od starije brace,DISA koja moze prouzrokovati nemiran rad zbog zaglavljivanja leptirova u usisu...

Link to post
Share on other sites

nije on niti za tebe niti za mene,ali je istina to sto smo pisali s tim da ga vozi neko spram svojim potrebama i zahtjevima :P

Link to post
Share on other sites

Sad bez zajebancije...

Dugo vec razmisljam sta da tutnem u auto..., znaci treba mi nesto zivahno i spremno za svakodnevne potrebe, sta misls kako bi taj M43 isao u kocki veoma laganoj???

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

I ja sam cuo da je dobar...Planiram da ga ubacim u moj auto .. Malo trosi a dobro ide i naj bitnije mala registracija...

Link to post
Share on other sites

E ovako taj motor je kod mene presao malo vise od 50000 km za 1,5 godinu samo pohvale!Prosao sam sa njim skoro celu evropu bez problema.Uz dobro odrzavanje njega ceka jos dosta km.Mali potrosac,jeftina registracija,jeftino odrzavanje za nase uslove odlican motor.Svako moze da misli sta hoce ali ja pricam iz svog iskustva.

Link to post
Share on other sites