Recommended Posts

Puska... Dobre slike. Svidja mi se sto se tu nalaze dve E34 i jedna E32. Trebao si slikati sve tri ladje, a najveca u sredinu.

Link to post
Share on other sites

E32 je od Sase iz Splita, radi se o M30B30 motoru i auto je nedavno kompletno lakiran. Stvarno lijep primjerak stare sedmice. Trenutno slaze jedan M30B34 u garazi, znaci generalka tako da ce to ici u auto + manual saltung

E34 je od drugog Sase iz Splita :preved: mozda ga neki znaju jer je admin na HR Forumu, radi se o M50B25 ali je evo ovaj tjedan taj motor otisao u jednu E36 icu a njegova petica je dobila 2.8i. Bude jos par dotjerivanja sa EWSom da pali kako treba, a na motor je stavljena usisna od 2.5i + neke jace dizne + jos je nesto radio nisam ga pozorno slusao u glavnom bude konja viska..

Moja je stock, od radova sta sam imao svi su hajdemo reci redovno odrzavanje: promijenio gumu na usisu, stavio nov killer, nov visco + propeler, novi filteri, disk ploce + plocice + kociono ulje, i tako to, evo jucer sam kupio i novo kuciste termostata posto je to boljka ovih motora, kuciste se radi od plastike i vremenom zna ciknuti. Moje jos nije ali malo pusta vodu na sastavu pa cu ga ovih dana zamijenuti.

Shadow line mi pase kako je kolega gore napisao da skinem ove lajsne, mozda u buducnosti. Sada bih vise volio naci novije oplate na vratima jer su ove dale svoje. Tesko mi je to za pronaci radi boje interijera, a kada bih gledao vise bi isao na oplate od facelifta pa ako netko zna jeli pasu na saraf volio bih da kaze jos bolje ako je saznanje iz prve ruke i ako ima DIY.

Evo jos par slika:

P1000895.jpg

P1000993.jpg

P1000995.jpg

P1000997.jpg

Photo-0047.jpg

Evo opet sedmice

P1000866.jpg

Stari hladnjak

IMAGE_119.jpg

Novi hladnjak

IMAGE_123.jpg

Jos jedna moja E34 (sada bivsa) M30B34

IMAGE_108.jpg

P1010142.jpg

Link to post
Share on other sites
Prelep bendza vec sam to rekao na jednom forumu!

Ukrascu ti felne!!! :) :D

Hmm j***m ti sunce ne radi mi to, i ovako spavam na jedno oko.. sada cu spavati sa ocima sirom otvorenim :preved:

Link to post
Share on other sites
extra je auto, a koji je to motor M30B34?

3.5i 12v motor se po BMW specifikacijama zove M30B34 jer u biti ima nesto sitno iznad 3400 kubika ako cemo precizno, ali radi ostalih modela i da ne kvare dobro poznati raspored na model auta se stavlja oznaka 535 ali ako bi trazili dlaku u jajetu bilo bi 534 :mellow:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo malo slika sta se radilo na autu, nisam ih stigao prije postaviti i nije sve radjeno odjednom nego eto koliko je kod mene vec...

Prvo sto sam skuzio prilikom kupovine jeste to da je gubio rashladnu tekucinu.. imao sam jednom fles sa proslim autom te sam sto prije sanirao kvar.

stari killer

IMAGE_119.jpg

novi killer

IMAGE_120.jpg

IMAGE_121.jpg

Kasnije nakon dugo bezuspjesnog trazenja po otpadima narucena i montirana plastika na hladnjaku OEM iz Tomica

plastika.jpg

Sljedece sto sam primjetio je popucalo crijevo na usisu

IMAGE_156.jpg

zamjenuto novim

IMAGE_155.jpg

IMAGE_157.jpg

Novi BMW emblem

P1000894.jpg

Nakon toga je uslijedio servis kocnica i izmjena ulja i nove svjecice

p1010567res.jpg

Nakon zamjene svjecica bezze malo gledam kako radi i skuzim kapljicu

res2b.jpg

Skinem kuciste termostata i zamijenim ga novim iz Tomica

image014x.jpg

image017c.jpg

image018z.jpg

image021s.jpg

To je to ... ako bude jos sta obavijestim vas :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Stavljene su i nove gume, JBG radi razlike u dimenzijama pozadi su hankook a prednje sportiva.. znam znam nisu mischelin ali bolje i ove nove da mjenjam svake 2 godine vec mischelin pa da ih drzim 5 godina na autu dok skucam za druge :)

Danas ako bude sve po planu mjenjaju se ramena lamforder sva 4 a krajnice su stavljene prije 3 dana tako da ce prednji dio ovjesa biti kako se kaze (utegnut), nije da zadnji nece, njemu trenutno nista ne fali :D

Link to post
Share on other sites