Recommended Posts

evo ovako:sta bi se dobilo kad bi postojeci 4.10 diff,zamenio za 3.64?mislim na ubrzanja,potrosnju,opterecenje motora tj. da li bi se obrtaji povecali ili smanjili u odredjenom rezimu rada(stepenima prenosa),sta je sa max brzinom,da li se do nje stize brze,sporije..sta vec?imam tu jedan primerak diff-a,pa rekoh da se informisem jer nije komplikovano za montiranje,pa da zamenim......jer sve mi se cini......ovaj moj ima dobra ubrzanja 1,2,3(za svoju snagu),ali do max brzine.....mu trebaaa.....i to ponekad ide na zivce(jer ne vozi se cesto do max jel'te,nije zdravo iz mnogo razloga).hvala!

Link to post
Share on other sites

Ne bi nista dobio nego bi sve izgubio!!! :clapping:

Ja na mom 325 imam 3.72 a zelim da idem na 3.91 ili 4.10...

Za tebe bi bilo bolje kad bi stavio jos kraci, 4.45 mu je oznaka valjda, jedino bi sa njim dobio bolja ubrzanja...

Sa 3.64 bi dobio da na manjim obrtajima ides vecom brzinom, tako bi recimo na dosadanjih 3000 obrataja sa kojim si isao 100km/h sada bi isao 120 na primer, eto.... mozda bi malo smanjio potrosnju na otvorenom.....

Link to post
Share on other sites

Pa lepo ti je rekao TOKYO , veci prenosni (4.10) odnos bolja ubrzanja - manja maksimalna brzina.

Manji prenosni (3.64) losija ubrzanja - veca maksimalan brzina.

ali to sve pod uslovm da tvoj motor moze moze da dostigne obrtaje sa manjim prenosom.

Ja sam na mom 320 is stavio prenosni odnos 3.91 jer me maksimalna brzina ne zanim mnogo ali su mi bitna silovita ubrzanja , fabricki prenos mu je bio 3.46 . U praksi to znaci da sam na 3000 RPM u 5. brzini isao oko 110 km/h a sa prenosom 3.91 idem 90 km/h , srazmerno tome mi i auto vise trosi jer za neke brzine preko 120 km/h motor mi je preko 4000 RPM.

Moras da razgranicis sta ti vise znaci ubrzanje ili max speed pa prema tome da stavljas neki drugi prenos. ali ne zaboravi da moze da se desi da tvoj motor sa nekim duzim prenosom mozda ne dostigne kranje obrtaje u 5. brzini. Nadam se da sam ti pomogao . :preved:

Link to post
Share on other sites

To je maltretiranje motora, bespotrebno, vece mucenje u nizim (najkoriscenijim) brzinama i povecana potrosnja u istim;

zarad malo povecane krajnje brzine.

Mozda nesto izmedju, taj 3.91 ,jer je na motoru od 55kw/75ks 4.10 dif.

Voleo bih i ja da cujem nekog ko je sve ovo probao u praksi.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...