imitacija hroma


Recommended Posts

nigde , ja sam nasao nesto sto su nazivali najbolje , ali vrlo brzo se ljusti a u kombinaciji sa bezbojnim lakom boja se pretvara u tamno sivu , za sta ti konkretno treba???

Link to post
Share on other sites

Za felne. Odlucio sam jedan deo felni ofarbati takvim sprejem da vidim kako izgleda. Za nekog majstora sto nanosi hrom na aluminijum, ne moram ni pitati! Trazio sam pre par godina, ali bezuspesno.

Link to post
Share on other sites

nanosio sam ja taj sprej ali posle samo jednog dana skida se prstima bez problema , ne trosi pare bezveze

Link to post
Share on other sites

ja sam moje felne na bmw-u radio u fazonu mesanja neke alu boje i kao hrom boja , znaci nesto slicno hromu , lepe rezultate sam dobio ali ipak nije to bas bas to

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

hmhm, sad cu ja malo da lupim, ali mislim da ta boja nije dozvoljena. Inace, bilo bi mnooogo vise mercedesa i bmwa hromiranih, a ne samo na wallpaperima. Izvinjavam se ako gresim

Link to post
Share on other sites

Zamislite da je ceo auto hromiran,pa se zakaci negde,pa ga rasturaj celog da bi ga potopio u "kupatilo" koliko materijala treba za to "kupatilo".Hromirane felne izgledaju "bezobrazno" pogotovo na starim kolima koja se ne voze i idu samo po paradama!

Link to post
Share on other sites

Ima li gde u Srbiji, ne znam, verovatno se moze naci negde ali znam da je papreno, mozda kosta kao ceo tvoj auto, tako da nema smisla ni razmisljati o tome.

Ja sam se raspitivao zbog felni, i neko mi je rekao da nije ispod 1000e, tako da sam odustao u startu. Ako bas zelite to a imate kinte, raspitajte se jos negde, pa ako moj info nije tacan, vec je to jeftinije, javite, da odradim i ja felnice.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Zna li neko gde se mogu kupiti sprejevi (kvalitetniji) koji su imitacija hroma?

Ja znam......e ovako-----ovamo (nl) imaju neki program na tv neka kopija mtv-a sa pimp my ride ...kao doteras neku krsotinu i oni ti srede i ti se kao odusevis posto je gratis ,a gratis i zika i kao mnogo dobro uradjeno..sponsor repa ,tv repa bla bla bla. medjutim jednoj ribi su sredili (putnicko vozilo-posto nije bio bmw) i iznutra joj naneo sprejom HroM.Celu instrument tablu .Mnooogo zestoko izgledalo...sutra dan sam odmah potrazio prof prodavnice i nasao odgovor na pitanja'.Medjutim niko od prodavaca nije tvrdio da ostaje duze sjaj od mesec dana i da je alergican na brisanje krpom(preprskati ga bezbojnim lakom nema efekta).....ali posto znam da japanci na kopijama od harleyki stavljaju mnogo hroma (plasiku/poliester izhromiraju) razpitao sam se kako se to radi .Elktrolizom se nanosi nikel pa hrom na metalnu podlogu i onda ide na poliranje medjutim kod plastike je drugaciji proces ali je i to izvodljivo. Sve u svemu da skratim pricu ..ako nisi jos nasao ili odlucis da to radis sprejom ja bih mogao da ti donesem ....sacekas me negde uz put i tako...nadam se da sam malo pomogao

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ni u lidilu nemojte davati branike na novo hromiranje. U Beogradu postoji svega 2 ili 3 servisa koji se time bave i svi rade skup i los posao. Taj hrom koji bi oni naneli je znatno tanji i losiji od fabrickog, a desava se da pozuti i oljusti se posle prve kise! Za tih 250-300 € koliko bi kostalo hromiranje i poliranje jednog branika moze da se uzme favricki nov, a isto vazi i za manje vise sve druge delove. Sto se hrom spreja tice, to moze da bude samo privremeno resenje. Dosta je osteljiv, dugo se susi i tesko prianja na glatke povrsine. Cuo sam da se prodaje i neki nikl sprej od oko 50 € za bocu, ali to nisam probao. Ovaj klasicni hrom kosta oko 300 din.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...