Recommended Posts

pozdrav. ganjam ovih dana da kupim e36 325i ili 328i. zanima me po cemu mogu vidjeti koji je motor u autu, po cemu se razlikuju 320, 325, 328. na izgled su svi isti. postoi li neka caka po kojoj mogu biti siguran koji ju to motor. konkretno me zanima 328i. prije dva dana sam gledao jednog 325i i ne cini mi se da je 2.5 u njemu, auto ne ide nikako, koda je los 2.0 motor u njemu. sutra idem gledati jednog 2.8 coupe pa mi treba ta informacija ako neko zna. hvala unapred. pozzzz...

Link to post
Share on other sites

Pa ovde sve sami znalci, cudo da nema odgovora.

1.Najpouzdanije je da na ovom sajtu upises broj sasije odnosno poslednjih sedam znakova i dobices fabriske podatke o tom autu i o motoru koji je fabricki ugradje( ovo je nebitno ukoliko je menjan motor).

2.Proveri obavezno broj motora i po tom broju mozes da vidis koji je motor u pitanju,pod uslovom da nije prekucan.

To je ono sto ti ja mogu reci a sigurno postoji jos neka fora ali nisam siguran( mislim da ima znak na bloku).

VIN Decoder

Link to post
Share on other sites

Razlike spolja skoro i da nema. Stariji tipovi motora M50 ( 2.0 i 2.5 ) imaju ravniju usisnu granu, takodje nemaju vanos, dok M52 imaju vanos i zaobljeniju granu. Razlika izmedju 2.0, 2.5 i 2.8 spolja je u velicini precnika usisa za vazduh. 2.0 i 2.5 imaju 70 mm, a 2.8 ima 80 mm.

Osnovni nacin je oznaka koda na motoru. Motori od 2000 cc imaju oznaku 206S1,2 ili3, motori od 2500 cc imaju oznaku 25S61,2 ili3 i motori od 2800 cc imaju 286S2ili3.

Vozio sam M52 od 2.0, sada vozim od 2.8. Razlika u delovima za odrzavanje je dosta velika za odredjene delove ( filter za gorivo, plocice, diskovi..), mada dosta delova se i podudara.

Link to post
Share on other sites

Update

Ovaj kod treba pored toga sto stoji na motoru, mora biti i na nalepnici od levog kosa, ako gledas kada stojih ispred auta. A razlika u vuci 2.0 i 2.8 je nebo i zemlja. Cak se primecuje dosta i izmedju 2.5 i 2.8, ne zbog snage (razlika je 1 KS), vec zbog obrtnog momenta.

Link to post
Share on other sites

hvala puno. isao sam gledati jednog 328i coupe, m-optik, full oprema 1998g.p. najvjerovatnije ce biti angazovan ako ne ode prije nego ja nekom utalim mecku od starog.

hvala jos jednom. pozdrav svima...

Link to post
Share on other sites