Recommended Posts

Cao svima. da li neko zna...

kako da napravim sper diferencijal na mom 325 koji ima obican???

da li mogu da se kupe delovi da se ubace u ovaj moj pa da bude sper???

i da li bi npr. pasovali delovi iz M-a??? ;

posto sam sper na pasuje jer su poluosovine od M-a deblje, i srafovi veci kojima se pricvrscuju..bar mi tako rece lik koji se kao razume..

ako je moguce napraviti nesto tako, koliko bi to kostalo?

ili bar gde bih tako nesto mogao da potrazim u bg-u..

svaka ideja je dobrodosla... :lol:

Link to post
Share on other sites

ahaaa..

mada ja bih bas hteo ovaj odnos koji fabricki imam na kolima, ne jurim ubrzanje...

zato sam mislio mozda mi se isplati da zamenim to sto treba..pa da bude sper..a odnos da ostane isti...

gde bih mogao te delove da potrazim??

..a ako je to skuplje od 150e, onda bih ceo kupio, s istim odnosom samo sper, ako to moze da se nadje kod nas za toliko para..

Link to post
Share on other sites
uzmi sa 325 coupe-a i gotovo sve fabricki i sve pase sraf na sraf

aaa stvarno..pa zar svi coupei imaju sper diferencijal?? da nije samo na IS varijantama ili tako nesto??

ako je tako onda pada novi dif sigurno :lol: :acute: :)

Link to post
Share on other sites

ok...inace sam se razmisljao da uradim nesto slicno :lol:

da ne zna neko gde mogu da vidim koji je odnos moj dif?i koji su odnosi na ostalim e36, da znam odprilike sta trazim?

neki link, bilo sta.. :acute:

Link to post
Share on other sites
Kad smo vec kod spera jel tacno da IS ima fabricki sper ili je to samo zvaka?

eee pa to sam ja cuo...da IS-ovi imaju sper..i neke 25-ice, koje i nisu IS, samo se ne zna koje su..barem dok se ne proveri na samom autu..

a kad smo vec kod toga, proveravas da li je sper tako sto dignes na dizalicu auto (ili samo zadnje tockove), i vrtis jedan tocak rukom:

-ako se ne vrti drugi tocak, nije sper

-ako se vrti drugi isto kao i taj koji vrtis, jeste sper

-ako se drugi vrti ali ne bas dobro, sper-ali je vreme za remont :acute:

pa moj plan je da nadjem par coupe-a, mozda i neki IS uleti po nekim otpadima, pa cu tako da proverim, kad nadjem kupujem :lol: inace je pocelo da mi curi ulje iz ovog mog...

Link to post
Share on other sites
kada na obicnom diffu okreces tocak rukom,drugi tocak se okrece u suprotnom smeru,kada je sperovan diff oba tocka se okrecu u istu stranu

jesi siguran??

mislim da drugi tocak stoji..nema logike da ide u suprotnu stranu..a i na mom sam pre neki dan to radio bas, jer je bio na dizalici, i drugi tocak stoji, kad krenem da okrecem malo se cimne na istu stranu i onda stoji..

Link to post
Share on other sites

1. nemaju svi IS-ovi sper

2. moze da se kupi nov sper za tvoj diff al ne zelis da znas koliko kosta

3. pase od M3 na tvoj bez vecih problema, svi delovi koji ti trebaju vec imas samo se isprepakuju, tako da reci tom majstoru da se ostavi bmw-a...

4. tvoj je 3.15 isto kao i vecina M-ova kod nas

kad spremis 100eu dobijes fabricki za 325 u roku od par sati, ili od M-a za 150eu !

i jedan i drugi su isti prenos kao i tvoj, razlika je malo u robusnosti samog spera i par delova vise u M-ovom, i naravno kg samo kuciste je isto...

Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novu temu vezanu za isto i nadam se da ne smeta.

Ja hocu da stavim sper kod mene na e39 ali nigde nisam do sad uspeo da nadjem za e39.

E sad , jel pase to sa nekog drugog modela ili se pakuje moj ili ima neka treca varijanta i koje su cene?

Link to post
Share on other sites
jesi siguran??

mislim da drugi tocak stoji..nema logike da ide u suprotnu stranu..a i na mom sam pre neki dan to radio bas, jer je bio na dizalici, i drugi tocak stoji, kad krenem da okrecem malo se cimne na istu stranu i onda stoji..

podignes auto,ostavis ga u brzini,i okreces jedan tocak.probaj pa ce ti se samo kasti

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

najlakse je da se auto izbaci iz brzine, spusti rucna i podigne jedan tocak, ako tocak ne moze da se okrece ima sper i to dobar, ako moze ali malo teze onda je sper popustio a ako se lako okrece nema sper... prenos citas na tablici koja je zavrnuta za deklu diferencijala... x.xx npr. 3.15 ako nema plocica moze i da se obelezi i izracuna koji je prenos... nije istina da teze skrece, ponasa se drugacije u krivini ali po meni mnogo bolje nego bez spera, a po snegu je obavezan :)

Link to post
Share on other sites

kod šper diferencijala točkovi se vrte u istom smijeru a kod običnog u suprotnom

ako ima pločicu na njoj piše omjer i ako ispred tog omjera stoji slovo S onda ima šper ako nema slova nema šper

i na kraju omjeri

bmwe36diffew9.jpg

bmwe36diffatq5.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nije to neka velika razlika, mozda svega 7-8%, imas na netu calculator za prenos pa pogledaj!! :)

Link to post
Share on other sites

nije velika razlika a smanjice ti potrosnju na otvorenom !

...e sad dal taj 2.0 ima snage da zablokira sper to je pitanje koje bi mene interesovalo ?

Link to post
Share on other sites