Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad mu je neko 'bao kevu to se odmah vidi a ne posle nekog vremena, kako god okrenes sve je vise onih kojima je zaseo, ne znam puno njih koji su srecni sa BMW-om...

Jbg...Svaki polovnjak mora da ti se smuči,nije samo BMW...Ovo što se Alex-u desilo je njesra samo takvo... :)

Link to post
Share on other sites

Jbg, i ja sam imao dosta problema sa BMW-om a znam i dosta ljudi koji voze BMW i isto tako ih nesto stalno zeza.

Zakljucio sam da je BMW isti kao i svaki drugi auto u smislu podloznosto kvarovima. Svaki auto ima neku manu pa isto tako i BMW. E sad, to sto smo mi zaljubljenici i zaludjenici u BMW, to je vec nas problem.

Cinjenica koja meni jedino smeta je to sto su delovi za BMW skuplji najmanje 50% od istog dela koji taj isti proizvodjac pravi za neku drugu marku automobila. A i kad odes kod majstora uvek ti naplati vise za rad zato sto vozis BMW.

Ali sve ovo je nemerljivo sa osecajem kad vozis BMW.

BMW je ipak BMW.

Link to post
Share on other sites

Ma da bre,rasprodajte vi sve to jebes BMW govno kakvog nema,j***m ti konstruktora kada se probusi blok,meni se to na ladi nikad nije desilo

Link to post
Share on other sites

Znaci ja sam opterecen po pitanju hladnog starta, moj menjac kad vozim lagano obicno salta na oko 1600rpm, ali kad je hladan salta na oko 2200rpm, meni su to visoki rpm pa ja dok ne predje temp onu plavu zonu saltam manuelno na 1500rpm, cak me i scooter nervira sto mora da mu dam jaci gas da podje a hladan motor pa ga pre prve voznje pustim skoro minut u mestu da drnda, a ima likova koje znam da sibaju u blokadu leden motor i nisu nikad imali ovako nesto, jbg kad te oce onda te oce , sta ces...................

Link to post
Share on other sites
Cuj, nije kriv kontruktor, krivi su vozaci koji patosiraju gas kad je motor hladan i koji koriste no name ulje.

Prvo pravilo kod mene, kada kupis auto ( posto sam uvek kupovao polovne), uradis mu kompletan servis ( kaisevi, spaneri, filteri i ulja za 328 mi je izaslo sve nepunih 500 evra i sve racune cuvam, koji verovali ili ne mnogo znace kada prodajes auto), a posle toga vozis ga po volji. Nikada hladan start. Ujutro kada je prvo paljenje ( za posao ili obaveze u gradu), ja dok popusim cigaretu on radi u mestu i nisam imao problema sa istim. Kada kupujem auto, uvek idem sa majstorom i vrsim proveru na prvo paljenje ( koje pokaze mnogo stvari ). desavalo mi se da mi se auto mnogo svidja na oko, ali zbog stanja motora isti nisam hteo da kupujem.

Link to post
Share on other sites
E takve bih streljao,a onda nije kriv BMW kao sto neki kukaju

Opet nista.

Probijanje bloka je djelo glupog i retardiranog vozaca, ali kad crkavaju ABS modul, LCM, CCV, FSU, CPS, CaPS, ASC CU, GM, SRS, pixeli, senzori nivoa goriva, dihtung dekle ventila, vodena pumpa, kuciste termostata, plasticni hladnjak, podizaci, mehanizam sibera, ventilator klime, lezajevi tockova, vanos, visokotonci, brava paljenja, automatski mjenjac, alternator, servo pumpa, katalizatori, O2 senzori, drzaci za case.....sve je ovo BMW-ov fuseraj. I nazalost, ovo je tek 15% problema BMW-a 5, ovi problemi nemaju nikakve veze sa kulturom vozaca.

I jos nesto, rekao sam ja ovom retardiranom vozacu, da stavi PLASTICNU BLATARICU ispod blatobrana, jer BMW ima crijevo za vazduh koje ide do dolje, unutra u branik i kad vozis po lokvama to moze da usisa vodu i to je kraj, posebno ako to crijevo je slomljeno od sudara ili slicno. Ne kazem da je to suspect u ovom slucaju ali...

Link to post
Share on other sites

Da ne generalizujemo, hladno stiskanje jebe motor najvise kad unutra pumpa gusto ulje, 10 ili 15 40.

Ako unutra imas 0-40, samo ceraj, malo ga moras pazit, ali ne kao kad imas 10 ili 15 ulje.

Link to post
Share on other sites

Motor smo izvukli vani ali nismo stigli da ga rastavimo, to sledi sutra, mada uveliko mirishe 4.4V8 sa 286ks iz X5.

Link to post
Share on other sites

Na zadnjoj slici se vidi kako izlazi ulje iz vodenog prostora, klipnjaca probila vodeni prostor iz kog je izisla voda i zavrshila u karteru, hilzne i klipovi u SAVRSENOM stanju, kao da auto nije vozen.

Radilica na oko dobra ali u ponedeljak ide na proveru, pa ako je ok mozda odlucim i da sklapam moje delove na drugi blok a ako ne onda 4.4.

Hteo sam da slikam i blok iznutra i klipnjacu ali mi se ispraznila batt na aparatu pa cu sutra.

Link to post
Share on other sites

Rekoh ti ja da je klipnjaca a ti mi ne verujes

Link to post
Share on other sites
Opet nista.

Probijanje bloka je djelo glupog i retardiranog vozaca, ali kad crkavaju ABS modul, LCM, CCV, FSU, CPS, CaPS, ASC CU, GM, SRS, pixeli, senzori nivoa goriva, dihtung dekle ventila, vodena pumpa, kuciste termostata, plasticni hladnjak, podizaci, mehanizam sibera, ventilator klime, lezajevi tockova, vanos, visokotonci, brava paljenja, automatski mjenjac, alternator, servo pumpa, katalizatori, O2 senzori, drzaci za case.....sve je ovo BMW-ov fuseraj. I nazalost, ovo je tek 15% problema BMW-a 5, ovi problemi nemaju nikakve veze sa kulturom vozaca.

I jos nesto, rekao sam ja ovom retardiranom vozacu, da stavi PLASTICNU BLATARICU ispod blatobrana, jer BMW ima crijevo za vazduh koje ide do dolje, unutra u branik i kad vozis po lokvama to moze da usisa vodu i to je kraj, posebno ako to crijevo je slomljeno od sudara ili slicno. Ne kazem da je to suspect u ovom slucaju ali...

Brate prodas BMW i vise ga ne vozis i resio si problem BMWa

Link to post
Share on other sites