Recommended Posts

predpostavljam da je dosta njih imalo problema sa centralnom bravom, kao sto i ja imam...kad zakljucavam preko daljinca od alarma, on zakljuca pa odkljuca, pa moram da stisnem jos jednom da kao opet odkljuca, pa treci put da stvarno zakljuca...pritom od suvozaca mi ne radi centralna... gde se nalazi glavni modul za centralne brave u E-34? pogledao bi kakva je situacija sa njim...video sam negde da je neko savetovao da se provere kablovi neki u gepeku, to sam gldao cini mi se da je tu sve ok...

Link to post
Share on other sites

Vidi nije ti to do centralne, ne trazi modul kada resis problem na suvozacevim vratima sve ce ti raditi kako treba. Brava ti je na suvozacevim blokirana ili zaribala pa pravi problem. Link koji ti je poslao BMW 528iA daje ti sve potrebno da sredis tu bravu i centralna ce ti raditi normalno

Link to post
Share on other sites

To sto ti se desava sa zakljucavanjem se desava i meni na E34, zakljucava svaki drugi put. Nisam uspeo da resim to mada sam se raspitao pa sam dobio informaciju da im je to "boljka" i da se ne zajebavam sa tim - menjao sam motore, brave, itd trazio koja zeza i na kraju odustao. Sada kada otkljucavam auto, ponovo upalim alarm pa ugasim - onda dobijem da onaj "drugi put" kada zakljuca, dodje na red kada se parkiram.

Srecno ti zelim sa tim problemom, ja sam digao ruke! POZDRAV!

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem na e 36 sa centralnom...Čas je radila čas nije...Problem je bio u modulu,pa smo stavili releje i više ne ide preko modula....Sad radi kao nova...A čovek gde sam ugrađivao alarm i mnogi servisi su tvrdili da su mi stradali i motori i modul....Sad samo još je ostalo svetlo od kabine da prevežem jer i ono zeza nekad....Sve sa relejima i rukama izašlo me 2000din...Ako nekom treba broj majstora neka mi javi da mu pošaljem na PM...

Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio 3 modula...Sa njima ništa tek nije htelo da radi...Ako hoćeš modul kupiš u alone-u za 18000 i programiranje istog je bilo 5000din...Zato sam išao na releje...Mislio sam da je struja negde...Ali je on jednostavno pravio probvlem...Otključa sam zaključa,pali gasi svetlo...

Link to post
Share on other sites

Napisao sam vam gore, glavi vam brava odnosno pruza otpor, zato vrati pa na drugo zakljucavanje tu bravu ne dira vec zakljucava preostale. Najcesci problem je na motorcicu koji zakljucava rezervoar. Znaci neka brava ne radi kako treba ili je zaribala ili dovoljno mali otpor da joj nesto pruzi i ona ne zabravi. Ako zelite da proverite otkacite struju sa motorcica koji zakljucava gepek (najlakse se skida tapacir i dolazi do njega) videcete da onda modul ponavlja zakljucavanje jer ta brava ne radi. Isto kao i kada ne zatvorite vrata lepo pa centralna odmah otkljuca. Zbog otpora koji motorcic pretrpi. Uzaludno je menjati modul jer modul radi!

Link to post
Share on other sites

skinuo tapacirung na vratima dosao do brave i video da je slomljen jedan deo koji pokrece centralan da bi se brava uopste i zakljucavala...yamenio sam bravu, sad se yakljucava i otkljucava pomocu centralne, ali i dalje se desava isto prilikom zakljucavanja tj otkljucavanja....uglavnom iy 2-3 puta uspem da uradim sta sam hteo...

max power-ne razumem te bas najbolje sta da uradim sa zadnjim vratima gepeka...i motorcicem na vratima rezervoara?

Link to post
Share on other sites

Proveri da li onaj mali "pipak" ili "osovinica"...kako vec se zove koja zakljucava vratanca od rezervoara izlazi do kraja, tj. da li glavi negde. Jer ako on zaglavljuje odnosno motor dobija otpor centralna ponavlja zakljucavanje. Vidi proveri to da li lepo radi, tj da li do kraja izlazi onaj pipak.

A gepeka sto se tice sam hteo samo da demonstriram da ukoliko je neka brava u prekidu ili zariba, ili jednostavno ne dolazi struja do nje, centralna radi takve stvari kao i tebi, zakljuca pa otkljuca pa moras ponovo. Stvarno mislim da te zeza jos neka od brava, sad mozda gresim ali ja bih tu najpre trazio resenje.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...