Recommended Posts

dali je tacno da ako auto nema katalizator da sonda (lambasonda) nema nikakav efekt kazu da nema dovoljno zagrejavanje i da ne funkcionise kao sto treba..meni auto nesto podiz gas mijenjao sam mu regulator za gas (sauk) ali ponovo je poceo nakon nekoliko dna da daje gas sam od sebe sta trebam da radim..i josh jedno pitanje ..sta znaci kad na displeju pise (low beam) znam sta znaci ali neznam sta hoce sa tim da kaze kakav je kvar u pitanju..hvala vam majstori :)

Link to post
Share on other sites

Low beam si kratka svijetla, vjerovatno ti ne radi jedna.

Ako imas lambde posle katalizatora onda moze da dodje do havarije na radu motora. Ako nemas lambde posle kata onda nemas problema.

Link to post
Share on other sites

I kod mene je bio isti problem...ispod haube pored osiguraca imaju veliki releji,jedan od njih je za svetla,kada sam njega zamenio dobio sam kratka svetla i greska se izbrisala

Link to post
Share on other sites

U pravu si,nisam sve procitao... Ako rade svetla po meni treba zanemariti to sto pise kompijuter i on nekada ispisuje greske bezveze.

Tako na primer meni javlja gresku za ABS,gori lampica,kada dam gas lampica se ugasi i obrnuto...

Link to post
Share on other sites

Kako sam juce ovo napisao i krenuo do grada,ugasila mi se sedmica na sred Bulevara...koji sam zastoj napravioo..

Naime,alternator je crko i nije punio akumulator ali ja to nisam znao jer me je mrzelo da zamenim sijalicu od akumulatora na instrument tabli...

Jedva smo odvukli dve tone tezak auto do servisa gde sam stavio polovan alternator skinut sa 3.5 motora...malo je jaci od mog starog(za oko20ampera) ali mislim da to nije problem?Sada radi kao sat...

Stavio sam i neke BOSCH iridijum svecice ali mislim da mi auto slabije sada vuce?

Na njm su isto bile BOSCH svecice ali sa oznakom BMW...da li da njih vrati nazad,na oko nisu lose...

Link to post
Share on other sites

imao sam BOSCH sa BMW znakom

sada sam stavio isto BOSCH ali bez BMW znaka na njima...

sto se tice ABS-a,radi odlicno,lampica se ugasila...verovatno nije imao dovljno struje pa nije hteo da radi

Link to post
Share on other sites

Evo sta pise na svecicama(nadam se da je to to) +34 pa WR 8 LC+

Ali nije do svecica...vratio sam one stare i isti problem,auto je mnogo lenj,kao da vozim juga...

Link to post
Share on other sites

Uzmi instrument - obican unimer i proveri voltazu, koliko volti puni alternator. To sto si se ugasio (u bulevaru) znaci da je auto potpuno ostao bez struje - inace lampica za alternator se ne pali uvek, alternator moze i da puni ali premalo tako da lampica nece se upaliti ali da znas za ubuduce KADA SE UPALI LAMPICA OD ABS-a OBAVEZNO PROVERI NAPON U STRUJNOM KOLU JER SE ONA PRVA PALI AKO JE NAPON PAO ISPOD ODREDJENE GRANICE! Mislim da je oko 14V ok, 13,4-14,4V ako je sve ok.

Imao sam isti problem na E34 i kod mene je posle zamenjenog alternatora ponovo se desilo isto, za par nedelja lampica od ABS-a se upalila i ostao sam bez struje. Ispalo je da mi je anlaser izvlacio struju i drndao vunu i nijednom mi se nije upalila lampica na tabli da ne puni akumulator- btw ispravna lampca...

Link to post
Share on other sites

bas citam ovo sto se prica o alternatoru meni se auto gasilo tako isto al kad se ugasi nema struje nigde na motoru znaci nista mu ne radi i vazda sam sumljao na senzor za paljenje,nego to sam sredio i hvala bogu radi dobro sad ko zmaj a abs lampica mi se upalila ima neki mesec dali je moguce da je alternator i kod mene los hmm???

Link to post
Share on other sites