Sam prebacuje sa plina na benzin


Recommended Posts

Pocelo je ovih dana, na manjim obrtajima, najcesce kad stanem na semafor, uredjaj sam prebaci sa plina na benzin, dodam gas, na 2000 rpm prebaci bna plin i posle nekog vremena ponovo. Probao sam da stavim prekidac u polozaj SAMO PLIN, medjutim opet isto, motor je m 42, plin je obican Lovato.

Zna li ko sta mu je?

Link to post
Share on other sites

Zapusen filter

ako ima senzor temperature prebacivanja moguce da je los, moguce da ima los kontakt, moguce da nemas dovoljno vode u sistem, a kad kazes na manjim obrtajima...sta znam, mozda losa vodena pumpa...

slab pritisak (blokiranje u sistem (filter, crijeva))

los senzor pritiska (ako ga ima)

prekidac

A najvise mi smrdi na:

los tacho signal, svaki serviser moze da ti stavi pojacivac tacho signala i vise neces imat problema.

Odakle dobijes tacho signal? Od crne zice na dzeku kompa ili od bobine?

Link to post
Share on other sites

Prekidac je nov ima mesec dana da sam menjao posto sam stari polomio, a impuls je izvlacio Babic posto kad sam kupio auto bio je izvucen na nevidjen nacin, tako da mislim da nije ni to.

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, promenio sam nekidan membrane na isparivacu, prvo nisam verovao sta se sve skupilo unutra i na sta lice stare membrane. Sad mi auto ide mnogo bolje, mirnije radi i verovatno manje trosi, to cu znati kad izmerim. Membrane sam nasao odlicne za 6 eur, poduhvat je jednostavan pa ga toplo preporucujem.

Link to post
Share on other sites

Slucajno sam pronasao coveka koji pravi membrane, dihtunge i slicno, tako da je to proizvodjacka cena, veoma su kvalitetne jer su vulkanizirane... Zamena je laka, pozoves Babica i on ti objasni :drinks: ...salim se naravno, prvo zavrnes ventil na boci, upalis auto i prebacis na plin. kad se auto sam ugasi jer je potrosio sve iz cevi prvo skines creva od vode sa isparivaca, zatim ostatak instalacija. Skines isparivac, odvrnes sve srafove koje vidis na njemu i rasturis ga, operes ga nitro razredjivacem i cetkicom, moze i benzin. Sa svake strane isparivaca postoji po jedna klackalica i na njoj gumica, zamenis te gumice, stavis nove membrane i sve vratis kako je bilo. Dok rasturas pazi sta odakle skidas da bi znao gde sta da vratis, mada je tako napravljeno da ne mozes da pogresis. Kada si zatvorio isparivac vratis ga na kola i sva creva na svoje mesto, odvrnes ventil na boci i to je to. Moj savet je da kad skidas crevo kroz koje izlazi plin iz isparivaca da ga skines zajedno sa lulom, tojest da odvrnes dva srafa na isparivacu koja drze lulu i da i na luli promenis gumicu posto se ona vec nalazi u setu a takodje je ta lula krta pa hoce da pukne ako se skida crevo sa nje. Zao mi je sto nisam slikao da stavim i slike ali se nadam da sam i ovako od pomoci. Tel za membrane je 063 350 198, dragi moderatori ako je telefon visak vi ga obrisite.

Link to post
Share on other sites